MabThera

 MabThera ir koncentrāts infūziju šķīduma
 MabThera - imūnās terapija narkotiku.

Formulēšana

Aktīvā sastāvdaļa medikamenta ir rituksimabs MabThera (Rituximabum), kas ir monoklonāla antiviela (imūnās šūnas) pelēm. Palīgvielas: nātrija hlorīds, nātrija citrāts, polisorbāts, buferis vielas, ūdens injekcijām.

MabThera ir pieejams ugunsdrošām stikla flakonos kā šķīdums infūzijām: №1 - 500mg (50ml), №2 - 100 mg (10 ml). Parasti, tas ir dzidrs, bezkrāsains šķidrums, ar duļķainības, izmaiņas krāsu un klātbūtnē dūņu izmantošana nevar būt.

Farmakoloģiskā darbība

Solis MabThera pamatojoties uz faktu, ka Rituksimabs, reaģējot antigēnspecifisko antiviela "zīme" patoloģiskās (patoloģiskas) šūnas, padarot tās neaizsargātas pret imūno sistēmu, kā arī ietekmēt citostatiķi. Šis īpašums ļauj to uzskatīt MabThera mērķa narkotiku (mērķa) efektu, proti, atšķirībā no darbības citostatiskiem līdzekļiem, tas nav hit veselīgu audu šūnas. Īpaši izteikts vielas ietekmi uz nenobriedušu B-limfocītu, kas deva pamatu, lai ārstētu limfomas MabThera.

Lietošanas indikācijas MabThera

Ārstēšana ar MabThera parādīts:

 • Monoterapijai folikulu ne- Hodžkina limfomas posmos III-IV, ja iepriekšējais ķīmijterapija nav bijusi pozitīva ietekme, kā arī jebkādu atkārtošanos;
 • Kombinētajā terapijas protokols CHOP dažu veidu difūzas lielo ne-Hodžkina limfomu;
 • Kombinācijā ar ķīmijterapijas medikamentiem primārajā ārstēšanā folikulu ne-Hodžkina limfomas III IV stadijā;
 • Kā uzturošo terapiju folikulu ne-Hodžkina limfomu pēc veiksmīga indukcijas terapijas kursa;
 • Hroniskas limfoleikozes kombinācijā ar citostatiķi kā indukcijas terapiju, un pacientiem ar atkārtotu hronisku limfoleikozi kombinācijā ar ķīmijterapijas medikamentiem.

Ir pozitīvas atsauksmes medicīnas MabThera izmanto kombinācijā ar metotreksātu reimatoīdā artrīta. Darbības šajā gadījumā mehānisms nav pilnībā izprasta, taču mēs esam secinājuši, ka no terapijas MabThera ieviešana ievērojami palēnināt deģeneratīvas izmaiņas locītavu audos. Tāpēc ārstēšana ar MabThera indicēts aktīva reimatoīdā artrīta ārstēšanai kombinācijā ar metotreksātu neefektivitāti iepriekš veikto terapiju.

Lietošanas instrukcija MabThera

 MabThera - zāles, ko lieto limfomas
 Saskaņā ar instrukcijām, MabThera ir ieteicamā deva tiek aprēķināta pēc sekojošas shēmas: 375 mg 1m 2   no ķermeņa virsmas vienā ciklā. Samazināta deva nav gaidāms klātbūtnē narkotiku neiecietību monoterapiju atcelts un apvienojumā ārstēšanu ar MabThera un samazinātu devu citostatiskiem citostatiķi.

Kad indukcija (sākotnējā) apstrāde folikulu ne-Hodžkina limfomu piešķirts 8 cikliem ārstēšanas ar MabThera monoterapijā, terapija ar citostatiķi - 1 reizi 2 mēnešos uz ilgu laiku, līdz 2 gadiem.

Kad periodisks limfoma narkotikas noteikts 1 reizi 3 mēnešos līdz progresēšanai bez progresēšanas līdz 2 gadiem. Atkārtota Protams monoterapijas folikulu limfoma MabThera instrukcija noteikts 1 reizi nedēļā 4 nedēļas.

Kad difūza lielo ne-Hodžkina limfoma kombinācijā ar CHOP protokolu parakstītām zālēm par pirmo dienu ciklā astoņas cikliem. Lietojot citus protokolus MabThera terapijas veidā slimības netiek piemērota, jo tās efektivitāte nav pierādīta.

