Ēnam

Ēnam - antihipertensīvā Iepakošanas ēnam
   narkotiku.

Struktūra un sastāvs ēnam

Zāles tiek izlaists tablešu formā, devā 2, 5 mg, 5 mg un 10 mg. Aktīvā sastāvdaļa narkotikas - Enalaprils maleāta.

No 10 tabletēm blisteros. 20 tabletes kartona iepakojumā (divi iepakojumi).

Farmakoloģiskā darbība

Saskaņā ar instrukcijām ēnam ir antihipertensīvie narkotikas. Aktīvā viela ir ātri uzsūcas organismā, veidojot farmakoloģiski aktīvu vielu - enalaprilat. Pieteikums ēnam nomāc angiotenzīna konvertējošā enzīma organismā, novēršot pārveidošanu angiotenzīna I par angiotenzīnu II, tādējādi samazinot kopējo perifēro asinsvadu pretestību, pazemina aldosterona un paaugstina līmeni bradikinīna, sistēma aktivizē depressor un kompresors apspiešanu sistēmu.

Uzņemšana ēnam par liecību noved pie samazināšanos diastoliskā un sistoliskā spiediena, neattīstās tajā pašā reflektoru tahikardiju.

Kā uzskata ēnam samazina kreisā kambara hipertrofiju un samazina miokarda skābekļa pieprasījumu. Saskaņā hipoksiskiem apstākļu uzlabo sirds muskuli. Narkotiku nomāc attīstību diabētiskās nefropātijas, nieru asins plūsmas pieaugumu, kas noved pie samazināšanos sirds mirstību. Ēnam nekāda ietekme uz ogļhidrātu un lipīdu metabolismu.

Indikācijas ēnam

Saskaņā ar instrukcijām ēnam indicēts pacientu ar hipertensiju dažādos veidos, tostarp būtisku arteriālās un renovaskulāru hipertensiju.

Turklāt ēnam ir norāde par hronisku sirds mazspēju (kombinētas terapijas).

Izmantojiet narkotiku novēršanas koronārās išēmijas un smagiem pacientiem ar ierobežotām kreisā kambara funkcijas sirds mazspējas.

Dozēšanas un devu režīms ēnam

Saskaņā ar instrukcijām ēnam paredzēta norīšanas. Ņemot narkotiku ēdienreizēm, parasti reizi dienā apmēram tajā pašā laikā. Deva ir atkarīga no vecuma pacientu un norādēm par ēnam.

In esenciālo hipertensiju, pieaugušajiem, parasti, deva ir 2 mg 5-5 dienu. Maksimālā deva narkotikas ir 40 mg dienā.

Pirms enalaprilu iesaka pacientiem diurētisko, pārtrauciet viņiem vismaz trīs dienas. Sākas terapija ēnam ar minimālu devu un pakāpeniski palielina to optimālo daudzumu.

Sirds mazspēja ar pieaugušo sākuma deva ir 2, 5 mg dienā, pakāpeniski palielināt līdz 20 mg.

Ar nieru darbības traucējumiem devu enalaprilu, kam nepieciešama pastāvīga korekcijas. Maksimālā dienas deva cilvēkiem ar pazeminātu kreatinīna klīrensu no 30 līdz 80 ml / min ir 10 mg, un kreatinīna klīrenss 10 līdz 30 ml / min - 5 mg. Hemodialīzes pacientiem, maksimālā dienas deva ir 2, 5 mg.

Intervāli palielināšana starp devām jābūt vismaz divas nedēļas.

Par bērniem, kas vecāki par sešiem gadiem, ar hipertensiju ēnam sākotnējo devu, ir 2, 5 mg dienā. Maksimālo dienas devu bērniem aprēķina, pamatojoties uz 0, 58 mg uz kg ķermeņa masas.

