Ksilols

Ksilols - farmakoloģiskā sagatavošana, balstoties uz vazokonstriktors vielas, ko izmanto, lai ārstētu saaukstēšanās.

 Ksilols 0, 1%
 Aktīvā viela - xylometazoline.

Struktūra un sastāvs

Saskaņā ar izdoti ksilēna veidā deguna pilieni norādījumiem.

Bez aktīvās vielas, deguna pilieni satur arī palīgvielas sastāvdaļas: benzalkonija hlorīds, dinātrija edetāts, nātrija hidrogēnfosfāts dodekahidrāts, kālija dihidrogēnfosfāts, nātrija hlorīds un ūdens.

Ksilīts šķīdums tiek ražots koncentrācija 0, 1, un 0%, 05%. Plastmasas pudele (vai stikla) ​​un 10 ml narkotiku.

Farmakoloģiskā darbība ksilīts

Saskaņā ar instrukcijām Ksilols ir tūskas rīcību, nodrošinot vietējo vazokonstriktors efektu. Kad sašaurināšanās asinsvados deguna gļotādas samazina pietūkums un apsārtums, un atjaunota caurplūstamības deguna eju, kas atvieglo deguna elpošanu un mazina deguna sastrēgumus. Ksilols sāk darboties gandrīz uzreiz pēc pieteikuma, iedarbība ilgst līdz 10 stundām.

Tā kā zāles tiek lietots ārīgi, tas ir praktiski nav uzsūcas asinīs. Mūsdienu metodes, lai noteiktu tā koncentrācija asinīs pēc pieteikumu neizdodas.

Indikācijas

Ksilols izmanto akūtu rinītu, ko izraisa vīrusu elpceļu infekcijas. Narkotika ir arī indicēts akūtu alerģisku rinītu, sinusīts, vidusauss iekaisumu, ja (kā daļa no ārstēšanas, lai samazinātu pietūkums gļotādas deguna un rīkles). Ksilols tiek izmantots pirms rhinoscopy (endoskopiskās metodi pārbaudot deguna eju un rīklē).

Kontrindikācijas ksilols

Šīs zāles ir kontrindicēta, ja konstatēta pastiprināta jutība pret tā sastāvdaļām, ar modernu ateroskleroze, hipertensija, tahikardija, un glaukomu.

Ksilols lietošana ir kontrindicēta pacientiem ar atrofiska rinīta, kā arī pacientiem, kuriem ir bijusi operācija, jo smadzeņu plēves. Bērni līdz 6 gadu vecumam ir kontrindicēta izmantot 0, 1% šķīdumu šīs narkotikas, jums vajadzētu izmantot īpašu bērnu devas (0, 05% šķīdums).

Ar īpašu piesardzību jālieto ksilols pacientiem ar cukura diabētu, prostatas hiperplāzijas, hipertireoze, un koronāro sirds slimību. Gadījumā, ja ir kontrindicēta ksilola nedrīkst izmantot atsevišķi šīs zāles, konsultējieties ar ārstu ārstēt tādas pašas narkotikas.

Blakusefekts

Pēc ilgu (vai pārāk bieži) izmantošanu ksilīts var būt sausums, iekaisums deguna un rīkles (kas var rasties šķaudīšana, dedzināšana, pārmērīga gļotu sekrēcija). Reizēm tas var būt vemšana, galvassāpes, sirdsklauves, tahikardija, hipertensija, aritmija, neskaidra redze, bezmiegs, depresija. Par rašanos blakusparādībām ksilītu būt garš un pārsniedzot devas.

Piemērošana ksilīts grūtniecības un zīdīšanas laikā

Izmantojot Ksilīts grūtniecības un zīdīšanas laikā nav ieteicama. Pats par sevi, narkotiku nav negatīvas ietekmes uz augļiem, bet tas var ietekmēt asinsspiedienu par grūtnieces, kā arī asinsvadu tonuss placentu.

Dozēšanas un administrēšana

Ksilols būtu jāiepilina katrā nāsī (pēc iepriekšējas attīrīšanas) 1-2 pilienus 0, 1% šķīdums (pieaugušajiem un bērniem pa gadiem), ir ne vairāk kā 2-3 reizes dienā.  Ksilols 0, 05%

Zīdaiņiem un bērniem līdz 6 gadiem ieteica 0, 05% ksilīta risinājumu izmantošanu 1-2 pilieni katrā nāsī vienreiz / divreiz dienā.

Šis preparāts nedrīkst lietot vairāk kā trīs reizes dienā un 5 dienas.

Pārdozēšana ksilols

Pārdozēšanas gadījumā rodas iepriekš minētie simptomi blakusparādības. Ārstēšana mērķis ir izbeigt par narkotiku lietošanu un likvidēšanu nekādus simptomus.

Mijiedarbība ar citām zālēm

Ksilols nevar izmantot vienlaikus ar MAO inhibitoriem (monoamīnoksidāzes), un tricikliskajiem antidepresantiem.

Konkrēti norādījumi par lietošanu ksilīts

Pirms iepilināšanas narkotiku deguna eju vajadzētu nodzēstu tos. Hronisku iesnu nepieņemami ilgstošas ​​lietošanas ksilītu.

Šīs zāles ir ieteicamie devas neietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un strādāt prasa lielu koncentrēšanos.

Яндекс.Метрика