Slāpekļpaskābe

Slāpekļa oksīds - narkotisko pretsāpju līdzeklis, ko izmanto ķirurģijā, operative ginekoloģija, kā arī vispārīgs anestēzija.  Slāpekļa oksīds baloni

Apraksts narkotiku

Slāpekļa slāpekļa gāze ir bezkrāsains un bez smaržas, smagāki par gaisu (blīvums 1, 527). Pie proporcijā 1: 2 spēj izšķīdinot ūdenī. Pie 30 atmosfēras spiedienā un 0 ° C temperatūrā un pie spiediena no 40 atmosfēru un apkārtējā temperatūrā tiek pārveidota par bezkrāsains šķidrums. No 1 kg šķidrā slāpekļa oksīda veidojas no 500 litriem gāzes.

Mazās devās, narkotiku lietošana izraisa nelielu sajūtu reibumu un miegainību. Līdz ar to vēl viens vārds - smejas gāzi. Ieelpošana tīra gāzes kam asfiksijas un narkoze. Medicīniskā slāpekļa oksīds, kad pareizā deva ir narkoze bez ierosināšanas un citas blakusparādības.

Zāles nav spēcīga zāļu efektivitāti, un tāpēc ir lietderīgi izmantot kombinācijā ar cita veida anestēzijas, jaudīgāku.

Produkta veids

Atbrīvošanas cilindri slāpekļa pelēks ar tilpumu 1 litrs un 10 zem spiediena 50 atm.

Farmakoloģiskā darbība

Gāzes Slāpekļa oksīds ir ķīmiski inerts, non-kairina elpošanas traktu. Praktiski nekādas izmaiņas organismā, nav saistīts ar hemoglobīnu. Plazma ir izšķīdušā stāvoklī. Pēc pārtraukšanas elpošanas uz īsu laiku (10-15 minūtes) ir pilnībā redzams tās sākotnējā formā caur elpošanas traktu.

Anestēziju strauji notiek sakarā ar zemo parciālo spiedienu starp gāzes un asinīm. Koncentrācijā no 65-70% no anestēzijas nāk pilnā anestēziju un ar koncentrāciju 35-40% tiek sasniegts pretsāpju iedarbība. Gāzes koncentrācija ir vairāk nekā 70%, faktiski ir hipoksiju.

Lietošanas indikācijas slāpekļa oksīda

Anestēzija izmantojot slāpekļa oksīda baloniem tagad plaši izmanto ķirurģiskās zobārstniecībā, operatīvu ginekoloģijas, ķirurģijas praksē.

Izdevīgi, praksē anestēzijas līdzekļiem slāpekļa oksīds gāze tiek izmantots kā komponents kombinētā anestēzijas kombinācijā ar muskuļu relaksanti, pretsāpju līdzekļiem un citu anestēzijas līdzekļiem (enflurāns, Halotānam, ētera) ar maisījumu no skābekļa (20-50%).

Arī baloni ar slāpekļa oksīdu izmanto ekstrakcijas zobi, izņemšanas drenāžas caurules un savienojumus pēcoperācijas periodā, lai atbrīvotos no traumatisks šoks un veicinot citu patoloģisku stāvokļu iesaistot sāpes, kas nav atbrīvota ar non-narkotisko pretsāpju līdzekļiem.

Analgēzija baloni ar slāpekļa oksīdu, papildus mazām ķirurģiskām procedūrām veiktas, neatliekamās medicīniskās palīdzības pacientiem ar akūtu miokarda infarkta, akūtu koronāro mazspēju, akūta pankreatīta, apdegumu un smagas mehāniskās traumas.

Analgēzija medicīnas slāpekļa oksīds ar skābekļa saturu 50-60% efektīvu šokā. Augsts skābekļa saturs maisījumā ar to pašu terapeitisko efektu dod skābekļa.

Blakus efekti

Var būt slikta dūša un vemšana pēc anestēzijas.

Kontrindikācijas

Kad izteiktāka hipoksija (nepietiekama skābekļa piegāde vai pārkāpums tās asimilācijas un izmantošanu), arī pārkāpjot difūzijas (iespiešanās) gāzes no plaušām nonāk asinīs, jums vajadzētu izmantot īpašu piesardzību izmantošanā gāzes slāpekļa oksīda.

Kontrindicēts pacientiem ar hronisku alkoholismu, smagas slimības, nervu sistēmas, bet reibumā (ievērojot halucinācijas un jitters).

Mijiedarbība ar citām zālēm

Anestēzijas baloni ar slāpekļa oksīdu ir labi kopā ar epidurālo anestēziju kombinācijā ar citiem inhalācijas anestēzijas līdzekļiem (Halotānam, cyclopropane, Trillo, ētera), ar intravenozo narkotiku (barbiturāti un triobarbituratami) ar neiroleptiskiem, un muskuļu relaksanti. Operāciju laikā nepieciešamā attiecība starp skābekļa gāzes proporcijā 2: 1 vai 3: 1.

 Slāpekļa oksīds - narkotiska sāpes atslodzes
 Ilgstoša anestēziju, izmantojot muskuļu relaksanti ir kaitējums no slāpekļa oksīda - oglekļa dioksīda uzkrāšanās un turpmākā attīstība hipoksija, kas var izraisīt sirdsdarbības traucējumi operācijas laikā.

Vēl viens slāpekļa oksīda kaitējums - spēja stiprināt depresijas sekas opioīdiem un barbiturātu uz elpošanas centru.

Slāpekļa oksīdu un kaitējumu drošība. Ietekme uz ķermeni

Harm slāpekļa oksīds un tā negatīvā ietekme uz elpošanas, sirds un asinsvadu sistēma, nieres un aknas ir ļoti mazs, tāpēc šī narkotiska viela tiek uzskatīta par vienu no drošākajiem.

Medicīnas Slāpekļa oksīds koncentrācijas līdz pat 80% praktiski drošu ķermenim un tai nav negatīvas ietekmes uz funkciju dzīvībai svarīgos orgānos.

Par jaundzimušo kaitējums izriet no slāpekļa oksīda gāzes ilgstošas ​​ieelpošanas dzemdēšanas laikā - bērns var piedzimt ar zemu Apgar rādītājus.

No malas asins gāzes izmantošanai var radīt nelielas variācijas. Identificēts kaitīgi slāpekļa oksīds kaulu smadzeņu funkciju. Ar ilgstošu lietošanu (2-4 dienas) ir depresija kaulu smadzeņu funkcijas un samazina skaitu balto asins šūnu.

Dažādi eksperimenti ir konstatēta kaitējumu no slāpekļa oksīda uz augšanu un dalīšanos šūnu ilgstošas ​​lietošanas laikā. Gadījumā, ja ārstēšanā stingumkrampju ilgstošās narkotiku lietošanu noved pie agranulocitozi un myelodepression.

Яндекс.Метрика