Novokainamid

 Prokaīnamīds hidrohlorīds tabletes
 Novokainamid - pretaritmijas narkotiku.

Farmakoloģiskā darbība

Prokaīnamīds samazina uzbudināmība sirds muskuļa nomāc neobjektīvus avotus sirdsdarbība, ir vietējo anestēziju rīcību.

Produkta veids

Novokainamid tabletes, risinājumu.

Indikācijas novokainamid

Novokainamid instrukciju izmanto kambaru tahikardiju un aritmiju, priekškambaru tahikardija, kambaru aritmijas, priekškambaru fibrilācija un plandīšanās.

Lietošanas instrukcijas novokainamid

Lai noņemtu aritmija narkotikas lieto intravenozi. Par šo risinājumu 100mg prokaīnamīds atšķaidīta nātrija hlorīda vai glikozes, ievada ar ātrumu ne lielāku par 50 mg / min. Ja nepieciešams, tas pats deva tiek ievadīta ik pēc piecām minūtēm pirms sākuma terapeitisko efektu vai, lai sasniegtu devu 1 g.

Pēc likvidēšanu aritmiju, lai saglabātu iegūto efektu var iekļūt narkotiku intramuskulāri - 0 5-1gr, lai gan priekšroka šajā gadījumā ir labāk dot planšetdatora formu narkotiku vai atkārtoti ievadītu šķīdumu intravenozi.

Ja kambaru aritmija novokainamid iekšķīgi, vispirms devās 0, 25-0, 5-1gr un tad 0, 25-0, 5g par 4-6ch.

Lai apturētu paroksismālo kambaru tahikardija tiek ievadīts intravenozi devā 0, 2-0, 5g ar ātrumu 25-50mg / min. Efektīvi un par "šoka" devas ieviešana - 10-12mg / kg uz 40-60min, pēc tam uzturēšanas infūzijas -. 2-3mg / min. Pēc uzbrukums apstājās, pacients ir atbalstoša terapija - ievada 0, 25-0, 5g par 4-6ch.

In priekškambaru fibrilāciju, prokainamīds atbilstoši noteiktajiem "šoks" devā 1, 25 g iekšpusē norādījumiem. Ja netiek novērota uzlabošanās, stundu vajadzētu dot pacientam vēl 0, 75gr un ik pēc divām stundām 0 5-1gr uzlabošanai.

 Novokainamid risinājums
 Pieņemami devas lietojot novokainamid iekšā: katru dienu - 4gr, vienu - 1 g; aģentu intramuskulāri vai intravenozi: katru dienu - 3g (30ml šķīdums 10%), viena - 1g (10ml 10% šķīdums).

Blakus efekti

Prokaīnamīds var izraisīt depresiju, reibonis, halucinācijas, myasthenia gravis, lēkmes, ataksija, galvassāpes, rūgta garša mutē, leikopēniju, agranulocitoze, anēmija, traucēta garšas sajūta, samazināšanu spiedienam, kambaru tahikardija, izsitumi uz ādas.

Sakarā ar ilgstošu lietošanu prokaīnamīdu var attīstīties lupus.

Kad ievadīts intravenozi novokainamid nepieciešams uzraudzīt spiediena un sirds darbību pacientam. Ņemiet vērā, ka ar strauju ieviešanu šķīduma pacientam var sākties sabrukums, intrakardiālo bloku, asistoliju.

Ja pārdozēšana novērota oligūrija, ģībonis, apjukums, reibonis, miegainība, sirdsklauves, vemšana, apetītes zudums, slikta dūša, caureja, kolapss, asistoliju, kambaru tahikardija. Lai ārstētu pārdozēšanas pacients tika mazgāti kuņģis izrakstīt medikamentus, kas paskābināšanas urīnu, hemodialīze. Ja novēro ievērojamu samazinājumu par spiedienu, ko pārvalda fenilefrīnu, norepinefrīna.

Kontrindikācijas

Nelietojiet novokainamid ar AV blokādes 2-3st (izņemot gadījumus, kad, izmantojot elektrokardiostimulators), ar mirgošanas vai kambaru fibrilāciju, leikopēniju, aritmiju, kas izstrādāts sakarā ar saindēšanos ar sirds glikozīdiem.

Esiet piesardzīgs iecelt prokaīnamīds zīdaiņiem, sirdslēkmes, astmas, hroniska dekompensēta sirds mazspēja, kambaru tahikardija, tās laikā un pēc operācijas (ieskaitot zobārstniecību), un hipotensija, aterosklerozi gados vecākiem cilvēkiem.

Instrukcijas novokainamid arī norādīja, ka tas uzlabo efektu antihipertensīvo, citotoksisko, anti-aritmijas, antiholīnerģiskas aģentiem, muskuļu relaksanti.

Grūtniecības laikā, izmantošana prokaīnamīdu nav iespējams, jo tas var izraisīt hipotensiju mātei, un kā rezultātā utero-placentas mazspēju. Arī kontrindicēta ir bērni līdz 18L., Sievietēm zīdīšanas periodā.

Ārstēšanas laikā, pacients novokainamid ieteicams piesardzīgi transporta vadību, nodarbinātības pasākumi, kas prasa ātrumu garīgās reakcijas, pastiprināta uzmanība.

Яндекс.Метрика