Nātrija nitrīts

Farmakoloģiskā darbība

 Nātrija nitrīts
 Nātrija nitrīta sagatavoja reakcijā ar nātrija savienojumu un Nitrītjonu ar ūdens vidē.

Materiāls tika izmantots medicīnā kā vazodilatatoru un pretlīdzeklis saindēšanās ciānūdeņražskābe (cianīda), to izmanto arī kā konservantu pārtikas rūpniecībā.

Rīks samazina asins plūsmu uz labo ātrijā, paplašina perifērās vēnas, samazina perifēro asinsvadu pretestību. Turklāt, izmantojot nātrija nitrīta sniedz iespēju samazināt miokarda skābekļa patēriņu, uzlabot koronāro asinsriti.

Terapeitiskais efekts, piemēram, amilnitrīts aģents, bet tas ir garāks.

Produkta veids

Atbrīvošanas līdzekļi, kas šķīduma formā 0% 5-2.

Lietošanas indikācijas nātrija nitrītu

Nātrija nitrīta lietošana ir indicēta stenokardija spazmas smadzeņu artērijas apreibinošo sāļiem ciānūdeņražskābes.

Kontrindikācijas

Nozīmē, ka jūs nevarat veikt persona kādā stāvoklī sabrukuma, šoks, kad arteriālā hipotensija (ja spiediens ir zemāks par 100/60), akūts miokarda, toksiskas plaušu tūska, hemorāģisko insultu, intrakraniāla hipertensija, slēgta kakta glaukoma.

 Veikt risinājumu nātrija nitrīta iekšā vai intravenozi
 Norādījumi par lietošanu nātrija nitrītu

Nātrija nitrīts stenokardijas ārstēšanai, noņem spazmas smadzeņu asinsvados, kas iekšā pēc ēšanas 2-3r / dienā 100-200ml 0, 5% šķīdumu. Atļauts deva pieaugušajiem: Single - 300 mg dienā - 1 g.

Kad saindēšanās cianīda 1-2% šķīdumu ievada intravenozi: 10-20ml.

Blakus efekti

Jānorāda, ka traumas var izraisīt nātrija nitrīta nekontrolētas izmantošanas tā iekšpusē - ir kuņģa un zarnu trakta darbības traucējumi, kas izpaužas kā caureja, sāpes vēderā, vemšana, slikta dūša. Rīcības aģenti uz asinsvadu sistēmu var papildināt ar galvassāpēm, sejas piesarkums, reibonis, samazināta spiediena, paātrināta sirdsdarbība.

Kaitējums nātrija nitrīta ir redzama arī lietojot to lielās devās: var attīstīties sabrukumu, ģībonis, sirdsklauves, neskaidra redze, svīšana, zarnu kolikas, melēna, bradikardija, aizdusa, intrakraniāla hipertensija, hyperpnoea, AV blokāde, paralīzi, komu. Lai novērstu simptomus Pārdozēšanas kuņģis jānomazgā. Ja jūs sākat methemoglobinēmija (tipa no hipoksija), jums ir provocēt vemšanu un ieviest intravenozi 1% šķīdumu metilēnzilo - ķermeņa masas 1-2mg / kg, un būt pārliecināti, meklēt medicīnisko palīdzību.

Letālā deva cilvēka - 2-6gr viela.

Яндекс.Метрика