Klaforan

 Klaforan
 Klaforan - pussintētisks antibakteriāls narkotika cefalosporīnu grupas III paaudzes parenterālai ievadīšanai.

International bez īpašuma nosaukums - cefotaksīnu.

Struktūra un sastāvs klaforan

Klaforan ražoti pulvera veidā, lai sagatavotu intravenozas vai intramuskulāru injekciju. Balts pulveris (dzeltenīga nokrāsa atļauta) Šis preparāts tiek veikta stikla flakoni ar 1 g Katrs flakons ir iepakots kartona kastē ar lietošanas instrukcijas.

1. D klaforan satur 1, 048 g nātrija sāls cefotaksīnu.

Farmakoloģiskā darbība

Saskaņā ar instrukcijām klaforan ir baktericīda iedarbība, izturīgi pret β-laktomaz (fermenti, kas tiek izlaisti ar mikroorganismiem un iznīcināt antibiotikām). Šajā plaša spektra antibiotikas, un ir jūtīgi pret to daudzas mikroorganismu (Escherichia coli, dažiem celmiem Klebsiella, enterobaktērijas, Haemophilus influenzae, Neisseria, Streptococcus, Salmonella, Shigella, un citi.).

Saskaņā ar viņa norādījumiem klaforan izturīgi gramnegatīvām anaerobās baktērijas Clostridium difitsile, enterokoki, Pseudomonas aeruginosa un daži citi mikroorganismi.

Pēc intravenozas 1 g claforan pēc 5 minūtēm asinīs bija maksimālā koncentrācija narkotiku. Pēc intramuskulāru maksimālās zāļu koncentrācija asinīs bija 30 minūtes pēc ievadīšanas. Pusperiods klaforan instrukciju ir 1 stundu pēc intravenozas ievadīšanas, un 1 un 5 stundas pēc intramuskulāras ievadīšanas. Pacientiem vecākiem cilvēkiem pusperiods ir palielināts līdz 5 stundām.

Indikācijas klaforan

Klaforan lieto infekciju ārstēšanai, ko izraisa jutīgu mikroorganismu narkotiku.

Šis pretmikrobu tiek izmantots:

  • elpošanas ceļu infekcijas (bronhīts, pneimonija un citi.);
  • Urīnceļu infekcijas (pielonefrīts, cistīts, un strutaini uc).
  • endokardīts, miokardīts;
  • intraabdominālas infekcijas (peritonīts, uc);
  • meningīts, encefalīts, un citu infekcijas slimību, nervu sistēmas;
  • Infekcijas slimības ādas un mīksto audu (roze, celulīts, abscesi, un citi.);
  • Infekcijas slimības locītavām un kauliem (osteomielītu, septiskā artrīta un citi.);
  • septicēmija, sistēmiska iekaisuma reakcijas sindroms (SIRS);
  • lai novērstu infekcijas pēc operācijas uz gremošanas traktu pēc uroloģiskās un ginekoloģiskās operācijas.

Kā uzskata klaforan ļoti labs gonoreju un tiek plaši izmantota venereologists.

Kontrindikācijas

Paaugstināta jutība pret cefalosporīniem.

Pieteikums klaforan grūtniecības un zīdīšanas laikā

Saskaņā ar instrukcijām, klaforan šķērso placentu. Klīniskie pētījumi ar dzīvniekiem nav parādījuši teratogēna iedarbība (zāles nerada anomālijas auglim). Šī antibiotiku izmantošana ir iespējama tikai ar nosacījumu, ka iespējamie ieguvumi klaforan lielāks nekā risks.

Šī antibiotika nonāk mātes pienā, tāpēc, ja jūs izmantojat zīdīšanu jāpārtrauc.

Dozēšanas un administrēšana

Saskaņā ar instrukcijām, klaforan ievadīts intravenozi vai intramuskulāri. Pirms narkotiku ieviešana tiek atšķaidīts ar sterilu ūdeni (4 ml) un a solution of 1% lidokaīna - intramuskulārai injekcijai. Ievads narkotiku kontrindicēta ar lidokaīna bērniem līdz 2, 5 gadiem. Kad intravenozi klaforan izšķīdina sterilā ūdenī vai infūziju šķīdumā.

