Normodipin

Normodipin - zāles, kas, no kalcija kanālu blokatoriem grupu, ko izmanto, lai ārstētu hipertensiju.

Struktūra un sastāvs

 Normodipin
 Normodipin pieejams tablešu 5 un 10 mg. Aktīvā viela - amlodipīnu. Bez tam produkts satur blakuspakalpojumu komponentus (mikrokristāliskā celuloze, magnija stearāts, dikalcija fosfāts bezūdens, nātrija karboksimetilcelulozes ciete).

Tabletes normodipin ovālas, abpusēji izliektas, baltas. Ražoti narkotiku plāksnītēs pa 10 tabletēm. Viens iepakojums satur 3 blistera normodipin un lietošanas instrukcijas.

Farmakoloģiskās iedarbības normodipin

Saskaņā ar instrukcijām, normodipin blokatori attiecas uz "lēni" kalcija kanālu otrās paaudzes .  Šīs zāles ir antianginālo un hipotensīvo darbību .  Antiangināla normodipin sakarā ar paplašināšanos artērijās (ieskaitot koronārā) .  Tādējādi, narkotiku stenokardijas un infarkta uzlabo uzturs samazina vajadzību pēc sirds muskuļa skābekļa .  Normodipin hipotensijas izraisītā izplešanās perifēro asinsvadu .  Šīs zāles ir garš hipotensīvo efektu, kas ir atkarīgs no devas .  Viena deva normodipin Stabilitāte zemāks asinsspiediens līdz 24 stundām .  Par šo zāļu darbības sākums notiek 2-4 stundu laikā pēc ievadīšanas .  Papildus medikaments samazina smagumu kreisā kambara hipertrofiju, neradot refleksu pieaugumu sirdsdarbība, novērš trombocītu agregāciju un ir vāja diurētisku efektu .

Saskaņā ar instrukcijām, normodipin nav negatīvas ietekmes uz vielmaiņu un tauku saturu asins serumā, un to var lietot pacientiem ar cukura diabētu, podagru un astmu. Ir zināms, ka barības uzņemšana neietekmē absorbcijas normodipin.

Atsaukšana narkotiku galvenokārt caur nierēm (70%), un caur zarnām. Tā pusperioda ilgums ir aptuveni 45 stundas.

Normodipin iekļūst hematoencefālisko barjeru. In hemodialīzi zāles netiek noņemta.

Indikācijas

Normodipin ieteicams lietot hipertensijas ārstēšanai (gan monoterapijā, gan kā daļu no integrētās ārstēšanas), stabilu stenokardiju un pastiprināt Princmetala stenokardiju.

Kontrindikācijas normodipin

  • jutība pret sastāvdaļu medikamenta;
  • hipotensija;
  • aortas stenoze (klīniski nozīmīgu);
  • kardiogēnais šoks, sabrukums;
  • nestabila stenokardija (izņemot Princmetāla stenokardija ir);
  • vecums 18 gadi;
  • Grūtniecība un zīdīšana.

Piesardzības pasākumi būtu noteikti šo narkotiku cilvēka aknās, ar sinusa mezgla vājuma sindromu, kā arī smagas sirds mazspējas.

Saskaņā ar instrukcijām, normodipin jālieto piesardzīgi pacientiem ar nesenu akūtu miokarda infarktu.

Dozēšanas un administrēšana

Saskaņā ar instrukcijām normodipin, sākuma deva hipertenzijas un stenokardijas - 5 mg dienā (viens narkotiku lieto reizi dienā). Ja nepieciešams, devu var palielināt līdz 10 mg (1 dienā). Uzturošā deva hipertensijas parasti ir 5 mg dienā.

Pacientiem ar nieru mazspēju devas pielāgošana nav nepieciešama.

Blakusparādības normodipin

Kā uzskata normodipin labi panesamas un reti izraisa blakusparādības. Biežas blakusparādības var rasties ārstēšanas sākumā ar šīs narkotikas un pārbaudīts laika gaitā.

