Lisinopril

 Lisinopril

Lizinoprils - zāles paredzētas, lai samazinātu asinsspiedienu.

Farmakoloģiskā darbība

Pārstāvot angiotensīna konvertējošā enzīma (AKE) inhibitoru, lisinopril ir izteikta hipotensija (pazemina asinsspiedienu) īpašības.

Vērtīgs kā šo narkotiku uz to cardioprotective (noregulētu funkcionālo stāvokli miokarda), vazodilatatori un nātrijurētiskā (izdalās ar urīnu nātrija sāls) efektu.

Ilgstoša lietošana Lizinoprila samazina hipertrofiju (pieaugums svara) no artēriju sienām un miokarda, uzlabo asinsriti.

Lizinoprils atsauksmes un klīniskie pētījumi, kas aprakstīti kā zāles, kas spēj pagarināt dzīvi pacientiem, kas cieš no hroniskas sirds mazspējas un novērstu progresēšanu kreisā kambara disfunkciju pēc miokarda infarkta.

Lizinoprils stājas spēkā pēc 1 stundu pēc ievadīšanas, 4-6 stundas - maksimālā konstatētā ietekme narkotiku, kopējo ilgumu terapeitisko efektu -24 stundas.

Lietojot lizinoprila pacientiem ar hipertensiju atbrīvojumu no pacienta notiek pirmajās dienās, ņemot šo narkotiku, un efekts stabils noteikta 1-2 mēnešiem.

Lietošanas indikācijas Lizinoprila

Izmantojiet Lizinoprils rokasgrāmata iesaka: dažādas formas hipertensija, cukura diabēta nefropātija, kā arī kombinētā terapija ārstēšanas sākumā akūta miokarda infarkta un hroniskas sirds mazspējas.

Kontrindikācijas

Šīs instrukcijas indikācijas Lizinoprils nevar uzskatīt kā ceļvedis uz sevis ārstēšanai, jo šīs narkotikas lietošana var būt bīstama dažu kategoriju pacientiem.

Par lizinoprilu netiek uzlikts personām ar paaugstinātu jutību pret AKE inhibitorus, īpaši lizinoprilu, kā arī grūtniecēm un sievietēm zīdīšanas periodā.

Pārmantotā tūska un tūska vēsturē ir arī iemesls noraidīšanai izmantošanas lisinoprilam.

Piesardzības pasākumi būtu jāveic lizinoprila slimību, piemēram:

 • aortas stenoze;
 • koronāro artēriju slimība;
 • cerebrovaskulāras slimības;
 • koronāro mazspēju;
 • diabēts;
 • apspiešana kaulu smadzeņu asinsradi;
 • sistēmiskā saistaudu slimības smagas;
 • hiperkaliēmiju;
 • nieru mazspēja;
 • hipotensija;
 • Primārais aldosteronisms.

Lietderīgums Lizinoprila būt pārliecināti, lai pārrunātu ar savu ārstu vecākiem pacientiem un personām, kas ir par diētu ar ierobežotu sāls.

Lietošanas instrukcijas lisinopril

Lizinoprils, norādes liecina, saņemot dažādas devas pieejams tabletes, kas satur 2, 5 mg, 5 mg, 10 mg un 20 mg aktīvās vielas. Lizinoprils Pieņemt lietotājs ieteicams vienu reizi dienā, vēlams vienā un tajā pašā laikā.

Lai sāktu programmu lizinoprila in esenciālu hipertensiju jābūt 10 mg dienā, ar sekojošu pāreju uz uzturošo devu 20 mg dienā, bet ārkārtējos gadījumos, var saņemt maksimālo dienas devu 40 mg.

Atsauksmes Lizinoprila liecina, ka pilnīga terapeitiskais efekts zāļu lietošanu, var attīstīties pēc 2-4 nedēļu ilgas ārstēšanas.

Ja, piemērojot maksimālo devas netika sasniegti gaidītos rezultātus, ir ieteicams papildināšanu ar citiem antihipertensīviem līdzekļiem.

Pacienti, kas lieto diurētikas 2-3 dienas pirms lietot lizinoprilu jāpārtrauc tās. Ja kādu iemeslu dēļ tas nav iespējams atcelt diurētiskie līdzekļi, lizinoprils dienas deva jāsamazina līdz 5 mg.

Ja valstis ar lielāku aktivitāti no renīna-angiotenzīna-aldosterona sistēmu, kas regulē asins apjomu un asinsspiedienu, lai izmantotu lizinoprilu rokasgrāmatu iesaka dienas devu 2 mg 5-5. Uzturēšana deva šādu narkotiku to slimību ārstēšanai, kas individuāli atkarībā no asinsspiedienu.

Nieru mazspēju, dienas deva Lisinoprilum atkarīgs kreatinīna klīrensu un var atšķirties no 2, 5 līdz 10 mg dienā.

Noturīgi hipertensija ietver, ņemot 10-15 mg lizinoprila katru dienu ilgu laiku.

Ņemot narkotiku hroniskas sirds mazspējas sākas ar 2 5 mg dienā, un pēc 3-5 dienām tika palielināts līdz 5 Lizinoprils tabletes
 mg. Lizinoprils uzturošā deva šo slimību ir 5-20 mg dienā.

Izmantot lizinoprilu ar akūtu miokarda infarktu, un prasa kombinēto terapiju, saskaņā ar šādu shēmu: pirmā diena - 5 mg, kam seko pašā devā - reizi dienā, un pēc tam palielināt zāļu pusēm un veic vienu reizi divās dienās, bija pēdējais posms - 10 mg vienu reizi dienā. Lizinoprils rādījumus noteiks ārstēšanas ilgums akūtu miokarda infarktu veikt vismaz 6 nedēļas.

Diabēta nefropātiju rokasgrāmatā iesaka ņemot Lisinoprilum 10 mg-20 mg dienā.

Blakus efekti

Visbiežāk sastopamās blaknes par narkotiku lisinopril viedokļos ir nogurums, galvassāpes, reibonis, sauss klepus, slikta dūša un caureja.

Saskaņā ar instrukcijām, Lisinoprilum var izraisīt arī tādas blakusparādības reakcijas kā:

 • sāpes krūtīs, ievērojamu asinsspiediena pazemināšanās, bradikardija, tahikardija, sirdsklauves, miokarda infarkts;
 • miegainība, apjukums, emocionāla labilitāte;
 • anēmija, trombocitopēnija, neitropēnija, agranulocitoze, leikopēnija;
 • bronhu spazmas, elpas trūkums;
 • garšas sajūtas izmaiņas, sausa mute, dispepsija, anoreksija, pankreatīts, hepatīts, dzelte;
 • fotosensitivitāte (paaugstināta jutība pret saules gaismu), matu izkrišana, pastiprināta svīšana;
 • anūrija (trūkums ieņēmumu urīnu urīnpūslī), oligūriju (samazināta urīna izdalīšanās), nieru disfunkciju, samazinātu potenci, proteinūriju (klātbūtni proteīna urīnā), uremia (uzkrāšanās urīnvielas līmenis asinīs), akūta nieru mazspēja;
 • ādas izsitumi, angioneirotiska tūska, drudzis;
 • neiro-psiholoģisko vājums, sāpes locītavās, muskuļu sāpes, krampji, vaskulīts (iekaisums un iznīcināšana asinsvada sienas).

Papildus Informācija

Ar nosacījumu lizinoprila uzglabāšanu tumšā vietā istabas temperatūrā, narkotiku būs derīgas lietošanai trīs gadu laikā.

Яндекс.Метрика