Ksarelto

Ksarelto (Xarelto) - ir antikoagulants par tiešu rīcību. Pieejams tablešu formā, apvalkotas ar aktīvās vielas saturs ir 10, 15 un 20 mg. Aktīvā viela - rivaroksabana micronized.

Darbības veids un farmakodinamikas

 Darbības mehānisms, ar Ksarelto instrukcija ir tiešā Xa faktora inhibīcija
 Saskaņā ar norādījumiem, Ksarelto inhibē Xa faktora un arī ir antikoagulantu efektu.

Darbības ar Ksarelto norādījumu mehānisms ir virzīt inhibīciju Xa faktora. Rivaroxabanum ir augsta selektivitāti un ir norīšana laikā augstu biopieejamību (80-100 procenti). Aktivizēšana ar ārējo un iekšējo ceļu asinsreces faktora X veidot faktora Xa spēlē vissvarīgākā loma koagulācijas kaskādes.

Farmakokinētika

Rivaroxabanum ātri uzsūcas - maksimālā koncentrācija asinīs tiek sasniegts pēc divām līdz četrām stundām pēc ēšanas tabletes. Pēc ieņemšanas lielu daļu no rivaroksabana (92. 95 procenti) saistās ar plazmas olbaltumiem, galvenais saistošā komponenta - seruma albumīnu.

Lietojot kopā apmēram divas trešdaļas deva rivaroksabana metabolizējas un vēlāk atvasināts vienādās daļās ar fekālijām un urīnu. Atlikusī trešdaļa izdalās neizmainītā veidā caur tiešo caur nierēm, galvenokārt pateicoties aktīvai nieru sekrēcijas.

Lietošanas indikācijas Ksarelto

Saskaņā ar instrukcijām, Ksarelto formā tabletes 10 mg ir indicēts Venozās trombembolijas cilvēkiem, kuri tika pakļauti lielām ortopēdisko ķirurģiskas iejaukšanās uz dabu apakšējo ekstremitāšu.

Tabletes Ksarelto 15 un 20 mg ir indicēts novēršanai sistēmiskās trombembolijas un insulta cilvēkiem ar non-vārstuļu priekškambaru fibrilāciju izcelsmi, kā arī plaušu embolija un dziļo vēnu tromboze, lai novērstu no DVT un PE atkārtošanos.

Kontrindikācijas Ksarelto

 Ksarelto ražots tablešu formā, apvalkotas ar aktīvās vielas saturs ir 10, 15 un 20 mg
 Saskaņā ar instrukcijām, Ksarelto ir kontrindicēta:

  • Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu (rivaroksabana), vai jebkuru citu vielu, kas ir ietverti tabletēm;
  • Intrakraniāla, kuņģa-zarnu trakta vai cita asiņošana;
  • Vienlaicīga ārstēšana ar citiem antikoagulantiem;
  • Stāvoklis, kurā pastāv augsts risks asiņošanas;
  • Grūtniecība un zīdīšana;
  • Aknu slimība, par kuru ir koagulopātiju;
  • Jaunāki par astoņpadsmit gadiem;
  • Smaga nieru mazspēja;
  • Laktozes vai galaktozes nepanesība iedzimta.

Blakusparādības, lietojot Ksarelto

Atsauksmes Ksarelto liecina, ka izmantošana tablešu Ksarelto var papildināt ar risku atklātu vai slēpta asiņošana no jebkuras audu vai orgānu, kas var izraisīt anēmiju, hemorāģiskā dabu. Tāpat, saskaņā ar atsauksmēm, Ksarelto var izraisīt hemorāģisko komplikācijas, vājums, reibonis, bālums, elpas trūkums, galvassāpes, paātrināta ekstremitāšu vai šoks.

Devas un piemērošana Ksarelto

Tabletes Ksarelto 10 miligrami neatkarīgi no ēdienreizēm, 15 un 20 mg - ēšanas laikā.

Pēc lielas operācijas uz ceļgalu ārstēšanas ilgums ir divas nedēļas pēc lielas operācijas par gūžas locītavas - piecas nedēļas. Sākotnējā deva ir pieņemts sešiem līdz desmit stundas pēc operācijas, ja hemostāzi sasniegts. Ieteicamā deva ir viena tablete dienā.

Kad izlaižot devu nekavējoties jāveic tableti Ksarelto un turpina lietot narkotikas regulāri nākamajā dienā, attiecīgi ieteikumus. Lai kompensētu izlaisto devu saņemtā dubultā deva ir aizliegta.

Analogus Ksarelto

Rivaroxabanum ir analogs Ksarelto.

Яндекс.Метрика