Tiroksīna

 Tiroksīna
 Tiroksīna - zāles, lai ārstētu slimības, kas saistītas ar nepietiekošu ražošanai vairogdziedzera hormonu.

Farmakoloģiskā darbība

Tiroksīna ietekmē vielmaiņu un attīstību audu, mazās devās, izpaužas kā anaboliska (muskuļu palīdz palielināt apjomu), mērenā devās aktivizē tauku, olbaltumvielu, ogļhidrātu vielmaiņu, labvēlīgi ietekmē nervu sistēmu, asinsvadiem, sirds.

Pieteikums tiroksīna lielos daudzumos ļauj apspiest ražošanu hormonu hipofīzes un hipotalāmu. Tajā pašā laikā ir atsauksmes par A tiroksīnu, ka tās ietekme izpaužas caur 7-12dn, un tāda pati summa tiek saglabāts pēc tā atcelšanas.

Hipotireoze - nosacījums, kas saistīts ar zemu vairogdziedzera hormoni, tiroksīna darbība ir novērota 3-5 dienas. Difūza goiter izzūd vai ievērojami samazināts pēc 3-6 mēnešiem, ņemot L tiroksīna.

Produkta veids

Tabletes.

Indikācijas uzņemšana tiroksīna

Efektīvi hipotireoze, ir attīstījusies dažādu iemeslu dēļ, ar nepietiekamu ražošanas vairogdziedzera hormonu, jo labdabīgu euthyroid goiter, vairogdziedzera vēža.

Tiroksīna bieži ietver kompleksu ārstēšanu autoimūna thyroiditis, Graves "slimība, tiek izmantota, lai pārbaudītu funkcionalitāti vairogdziedzera.

Drīkst ņemt tiroksīna grūtniecības laikā - ārstēšanai hipotireoze.

Kā līdzeklis adjuvantu terapijas zāles lieto, lai ārstētu hipertiroīdismu kad tas sasniedz euthyroid stāvokli.

Guide tiroksīna: kā izmantot

Lai ārstētu hipotireoze sākotnējā stadijā, ņemot 25-100mkg A tiroksīna dienā. Uzturošā deva šo slimību - 125-250mkg. Ārstēšanai bērniem ieteicamā sākuma deva ir 12 5-50mkg atbalsta - 100-150mkg / 1 kv.m. ķermeņa virsmas.

Zīdaiņi līdz sešiem mēnešiem hipotireoze iedzimtu iecelt 8-10mkg / kg / dienā bērniem 6-12mes. - 6-8mkg / kg / dienā; bērni 1-5l - 5-6mkg / kg / dienā bērniem 6-12l - 4-5mkg / kg / dienā.

Ārstēšanai endēmisko goiter tiroksīna ievadāms devā 50mkg / dienā, pakāpeniski palielinot to 100-200mkg.

Kad euthyroid goiter un tās novēršana pēc rezekcijas noteiktajā 12 5-150mkg / dienā pieaugušajiem bērniem - 75-200mkg / naktī.

Tālākai apstrādei tireostati A tiroksīna atbilstoši noteiktajiem dozēšanas 50-100mkg / dienā instrukcijas laikā.

Testā noteiktais vienu devu L tiroksīnu - 3 mg, pēc vieglām brokastīm vai tukšā dūšā vienu nedēļu pirms izotopu pētījumu par vairogdziedzera.

In ļaundabīgo audzēju vairogdziedzera pēc operācijas narkotiku ņemot 150-300mkg / dienā.

Pacienti ar sirds un asinsvadu patoloģijām tiroksīna atbilstoši noteiktajām nelielos daudzumos instrukcijās, devu pakāpeniski palielina, pamatojoties uz datiem, kas regulāri Elektrokardiogrāfiskā pētījumi.

Vecāka gadagājuma pacientiem ir ilgstoša ārstēšana ar L tiroksīna izrakstīt sākumdeva 25mkg un laikā 6-12 nedēļas, tika izvirzīts, lai atbalstītu pilnu devu.

Tiroksīnu grūtniecības laikā (2., 3. trimestrī) ievada ar 25% palielināt devu.

Blakus efekti

Tiroksīna var izraisīt alerģiju: nieze un ādas izsitumus.

Augstas devas zāles var izraisīt attīstību hipertireozi, kas ir kopā ar dismenoreja, caureja, izmaiņas ēstgriba, galvassāpes, trīce, aritmijas, tahikardija, aizkaitināmība, nervozitāte, svīšanu, muskuļu krampji kājās, vemšana, svara zudums.

Spriežot pēc atsauksmēm, L tiroksīna pietiekami efektīva deva var izraisīt hipotireoze, kurā ir sausums, ādas pietūkums, dismenoreja, galvassāpes, aizcietējums, vājums, svara pieaugums, letarģija, mialģija, letarģija, miegainība.

Bērniem, zāles var izraisīt smadzeņu pseidotumors.

Pārdozēšanas sākas thyrotoxic krīzi, atbrīvojumu kuru ievadītā steroīdus, noteiktās beta blokatori, plazmaferēze tiek veikta.  Tiroksīna tiek ražots tablešu veidā

Kontrindikācijas

Tiroksīna nedrīkst tās neiecietības ar piesardzību nozīmē parakstītas dažādām slimībām, sirds, asinsvadu, vai bezcukura diabēts, virsnieru mazspēja vai hipofīzes mazspēju, malabsorbcijas sindromu, hipertireoze pagātnē, smaga ilgstoša vairogdziedzera hypofunction vēzi.

Sākot ārstēšanu ar L tiroksīna grūtniecības laikā jāizslēdz hipotalāma, hipofīzes hipotireoze.

Atsauksmes par A tiroksīna liecina tas mazina mutvārdu zālēm, kas samazina cukura līmeni asinīs, insulīna, sirds glikozīdu, palielina ietekmi netiešo antikoagulantu, tricikliskajiem antidepresantiem.

Koncentrācija tiroksīna ar asins pieaugums furosemīdu, salicilātiem, fenitoīnu, klofibrāta.

Farmakokinētiku narkotiku ietekmē ethionamide, amiodarons, beta blokatori, Hloralhidrāts, levodopu, karbamazepīns, dopamīnu lovastatīnu, diazepāms, somatostatīna, metoklopramīds, aminoglutethimide, antithyroid narkotikas.

Яндекс.Метрика