Leykeran

Leykeran - zāles, kas, no grupas, pretvēža līdzekļi izmanto, lai ārstētu vēzi limfoproliferācijas traucējumus.

Struktūra un sastāvs

 Leykeran
 Leykeran ražots formā apvalkotās tabletes. Tabletes ir brūnas, apaļas abpusēji izliektas. Aktīvā viela - hlorambucilu. Arī tabletes ietver blakuspakalpojumu sastāvdaļas: bezūdens laktoze, mikrokristāliskā celuloze, koloidāls silīcija bezūdens, stearīnskābe.

Leykeran ražo tabletes 2 mg. Tumšajos stikla pudelēs ar 25, 50 un 100 tabletēm. Kartona kastē viens flakons ar instrukciju.

Farmakoloģiskās iedarbības Leykerana

Leykeran attiecas uz alkilējoša savienojumus, kas ir pretaudzēju iedarbība. Šajā alkilēšanas procesā ir veidošanās procesā ļoti aktīvo brīvajiem radikāļiem. Precīzs mehānisms pretaudzēju darbības nav zināms, iespējams, veica šķērssaistīšanos radikāļus uz DNS un tās replikācijas procesa pārkāpšanu (nodaļai).

Saskaņā ar instrukcijām tā Leykeran labi uzsūcas no gremošanas trakta. Tās maksimālā koncentrācija serumā novēroja 0, 5-2 stundas pēc zāļu ieņemšanas. Zāles izdalās no organisma pēc vidēji 1,5 stundas (0, 05:00). Leykeran gandrīz pilnīgi metabolizējas aknās. Šo narkotiku neiziet cauri asins-smadzeņu barjeru, bet iekļūst placentas asinis.

Indikācijas

Leykeran indicēts šādu slimību:

  • Hodžkina slimība (Hodžkina slimība);
  • hroniska limfoleikoze;
  • ļaundabīga limfoma (piemēram, lymphosarcoma);
  • Valdenstrēma macroglobulinemia.

Kontrindikācijas Leykerana

Saskaņā ar instrukcijām Leykeran kontrindicēta pacientiem, kam nesen veikta staru terapija, ķīmijterapija vai citas narkotikas. Paaugstināta jutība pret narkotikām un grūtniecība ir arī kontrindikācijas tās lietošanai.

Piesardzības pasākumi Leykeran parakstītas depresijas simptomiem kaulu smadzeņu funkcijas, varicella vai herpes zoster, akūtas infekcijas slimības, vīrusu vai sēnīšu izcelsmes. Tas ir arī nepieciešams, lai salīdzinātu ieguvumus un riskus šīs narkotikas lietošanu, ja pacients ir marķēta infiltrācija kaulu smadzeņu audzēja šūnās, vai viņš cieš no podagras, epilepsiju un cietuši galvas traumu vēsturē.

Instrukcijas Leykerana: Devas un lietošana

Saskaņā ar instrukcijām Leykeran var lietot kombinācijā ar citām narkotikām. Deva un lietošanas veids izvēlēts individuāli chemotherapist ārstu. Tabletes Leykerana iekšķīgi, to sadalījums ir nepieņemams.

Hodžkina slimība Leykeran norādījumiem var izraudzīties monoterapijā dienas devu 0, 2 mg / kg ķermeņa masas, ārstēšanas ilgums 4-8 nedēļas.

Ārstē ne-Hodžkina limfomas Leykeran ieteicamā dienas sākuma devu 0, 1 - 0. 2 mg / kg ķermeņa masas 4-8 nedēļas. Tad pacients tiek pārcelts uz uzturošajai devai (samazinot to vai piešķirot pārtraukts).

Hroniskas limfoleikozes Leykeran lietots devā 0, 15 mg / kg ķermeņa masas dienā. Terapijas ilgums ir noteikta, pamatojoties uz laboratorisko izmeklējumu. Mēnesi pēc pirmā ārstēšanas kursa tika atsākta uzturošo devu (0, 1 mg / kg).