Kontrindikācijas

Norādījumus, lai ēnam satur šādas kontrindikācijas:

 • paaugstināta jutība pret enalaprilu un citām sastāvdaļām;
 • Aortas un mitrālā stenoze;
 • grūtniecības un zīdīšanas laikā;
 • samazinātu nieru funkciju (kreatinīna klīrenss mazāks par 30 ml / min);
 • idiopātiska vai iedzimta angioedēma;

Kā uzskata ēnam Tabletes ēnam
 nav ieteicama pacientiem ar sindromu glikozes-galaktozes malabsorbcija, laktāzes deficītu galactosemia, un kā daļa no narkotiku ir klāt laktozes.

Ēnam parakstītas ar piesardzību:

 • hipovolēmiju;
 • pārkāpums smadzeņu asins plūsmu;
 • koronārā sirds slimība;
 • pārkāpums ūdens sāls līdzsvaru;
 • sastrēguma sirds mazspēja;
 • pavājināta nieru darbība;
 • nieru artērijas stenoze.

Blakusparādības ēnam

Ēnam Pārskatīšana galvenokārt labi panes pacientiem. Sākumā ārstēšanas, neliela asinsspiediena pazemināšanās, nogurums un reibonis. Turklāt zāles var izraisīt šādas blakusparādības:

 • Elpošanas sistēma: rinoreja, faringīts, glosīts, aizdusa, neproduktīvs klepus. Ja jums ir klepus jāatceļ enalaprilu un iecelt alternatīvu terapiju.
 • Sirds un asinsvadu sistēma: bradikardija, miokarda infarkts, stenokardija, tahikardija.
 • Kuņģa-zarnu traktā: gremošanas un vēdera izeja, slikta dūša, sausums mutes gļotādas, pankreatīts, sāpes pakrūtē, paaugstināts aknu transamināžu, samazinājums aknu funkciju. Turklāt, atsauksmes par ēnam var izraisīt stomatīts, zarnu nosprostojumu, apetītes zudums un garšas.
 • Centrālās nervu sistēmas depresija, galvassāpes, krampji, bezmiegs, traucēta kustību koordināciju, troksnis ausīs, parestēzija.
 • Asinsrades sistēma: hipoglikēmija, neitropēnija, samazināšana 'Leikocitārās, hematokrīts un hemoglobīns, proteīnūrija, paaugstināta koncentrācija plazmā bilirubīna un kālija.
 • Alerģijas: bronhu spazmas, nātrene, nieze. Reizēm var rasties angioneirotiskā tūska sejas, lūpu un mēles, balsenes. Šajā gadījumā nepieciešama neatliekama palīdzība.
 • Citas blakusparādības ir agranulocitoze, erektilās disfunkcijas, alopēcija, Reino sindroms, karstā mirgo, nieru mazspēja, pastiprināta svīšana.

Papildus šiem simptomiem var izraisīt piemērošanu ēnam simpatokompleksa attīstību, kas ietvēra šo: vaskulīts, pietvīkumu, sāpes locītavās un muskuļos, eozinofīliju, leikocitoze, palielināts eritrocītu grimšanas ātrums un klātbūtni organismā antinukleāro struktūru.

Izmantot narkotiku ēnam grūtniecības un zīdīšanas laikā

Ēnam grūtniecības laikā ir kontrindicēta. Pirms terapijas uzsākšanas enalaprila ieteicams izslēgt iespēju grūtniecības un uzņemšanas laikā lietot drošu kontracepcijas līdzekli. Ja grūtniecība ir vēl noticis, uzņemšanas ēnam jāapstājas.

Kad jūs izmantot laktācijas laikā vajadzētu izlemt jautājumu par izbeigšanu zīdīšanu.

Pārdozēt

Kā uzskata ēnam pārāk lielās devās izraisa hipotensiju.

Pārdozēšanas gadījumā būtu jādara un kuņģa skalošanu veikt simptomātiska ārstēšana.

Uzglabāšanas nosacījumi

Ēnam uzglabā sausā vietā istabas temperatūrā ne ilgāk par 36 mēnešiem.

Яндекс.Метрика