Bez komplikācijām infekciju klaforan ieteiktajiem 1-2 gramus intramuskulāri 2-3 reizes dienā. Maksimālo dienas devu 6 g

Smagu infekciju narkotiku ieteicams devā 2 g dienā, devu var palielināt līdz 8 g

Pacientiem ar nieru darbības traucējumiem devas pielāgošana klaforan, atbilstoši līmenim asinīs kreatinīna.

Bērniem sver līdz 50 kg dienas devu no 50-100 mg / kg ķermeņa svara. Dienas deva, kas šajā gadījumā ir ne lielāks par 2 g

Ārstēšanas ilgums ar šo narkotiku tiek noteikts individuāli, atkarībā no slimības smaguma pakāpes. Pārskatīšana klaforan parasti izmanto terapijā vidēji 7-14 dienas.

Blakusparādības klaforan

Saskaņā ar instrukcijām klaforan var izraisīt blakusparādības, visbiežāk izraisa alerģiskas reakcijas (nātrene, angioneirotiskā tūska, bronhu spazmas). Ļoti retos gadījumos var attīstīties komplikācijas, piemēram, Stīvensa-Džonsona sindroms, toksiska ādas nekroze, erythema multiforme. No gremošanas sistēmā, var izraisīt sliktu dūšu, vemšanu, caureju. Īpaša forma komplikācija ir pseidomembranozā kolītu (forma enterokolīts ar caureju un zarnu asiņošana). Aknu reakcijas ir iespējamas formā paaugstināts transamināžu (ALAT, ASAT, sārmainās fosfatāzes), bilirubīna.

No asinsrades sistēmas var iezīmēt neitropēniju (samazinājums skaita asins neitrofilu). Reti var attīstīties agranulocitoze, eozinofīlija, trombocitopēnija.

Sirds - asinsvadu sistēma dažkārt atzīmēja rašanos aritmijas (pēc strūklas ieviešanu caur centrālo venozo katetru).

Par daļu no centrālās nervu sistēmas var izraisīt encefalopātijas, tas ir īpaši attiecas uz pacientiem ar simptomiem nieru mazspēju.

Kā uzskata klaforan reti var izraisīt iekaisumu injekcijas vietā (pēc injekcijas abscesu, flebīts). Tas parasti ir saistīts ar pārkāpumu mākslas administrācijas.

Pēc 10 dienu terapijas Klaforanom jāuzrauga asinsaina un neitropēniju gadījumā ārstēšana ar šīs narkotikas lietošana jāpārtrauc.

Pārdozēt

Lietojot lielas devas šīs antibiotiku pastāv risks atgriezeniskas encefalopātijas. Nav specifiska antidota.

Mijiedarbība klaforan ar citām zālēm

Klaforan var pastiprināt nefrotoksisko iedarbību narkotikām, kurām ir nefrotoksicitāti. Šī antibiotika nevajadzētu jaukt ar citām pretmikrobu narkotiku vienā šļircē (vai vienas infūzijas šķīdumu).  Tsefosin - līdzīgi klaforan

Klaforan piemērots infūzijas šķīdumiem: 0, 9% nātrija hlorīda šķīduma, sterila ūdens, 5% glikozes, Ringera šķīdums.

Brīdinājumi

In ieceļ klaforan rūpīgi vākt alerģisku vēsturi (klātbūtni diatēzi, paaugstinātas jutības reakcijas pret antibiotikām). Tas būtu jāņem vērā, ka pastāv krusteniskās alerģijas starp penicilīniem un cefalosporīniem (5-10% gadījumu).

Pseidomembranozais kolīts var rasties pirmajās ārstēšanas nedēļās ar šo narkotiku, šķiet, ilgstoša caureja un intoksikāciju. Diagnoze prasa apstiprinājumu, kolonoskopija un histoloģiskai izmeklēšanai. Šī komplikācija ir ļoti nopietna un prasa tūlītēju anulēšanas klaforan un galamērķi Vankomicīna kombinācijā ar metronidazolu.

Analogus klaforan

Klaforan analogi ir Klafotaksim, Oritaks, Taltsef, Tsefabol, Tsefosin, cefotaksīma, Tsetaks. Pirms aizstājot analogo klaforan jākonsultējas ar ārstu.

Яндекс.Метрика