Hroniskas limfoleikozes MabThera ieteicamā deva norādījumus pirmajā dienā cikla ir standarta 375 mg / m 2   ķermeņa virsmas, palielinot līdz 500 mg / m 2   pirmajās dienās pēc ciklu, skaits līdz 6. Šajā gadījumā jums ir jāveic pasākumi, lai novērstu attīstību toksisku reakciju, kas izraksta mitrinātu aģentiem, narkotikas, lai samazinātu urīnskābes un prednizolona.

Reimatoīdā artrīta, MabThera ārstēšana veikta saskaņā ar shēmu sagatavošanas 1000mg divreiz, pēc divām nedēļām ar citu 1000mg divreiz. Attiecībā uz nākamajiem 24 nedēļas novērot reakciju organisma, ja nepieciešams, kursu atkārto. Šajā gadījumā nepieciešama premedikācija (pretsāpju / pretdrudža + antihistamīns), iepriekšēja prednizolona vai metilprednizolona.

Kontrindikācijas ārstēšanai ar MabThera

Zāles nav paredzēts bērniem, jo ​​nav datu par tās ietekmi uz bērna ķermeņa. Kontrindikācijas ir akūta infekcijas slimība, visi imūndeficītu veidi, reimatoīdais artrīts kombinācijā ar sirds mazspēju un aritmiju grūtāk. Saskaņā ar instrukciju neattiecas MabThera pacientiem ar paaugstinātu jutību pret jebkuru sastāvdaļu formulēšanā vai peļu olbaltumvielām. Šīs zāles grūtniecēm un ar krūti barojošām sievietēm netiek izmantoti, jo trūkst datu, kas atbalsta savu drošību šajos gadījumos.

Blakusefekts

Ārsta atsauksmes MabThera raksturo to kā zāles ar labu toleranci, vairumā saistīto blakusparādību infūzijas reakcijas - pastāv iespēja audzēja sabrukšanas sindroma un citokīnu atbrīvošanās sindromu. Tāpēc apgalvojums MabThera nosaka preventīvus pasākumus un stingrus noteikumus infūzijām, kas var samazināt risku. Infūzijas reakcijas ir diezgan bieža pirmās infūzijas laikā, turpmākā ārkārtīgi reti. Parasti šādas reakcijas ir pēkšņa augsta temperatūra (audzēja sabrukšanas), un / vai elpas trūkums, pievieno pazīmes hipoksija (atbrīvošana citokīnu), mazāk tūlītējus alerģiskas reakcijas, vēl retāk - kavējas veids.

Arī praksē, ārstēšana ar MabThera kā šāda negatīva ietekme:

 • Bieži: sāpes nezināmu vietu vai lokalizētas muguras, krūtīm, infūzijas vietā, galvassāpes, locītavu, muskuļu, nogurums, nespēks, svīšana, sliktāks naktī, pietūkums ekstremitāšu;
 • No sirds: paasināšanās hroniskas sirds slimības, stenokardiju, pieaugumu vai samazināšanos asinsspiediens, tahikardija, bradikardija, aritmija;
 • No asinīm: neitropēnija, trombocitopēnija, hemolītisko anēmiju, pārejoša aplastiskā anēmija, limfadenopātija, traucēta asins recēšanas;
 • CNS: parestēzija, palielināta nervozitāte un trauksme, miega traucējumi, satraukums;
 • Par daļu no perifērās nervu sistēmas: ir reti atsauksmes MabThera runā par radot garšas sajūtas pārmaiņas, ļaunprātīgas izmantošanas katedras asaru šķidruma;
 • No gremošanas trakta: simptomi dispepsija, apetītes zudums;
 • Par daļu no elpošanas sistēmas: bronhīts, pneimonija, klepus, astma.

Uzglabāšana un atbrīvošanas

Saskaņā ar instrukcijām MabThera jāglabā 2-8 ° C temperatūrā nepieejamā tiešiem saules stariem. Glabāšanas laiks sagatavošanu - 2 gadi. Pēc atvēršanas flakons ir jāizmanto dienas laikā, kad tiek uzglabāts, temperatūras intervālā 2-8 ° C, istabas temperatūrā 12 stundas.

Piesakies stingri pēc ārsta norādījuma.

Яндекс.Метрика