Kortikosteroīdi

Steroīdi - vielas dabiskās vai sintētiskās izcelsmes nodaļas virsnieru hormonu.  Prednisolone - narkotiku grupa glikokortikoīdi vidējais ilgums

Ietekme kortikosteroīdu uz ķermeņa

Līdz ar to ķīmisko sastāvu, šīs vielas ir steroīdi. Cilvēkiem un dzīvniekiem galvenā vieta izglītībā ir virsnieru garozas. Kortikosteroīdi kopumā palielina organisma izturību pret stresu, jo tas ir bioloģiskā nozīme šo hormonu.

Kortikosteroīdi ietekmē vielmaiņu organismā, galvenokārt uz ogļhidrātu, minerālu, olbaltumvielu un ūdeni.

Mākslīgie narkotikas darbojas kā pretiekaisuma kortikosteroīdiem, desensibilizējošu, imūnsupresoriem, antitoksīna un anti-šoka līdzekļiem.

Galvenās ietekme glikokortikosteroīdu

Tās iedarbība steroīdi īstenot iekļūst difūza caur šūnu membrānu stāšanās citoplazmā. Ir tie nesaistās ar specifiskā iekššūnu receptoriem, caur kuru ietekmē sintēzi proteīna. Mēs arī zinām par samazinājumu, ko izraisīja šo hormonu par fosfolipāzes A2 un hyaluronidase fermentu, kas ir iekaisuma.

Vielas Šīs grupas stabilizē šūnu membrānas, lai kavētu atbrīvošanu bioloģiski aktīvo vielu (histamīns, Leikotriēni, trombocītos) no tuklajām šūnām. Tie palēnina veidošanos arahidonskābes pro-iekaisuma citokīnus.

Imūnsupresīvos ietekmes glikokortikoīdu hormoni, ko izmanto medicīnā, lai nomāktu imūnsistēmu pār-agresiju, kuras mērķis ir sava ķermeņa. Tas ir nepieciešams, jo orgānu (piemēram, nieru, kaulu smadzeņu), ļaundabīgiem audzējiem, autoimūnām slimībām. Pozitīvā ietekme glikokortikoīdu ārstēšana tiek panākts, anulējot migrāciju cilmes šūnu un limfocītiem, kā arī mijiedarbība starp dažādām grupām pašām limfocītu.

No glikokortikoīdu spēja palielināt asinsspiediens tiek realizēts, palielinot adrenalīnu un atjaunot jutību adrenalīnam receptorus, sašaurinot asinsvadus un samazina to caurlaidību. Šis īpašums ļauj tām tikt galā ar šoka stāvoklī kritiskās situācijās.

Glikokortikoīdus uzlabot veidošanos glikozes aknās un sadalījumu olbaltumvielu, tādējādi palielinot brīvo aminoskābju saturs un glikozes līmeni asinīs. Tajā pašā laikā organismā izpaužas pietiekami augstas enerģijas vielas.

Glikokortikosteroīdu

Medicīnā, narkotikas par ilgumu kortikosteroīdu tiek sadalīts 3 grupās: īstermiņa, vidēja termiņa un ilgtermiņa iedarbības laiku.

Par īsas iedarbības glikokortikosteroīdu lietošana ietver hidrokortizonu. Šis analogais hidrokortizona paša ķermenis, salīdzinot ar citām narkotikām, tā ir minimāla ietekme uz ūdens-sāls apmaiņu.

Preparāti glikokortikosteroīdi vidējais ilgums - metilprednizolona un prednizonu.

Par ilgstošas ​​darbības glikokortikosteroīdu lietošana ietver betametazonu un deksametazons.

Ārstējot kortikosteroīdu lietošana formas preparātu orālai lietošanai, inhalācijai, intranazāli un parenterāli.  Hydrocortisone - īslaicīgas darbības glikokortikosteroīdu

Gatavošanās iekšķīgas lietošanas labi uzsūcas no gremošanas trakta, asinis, tie saistās ar plazmas olbaltumvielām. Tie tiek izmantoti, lai ārstētu iedzimtas virsnieru hiperplāzijas, primāro un sekundāro virsnieru mazspēju, subakūtas thyroiditis, Krona slimības, intersticiāla plaušu slimība, un HOPS akūtā stadijā.

Jo inhalējamie kortikosteroīdi visbiežāk tiek izmantoti budezonīdu, triamcinolons acetonide, beklometazona, mometazona furoātu, flutikazona propionātu. Tie ir labi piemēroti pamata astmas un HOPS, alerģiskā rinīta.

Deguna steroīdi tiek parakstītas deguna polipozes, alerģisko rinītu idiopātisku. Administrēšanas īpatnība liecina, ka daļa no narkotiku nokrīt deguna gļotādu un elpošanas traktu, un daži būs norīt, un nonāk gremošanas traktā.

Kontrindikācijas glikokortikosteroīdi

Ar aprūpi piemēro viņu Kušinga slimību, diabēta, trombembolijas, peptiska čūlas slimība, augsts asinsspiediens, smagu nieru mazspēju, herpes un sistēmisko mikozes.

Arī kontrindikācijas līdz glikokortikosteroīdu lietošana ir aktīvās formas sifilisa un tuberkulozes, pustulozi ādas, vīrusu acu slimība, radzenes epitēlija defektiem, glaukoma, zīdīšanas laikā.

Intranazālā kortikosteroīdi nedrīkst lietot atkārtotos deguna asiņošana, asiņošana diatēze, ir paaugstināta jutība.

Ārstēšana ar kortikosteroīdiem grūtos masalu un vējbakas laikā.

Яндекс.Метрика