Mezaton

 Mezaton
 Mezaton - vazokonstriktors.

Farmakoloģiskā darbība

Ietekme narkotiku Mezaton ir vērsta uz stimulāciju alfa-adrenerģiskos receptorus, kas savukārt izraisa asinsvadu sašaurināšanos, paātrināta sirdsdarbība, bronhodilatāciju, paaugstināts asinsspiediens, nomācot zarnu peristaltiku.

Pilieni Mezaton izmanto oftalmoloģijas praksē, var samazināt acs iekšējo spiedienu, un paplašinātas acu zīlītes.

Aktīvā viela ir fenilefrīnu hidrohlorīds mezaton, terapeitisko efektu, kuru var salīdzināt ar līdzīgu iedarbību uz adrenalīna. Priekšrocība fenilefrīnu salīdzinot ar epinefrīnu, tas ir garāks darbojas, un iespēja izmantot ne tikai parenterāli, bet arī mutiski.

Indikācijas mezaton

Mezaton instrukcijas ieteicams hipotensija, kolapss, intoksikācijas, sagatavošanās darbībām, kā arī laikā to īstenošanu.

Deguna pilieni Mezaton paredzēts, lai atvieglotu deguna elpošanu ar gripu, saaukstēšanos, siena drudzis un citas alerģiskas reakcijas, kas ir saistīta ar akūtu sinusīts vai iesnas.

Eyedrops Mezaton izmantoti midriāze dažādos oftalmoloģijas procedūrām, tostarp diagnostikas un simptomātiskai ārstēšanai un profilaksei varavīksnenes iekaisums un iridociklīta.

Kontrindikācijas

Mezaton instrukcija aizliegts izmantot hipertensija, ateroskleroze, atkarību no asinsvadu spazmām, kambaru fibrilāciju, feohromocitoma, hepatītu un akūta pankreatīta.

Intranazālā lietošana fenilefrīna ir kontrindicēta sirds un asinsvadu sistēmas, diabēts, tireotoksikozi, hipertensīvo krīzi un vienlaicīgai uzņemšanai MAO inhibitoru slimībām.

Acu pilieni Mezaton nav parakstītas šaurleņķa un slēgta kakta glaukoma, slezoproduktsii pārkāpumu, pārkāpjot integritāti acs ābola.

Piesakies Mezaton norādījums nav ieteicama, ja ir paaugstināta jutība pret fenilefrīna grūtniecības un zīdīšanas laikā.

Lietošanas instrukcijas mezaton

Mezaton ir pieejams tablešu veidā (0, 01 g), 1% šķīdums ampulās, deguna un acu pilieni.

Sabrukuma laikā Mezaton instrukcija iesaka lēnas intravenozas injekcijas: 0, 1-0, 5 ml šķīdums jāatšķaida ar 20 ml dekstrozi (5%) vai šķīdumu NaCl (0, 9%). Ja nepieciešams, zāļu ievadīšanas var veikt atkārtoti. Intravenozi pilienu šķīduma, 1ml 250-500 ml dekstroze (5%). Pieteikums ir arī iespējama mezatonom subkutānas vai intramuskulāras injekcijas - par 0, 3-1 ml šķīduma ievada 2-3 reizes dienā.

Mezaton lokāli tas var tikt izmantots kā 0, 25-0, 5% šķīduma apūdeņošanai vai eļļošanai gļotādām.

Oral mezaton uzņemas saņem 2-3 reizes dienā 0, 01-0, 025 grami narkotiku tablešu formā.

Deguna pilieni Mezaton apglabāts katrā nāsī ik pēc 6 stundām: Bērniem līdz 1 gada vecumam - 1 piliens, bērniem 1-6 gadi - 1-2 pilieni, bērniem no 6 gadu un pieaugušajiem - 3-4 pilieni. Ārstēšanas ilgums nedrīkst pārsniegt trīs dienas.

 Mezaton acu pilieni
 Acu pilieni Mezaton oftalmoloģiskās procedūrām administrēto vienreiz konjunktīvas maisiņā 1 kritumu, ja nepieciešams laikā, pēc 1 stundas iepilināšanas var atkārtot.

Kad uveìts (iekaisums acs asinsvadu apvalku), zāles lieto apturēt iekaisuma procesu - 2-3 reizes dienā 1 piliens.

Blakus efekti

Mezaton, pieteikumā drīkst izrakstīt tikai ārsts var izraisīt nevēlamas blakusparādības, piemēram:

  • reibonis, vājums, bezmiegs, nemiers, nemiers, trīce, krampji, galvassāpes;
  • augsts asinsspiediens, bradikardija, aritmija, kardialgiya;
  • gremošanas traucējumi;
  • bāla āda, alerģiskas reakcijas.

Parenterālai ievadīšanai mezaton var izraisīt išēmiju ādas injekcijas vietā, kas saskaras ar narkotiku audu vai zemādas injekciju var izraisīt kreveles un nekrozi.

Intranazālā lietošana fenilefrīna var izraisīt tirpšana, dedzināšana vai tirpšana degunu.

Acu pilieni Mezaton var izraisīt nevēlamas blakusparādības, kas izpaužas kā dedzināšana, redzes traucējumi, diskomforta sajūta, kairinājums, asarošana, paaugstināts intraokulārais spiediens, reaktīvs mioze (zīlītes sašaurinātas) otrajā ārstēšanas dienā.

Papildus Informācija

Uzglabāšana sagatavošana Mezaton jāveic istabas temperatūrā tumšā vietā. Derīguma termiņš šķīduma injekcijām - 3 gadi pilieni - 2 gadi.

Яндекс.Метрика