Metformīns

Metformīns - diabēta zāles, kas veicina labāku uzsūkšanos glikozes. Pasaules Veselības organizācija ir iekļauta funkciju sarakstam būtiskiem medikamentiem. Metformīns 850 mg

Farmakoloģiskā darbība

Zāles pieder grupai biguanīdiem, biguanīda dimetil aktīvās vielas. Get to ārā no auga Galega officinalis. Metformīns nomāc sintēzi glikozes aknās (glikoneoģenēzes), tādējādi samazinot cukura līmeni asinīs. Vienlaikus ar šo preparātu palielina jutību insulīna receptoriem, uzlabojot tās asimilāciju veicina labāku oksidāciju taukskābju un palielina perifērisko glikozes izmantošanu, samazina tā uzsūkšanos no gremošanas trakta.

Līdzekļi samazina tirotropīna holesterīna līmeni serumā un nolaišanas ZBL, tādējādi nomācot patoloģiskas asinsvadu izmaiņas. Tas normalizē asins recēšanu, uzlabo tās reoloģiskās īpašības, tādējādi palīdzot samazināt trombozes risku.

Atsauksmes par metformīnu, Endokrinoloģijas apstiprināt informāciju, ka tas veicina svara zudumu aptaukošanās.

Produkta veids

Pieejamas kā tabletes iekšķīgai lietošanai, pārklātas, 30, 60 un 120 tabletēm blisterī. Tabletes, kas satur 500 vai 850mg dimetilsulfīds biguanīds. Papildus galvenā aktīvā sastāvdaļa tabletes ietver cieti, magnija stearātu, talku.

Analogi metformīnu

Par analogs ietver narkotiku Metformīns: Glyukofazh, metformīnu-BMS, metformīna hidrohlorīdu, metformīnu Vero Metformīns-Rihters, Formetin, formins PLIVA, Gliformin, Glucophage, metformīnu Vero Novoformin, Metospanin. Metfogamma, Siofor, Glikomet, metformīnu, Orabet, Bagomet, Gliminfor, glucones.

No viedokļa farmakoloģisko darbību metformīnu, ir insulīna analogs.

Indikācijas

Metformīns parādīts ārstēšanai 2. tipa cukura diabētu ar saglabātu nieru funkciju un prediabeticheskogo stāvoklī. Tieša norāde uz 2. tipa cukura diabētu pavada aptaukošanos.

Tas tiek izmantots arī kā daļa no kombinētās terapijas, ārstējot abdominally-iekšējo orgānu aptaukošanās.

Metformīna atsauksmēm klīniskās lietošanas laikā bija tik pozitīva, ka pēc tam, kad apstiprināja savas klīniskos izmēģinājumus, 2007.gadā zāles tika ieteikts lietot pediatrijas pacientu ārstēšanai diabēta 1tipa, kā papildinājums insulīna terapiju.

Lietošanas instrukcija metformīnu

Metformīns tabletes veikti stingri pēc ēšanas acis ar lielu daudzumu ūdens. Pirmais un sākotnējā deva - 1000 mg dienā 1-2 nedēļas, devu pakāpeniski pieauga, tā vērtība tiek koriģēta kontrolē laboratorijas datiem par glikozes līmeni asinīs. Maksimālā pieļaujamā deva 3000 mg dienā. Dienas devu var lietot vienā reizē, bet sākumā ārstēšanas periodā adaptācijas, ieteicams sadalīt to 2-3 devās, tādējādi samazinot blakusparādības narkotikas uz kuņģa-zarnu traktā.

Augstākā koncentrācija narkotiku asins plazmā novēroja pēc 2 un 5 stundas pēc devas lietošanas, pēc 6 stundām tas sāk samazināties. Pēc 1-2 dienām regulāru uzņemšanu noteikt nemainīgu koncentrāciju narkotiku asinīs, atkarībā atsauksmes metformīnu sāk ir pamanāma spēkā divas nedēļas pēc sākuma reģistratūrā.

Kad kopā metformīnu un insulīnu nepieciešamo medicīnisko uzraudzību, ar lielu devu insulīna - slimnīcā.

Blakus efekti

Ja to izmanto saskaņā ar instrukcijām metformīnu kopumā ir labi panesams, reti izraisa blakusparādības. Ja šāda tomēr tā ir, kā likums, tie ir saistīti ar individuālu vai narkotisko vielu nepanesību vai ar mijiedarbību ar citām zālēm, vai pārsniedzot devas.

Pēc atsauksmēm Metformīns bieži izraisa traucējumi gremošanas sistēmu, kas izpaužas kā dispepsija vienā vai otrā veidā, kā viens no simptomiem laktacidozes. Parasti šie simptomi parādās sākumā ārstēšanas kursa un pēc laika adaptācijas caurlaide. Saskaņā ar instrukcijām metformīnu un tādā gadījumā jums ir nepieciešams izmantot samazinātu devu, ja smagas laktacidozi narkotiku apgāza.

Ar ilgtermiņa izmantošanu, metformīnu veicina traucējumiem metabolisma vitamīna B12 (ciānkobalamīns), novēršot tās uzsūkšanos zarnās, kas var izraisīt simptomus B12 deficīta anēmija. Šis nosacījums ir nepieciešama devas pielāgošana.

Kontrindikācijas metformīnu

Instrukcijas Metformīns ietver šādas kontrindikācijas:

 • Laktacidoze, pieejama tagad vai vēsturē; Metformīns 500 mg tabletes
 • Prekomatosnoe valsts;
 • Jutība pret jebkuru sastāvdaļu sastāvam;
 • Nieru darbības traucējumiem un ar to saistītās slimības, kas var izraisīt šādu pārkāpumu;
 • Virsnieru mazspēja;
 • Aknu mazspēja;
 • Diabēta pēdas;
 • Visi nosacījumi, kas izraisa dehidratācija (vemšana, caureja) un hipoksija (šoks, sirds un plaušu mazspēja);
 • Alkoholisms. Lūdzu, ņemiet vērā, ka pat vienu reizi kopīga metformīnu un alkohols var izraisīt nopietnas vielmaiņas traucējumi;
 • Infekcijas slimības akūtā stadijā, kopā ar drudzi;
 • Hroniskas slimības dekompensācijas stadijā;
 • Plaša operācija un pēcoperācijas rehabilitācija;
 • Zīdīšanas periods;

Grūtniecība, kā arī bērnu vecumu, vairs neuzskata par absolūtu kontrindikāciju saņemt zāles, jo tas ir iespējams, metformīnu, ārstējot gestācijas diabētu un mazgadīgo, bet šajos gadījumos terapija notiek stingrā mediķu uzraudzībā.

Brīdinājumi

Metformīns monoterapija nav riska hipoglikēmijas kompleksā diabēta ārstēšanai, šo risku nevar izslēgt, kā ir nepieciešams, lai novērstu pacientam. Aizliegts vienlaicīga zāļu un intravaskulāros radiopaque aģentiem, kas satur jodu. Jebkāda apvienota izmantošana metformīnu un citu zāļu vielas nepieciešama medicīniska uzraudzība. Ķirurģiskajā, terapijas laikā, medikamenti apgāza 2-3 pēcoperācijas dienām. Instrukcijas Metformīns noteikts diētu ārstēšanas perioda laikā, tādējādi izvairoties no asiem peaks un ielejās glikozes līmeni asinīs, izraisot veselības pasliktināšanos.

Uzglabāšanas noteikumi

Metformīns ir jāuzglabā nepieejamā bērniem sausā vietā istabas temperatūrā. Uzglabāšanas laiks ir trīs gadi.

Яндекс.Метрика