Naloksona

 Naloksona
 Naloksona - ārstēšana saindēšanās pretsāpju līdzekļus.

Farmakoloģiskā darbība

Naloksona atjauno elpošanas novērš eiforisks, nomierinošs un hipotensīvo efektu opioīdu pretsāpju līdzekļiem, tāpēc tas tiek izmantots saindēšanās ar narkotikām šajā grupā.

Pret ko izraisa butorfanola, pentazocīnu sekām, tramadolu Naloksons ir neefektīva. No narkotiku buprenorfīna darbība ir arī pilnīgi likvidētas.

Pēc intravenozas narkotiku rīcības sākas divas minūtes, un zemādas un intramuskulārās - 3-5min.

Naloksona Acts 20-45min pēc intravenozas ievadīšanas, 2 5-3ch pēc subkutānas un intramuskulāras ievadīšanas.

Produkta veids

Naloksons tiek laists šķīduma pagatavošanai, kas satur 0, 4 mg aktīvo sastāvdaļu. Tas ietver arī speciālu veidlapu jaundzimušajiem, kas veido 1 ml šķīduma 0, 02mg naloksona.

Analogs Naloksons tuvu viņam darbībā: Algisorb, amilnitrītu, Aneksat, Acizol, Braydan, Zoreks, kālija jodīda, karboksilgrupas, Lobelīns, Lobesil, Nalorfin, nātrija nitrīts, Peliksim, pentatech, pentatsina, protamīna Tetatsin, Unitiol, ferrocin, Glathion.

Indikācijas Naloksons

Galvenais mērķis narkotiku - seku likvidēšanai akūta intoksikācija ar narkotisko pretsāpju, barbirutami, benzodiazepīniem. Naloksona ir arī norādīts instrukcijā, ka tas ir efektīvs smagas saindēšanās alkohola, dažādās valstīs šoks.

Naloksona tiek izmantots arī kā diagnostikas līdzekli pacientiem ar aizdomām par narkotiku atkarības. Lai ārstētu narkotiku atkarības, jo tā īso darbības uzskata par spēkā neesošu.

Piesakies medikamentus pēc operācijas, lai noņemtu pacientam no anestēzijas atsākt elpošanas jaundzimušajiem, ja dzemdību administrēto opioīdu pretsāpju līdzekļiem.

Kontrindikācijas

Naloksona ir kontrindicēta nepanesības gadījumā līdzekļus. Uzmanīgi to lieto grūtniecības laikā, zīdīšanas, sirds slimības, bērnu laikā.

Naloksona nevar apvienot ar opioīdu pretsāpju līdzekļiem, piemēram, fentanila, remifentanilom, nalbufīnu, butorfanola, pentazocīnu - tas samazina to ietekmi. Tas nav vēlams lietot kopā ar klonidīnu - Naloksons samazina tās antihipertensīvo iedarbību.

Arī instrukcijas Naloksons paziņoja, ka viņa iecelšana ir kontrindicēta vienlaikus ar preparātiem, kas satur bisulfīta.

Analogus Naloksons tiek izmantota gadījumos, kad lietošana to ir kontrindikācijas. Noteikti izlasiet instrukciju analogiem naloksona, jo to kontrindikācijas un blakusparādības var atšķirties.

Lietošanas instrukcijas naloksons

Devas un ievadīšanas veids ir atkarīgs no daudzuma ķermeņa pretsāpju un pacienta stāvokļa.

Ja saindēšanās pretsāpju sākuma deva naloksona ir 0, 4-2, 0mg. Ievadiet transportlīdzekli lēnām intravenozi (vairāk nekā divas vai trīs minūtes), zem ādas vai muskulī. Ja pacients ir kritiskā stāvoklī, un intravenozai lietošanai ir priekšroka. Re-narkotiku lieto katru 2-5min. kamēr jūs nozvejas savu elpu un atgriezties ārā. Ja pēc administrācija 10 mg naloksona elpošanu un apziņas, nav atjaunota, ir nepieciešams vēlreiz pārbaudiet datus par cēloni saindēšanās.

 Analogs naloksons - Aneksat
 Bērnu ārstēšana sākas ar 5-10mgk deva uz kilogramu ķermeņa svara. Ja nepieciešams, Naloksons ievadīt atkārtoti.

Par izņemšanas no anestēzijas zāles ievada devā 100-200mkg ik pēc divām vai trīs minūtes pirms pamošanās pacienta izskatu un normālu ventilāciju.

Noņemšanai bērnus no anestēzijas administrēto 1-2mkg par kilogramu intravenozi. Ja nav rezultāts, Naloksons ievadīt atkārtoti - 100 mkg / kg ik pēc divām minūtēm, lai atjaunotu elpošanu un atgriešanos apziņas.

Jaundzimušo Naloksons ievadāms devā 10mkg / kg. Ja jums ir problēmas, elpošanas bērnā izprovocēja opioīdu pretsāpju līdzekļus, ieraksta savu māti dzimšanas brīdī, ārstēšana sākas ar jaundzimušajiem 1-2mkg / kg. Ja nav rezultāts, narkotiku lieto atkal devās līdz 100 mkg / kg ik pēc divām minūtēm, līdz atgriešanās apziņas, atjaunot elpošanu. Pirms narkotiku problēmu bērna ieviešanu būtu jāizņem no elpceļu.

Lai noteiktu atkarības injicē 800mkg naloksona un novērot pacienta simptomiem atsaukšanu.

Blakus efekti

Pēc Naloksons var būt vemšana, slikta dūša, tahikardija, krampji un trīce, var palielināt spiedienu, lai apturētu sirds, pūles, svīšana.

Ja deva norādīts instrukcijas naloksona nav bojāta, blakusparādības parasti nenotiek.

Piemērojot zāles pēc operācijas, devās, kas pārsniedz minimālo, var sākt kambaru tahikardija, hipertensija, hipotensija, uzbudinājums, plaušu tūska, priekškambaru fibrilācija.

Izstāšanās sindroms kad narkomānija izpaužas kā caureja, rinoreja, svīšana, hipertermija, šķaudīšana, nogurums, vemšana, trīce, spazmas šajā pakrūtē slikta dūša.

Jaundzimušajiem var būt krampji, caureja, hiperrefleksija, vemšana, trīce, aizkaitināmība, šķavas, hipertermija.

Яндекс.Метрика