Ārstējot Valdenstrēma macroglobulinemia Leykeran ir narkotika izvēles. Sākot dienas deva 6-12 mg / kg dienā, un pēc skaita samazināšana asins leikocītu ieteicamo pāriet uz uzturošo devu (2-8 mg / kg).

Leykeran lietot bērni, ārstējot Hodžkina slimības un ļaundabīgo limfomu, lietošanas modeļi ir līdzīgi pieaugušiem.

Blakusparādības Leykerana

No asinsrades sistēmas 10% gadījumu var samazināt balto asins šūnu, trombocītu, hemoglobīna samazināšanās. 0, 01% gadījumu var būt apspiešana kaulu smadzeņu funkciju.

No gremošanas sistēmas 1% gadījumu var attīstīties slikta dūša, vemšana, caureja, čūlas gļotādu. Pie 0, 1% gadījumu tur Leykerana hepatotoksicitāte (ciroze, gepatonekroz, holestāze ar dzelti).

Elpošanas sistēma ir ļoti reti (mazāk nekā 0, 01%), var izraisīt attīstību intersticiālu pneimoniju vai intersticiālu plaušu fibrozi (ar ilgstošu lietošanu Leykerana).

No nervu sistēma var attīstīties atsavināšanu (bērniem), - līdz 0, 1-1% no devas, arī atzīmēja nenoteiktību pastaigas, trīce, muskuļu raustīšanās, jušanas traucējumi, parēzes, vājums, nemiers (mazāk nekā 0,01% gadījumu).

Alerģiskas reakcijas ir retas. Dažreiz ir ādas izsitumi, reti ģeneralizētas alerģiskas reakcijas (Stīvensa - Džonsona sindroms, toksiska epidermas nekrolīze).

Ar Uroģenitālās sistēmas reti attīstās aseptisku cistītu (mazāk par 0, 01%).

Pārdozēt

Pārdozēšanas gadījumā var rasties leukeran: atgriezeniska pancitopēnija (skaita samazināšanās šūnu), ataksija, uzbudināmība, atkārtotas epilepsijas lēkmes. Nav specifiska antidota. Ārstēšana pārdozēšanas ir kuņģa skalošana, iecelšanu simptomātiska terapija (ieskaitot pārliešanas asins komponentiem) ir rūpīgi jāuzrauga vitālo ķermeņa funkcijas.

Mijiedarbība Leykerana ar citām zālēm

 Leykeran tabletes
 Lietojot kopā ar citiem Leykerana mielotoksicitāti narkotikām var sajust nelabvēlīgu ietekmi uz kaulu smadzenēm.

Izmantojot vienlaicīgi protivopodagricakih narkotikas nepieciešama devas pielāgošana tā, jo Leykeran var palielināt saturu urīnskābes serumā.

Izmantojot Leykerana ar tricikliskajiem antidepresantiem, MAO inhibitori, fenotiazenami palielina risku lēkmes.

Brīdinājumi

Saskaņā ar instrukcijām Leykeran atsaucas uz citotoksisku narkotikām, tās izmantošana ir iespējama tikai ar speciālista uzraudzībā.

Dalot tabletes šīs narkotikas ir aizliegta. Terapijas laikā leukeran ieteicams 2-3 reizes nedēļā, lai uzraudzītu statusu perifērajās asinīs. Nav nepieciešams pārtraukt ārstēšanu leukeran pie pirmā pazīme neitropēnijas. Taču jāatceras, ka, samazinot skaits neitrofīlo var augt 10 dienas pēc pēdējās devas.

Sievietes reproduktīvā vecumā apstrādē ir jāievēro leukeran drošu kontracepcijas metodi.

Bērni ar simptomiem nefrotiskais sindroms, un pacientiem, kuriem anamnēzē ir krampju lēkmes jābūt stingrā ārsta uzraudzībā visa terapijas kursa leukeran laikā, jo viņiem ir paaugstināts risks saslimt ar krampjiem.

Яндекс.Метрика