Sirds - asinsvadu sistēma var izraisīt sirdsklauves, perifēra tūska, karstā mirgo un sajūtu uz ādas. Ļoti reti normodipin, atsauksmes, var novest pie pārmērīgas zems asinsspiediens, aritmija, ortostatiska hipotensija, un sastrēguma sirds mazspējas pastiprināšanos.

No nervu sistēmu, var izraisīt galvassāpes, reiboni, miegainību un nogurumu. Kā uzskata normodipin ļoti reti var izraisīt astēnija, parestēzija, trīce, bezmiegs, garastāvokļa nestabilitāte.

Par daļu no kuņģa-zarnu trakta zāles var bieži (1-5% gadījumu) cēlonis slikta dūša, sāpes vēderā, gļotādu sausumu mutē.

Kā uzskata normodipin reti veicina rašanos palielināta apetīte, pankreatīts un hepatītu.

Par daļu no asinsradi reti novēro attīstību leikopēniju un trombocitopēniju.

No urīna sistēma normodipin Atsauksmju retos gadījumos var izraisīt bieža urinācija, niktūrija (nakts urinācija biežāk), impotence.

Alerģiskas reakcijas uz šo narkotiku ir reti, var izraisīt niezi un izsitumus. Retos gadījumos, celtni angioneirotisko tūsku un nātreni.

Pārdozēt

Pārdozēšanas simptomi normodipin ir atzīmēti pazeminot asinsspiedienu, tahikardija (paātrināta sirdsdarbība). Pārdozēšanas ārstēšanai ir samazināts līdz kuņģa skalošanu, nolūka enterosorbents (aktivētā ogle, polifepam) un simptomātiska terapija. Labs efekts kalcija papildterapiju ievadīts intravenozi. Hemodialīzes pārdozēšanas normodipin nav efektīva.

Mijiedarbība normodipin ar citām zālēm

Saskaņā ar instrukcijām normodipin var kombinēt ar tiazīdu grupas diurētisko līdzekļu, α-blokatori, AKE inhibitori. Arī šīs zāles ir labi kopā ar nitrātiem.  Amlovas - līdzīgi normodipin

Vienlaicīga ārstēšana ar NPL (nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi), hipoglikemizējošus zāles un antibiotikas nav kontrindicēta.

Application normodipin ar litija terapija var izraisīt paaugstinātu neirotoksicitāte pēdējo. Kalcijs var samazināt efektu normodipin.

Normodipin neietekmē farmakokinētiku narkotiku varfarīna un abi var izmantot vienlaicīgi.

Brīdinājumi

Saskaņā ar instrukcijām normodipin nepieciešams, lai dinamiski kontrolētu ķermeņa svara pacientam. Ārstējot ar šo narkotiku jāierobežo nātrija daudzumu (īpaši - sāls), un tās atbilst piemērotu uzturu.

Turklāt tas prasa zobārsta uzraudzīt higiēnu zobiem un smaganām.

Pacienti ar mazu ķermeņa svaru var prasīt mazāku devu.

Pārtraukšana būtu jāievieš pakāpeniski normodipin (pakāpeniski samazinot devu narkotiku).

Par of normodipin spēju vadīt transportlīdzekļus, netiek ziņots. Tomēr, lūdzu, ņemiet vērā, ka atsevišķi pacienti var rasties miegainību, reiboni un citas nevēlamas reakcijas nervu sistēmu.

Analogus normodipin

Normodipin analogi ir narkotikas no grupas, kalcija kanālu blokatoriem, pamatojoties uz amlodipīna. Tie ietver šādas zāles: amlodipīns amlodipīna grupu varbūtību, Amlovas, Amlodhi, Amlodifarm, Amlong, Amlotop, cardilopin, Korvadil, NORVASC, Tenoks, Kalchek.

Pirms aizstājot analogo normodipin konsultējieties ar savu ārstu.

Яндекс.Метрика