Metamizols

Metamizols (Krievija pazīstams kā Analgin) ir narkotisko vielu no grupas: pyrazolones un ir pretsāpju iedarbība. Narkotiku efektīvi mazina sāpes dažādu etioloģiju, bloki pagājušo sāpju impulsus pa nervu saišķos, paaugstina sāpju slieksni.  Formula Metamizols

Struktūra un sastāvs

Preparāts sastāv no nātrija sāls ar metānsulfonskābi. Metamizols ir Pirazolona atvasinājums.

Ražots kapsulas un tabletes, kā arī risinājumu intravenozas vai intramuskulāras ievadīšanas. Bērniem, taisnās zarnas svecītes ir pieejami.

Farmakoloģiskās īpašības Metamizols

Metamizols ir izteikta pretiekaisuma darbība, pretdrudža un pretiekaisuma īpašības. Narkotika ir aktīvs gludās muskulatūras un muskuļus urīnceļu, spazmas un novēršot sāpes.

Terapeitiskais efekts aktīvajām vielām attīstās 20-30 minūšu ieņemšanas laikā. Metamizols nātrija izvadīts no organisma 5 stundu laikā.

Ārstējot bērniem līdz 5 gadu vecumam jālieto zāles tikai saskaņā ar ārsta uzraudzībā.

Pacientiem ar astmu ir alerģisku reakciju risku pret narkotikām.

Indikācijas Metamizols

Metamizols iecelts infekcijas un iekaisuma slimības, alerģiskas reakcijas notika pēc insektu kodumiem, kā arī sāpju sindromu, tai skaitā neiroloģija, kuņģa-zarnu trakta un žults kolikas, traumām, apdegumiem, išiass, miozīts, herpes.

Pretsāpju līdzeklis atvieglo sāpes no dažāda smaguma pēcoperācijas periodā, kā arī novērš zobu un galvassāpes.

Lietošanas instrukcijas metamizols

Metamizols ir parakstītas pieaugušajiem 2-3 reizes dienā, 500 mg, un bērniem līdz 5 gadiem 100 mg un līdz 10 gadiem - 200 mg. Dienas deva pieaugušajiem, nedrīkst pārsniegt 3 g, un bērniem - 1 gads

Piešķirot metamizols nātrija injicējamu šķīdumu jāatbilst pacienta ķermeņa temperatūru. Nepareizi izvēlēta deva var izraisīt strauju spiediena un koma.

No zāļu veidā taisnās zarnas, pieaugušajiem deva nepārsniedz 1000 mg, un bērniem - ne vairāk par 400 mg. Bērni ar ieviešanu narkotiku veidā sveču vajadzētu būt vēdera un pilnīgu atpūtu.

Hroniska administrēšana narkotiku būtu rūpīgi jāuzrauga stāvokli perifērajās asinīs. Nelietojiet metamizols lai mazinātu akūtas sāpes bez uzzināt to cēloņus.  Galvenā aktīvā sastāvdaļa baralgin - Metamizols

Kontrindikācijas

Kontrindikācijas saņemt Metamizols ir paaugstināta jutība un idiosinkrāzija sastāvdaļu narkotiku, klātbūtne infekcijas neitropēnijas, aknu un nieru mazspēja un anēmija ir iedzimta raksturs, kas ir saistīta ar deficītu glikozi.

Tam jāieceļ metamizols sadaļā "aspirīna" astmas, samazinot leikocītu daudzumu asinīs un alerģija pret acetilsalicilskābi.

Piesardzības pasākumi narkotiku ievada grūtniecības un zīdīšanas laikā, vecumā no 4 mēnešiem, un arī tad, kad saņem zāles ar etanola saturu.

Blakusparādības Metamizols

Blakusparādības, lietojot Metamizols var valkāt izteikta un saistīta ar dažādiem sarežģījumiem.

Ar Uroģenitālās sistēmas, šādām blakusparādībām: nieru mazspēja, anūriju, intersticiālu nefrītu, proteinūriju.

No asinsrites sistēmas: leikopēnija, trombocitoze, agranulocitozi.

Zāles var izraisīt alerģiskas reakcijas: alerģisks konjunktivīts, nātrene, izsitumi, angioneirotiska tūska, toksiska nekrolīze, bronhu spazmas, anafilaktiskais šoks.

Nedrīkst metamizolu nātriju vienlaicīgi ar citiem pretsāpju līdzekļiem, kodeīns un mielotoksiskās zāles, kas var izraisīt toksiskas vai slimības, asinsrites sistēmu.

Яндекс.Метрика