Octagam

 Risinājums Octagam
 Octagam - imunoloģiskās zāles, ko izmanto aizstāšanu, un terapiju.

Farmakoloģiskā darbība

Imūnglobulīna G, iekļauti Oktagama izrādīt imūnmodulējošu iedarbību. Saskaņā ar instrukcijām Octagam samazina infekciju primāro un sekundāro imūndeficītu, ar antivielas ir visas īpašības, kas raksturīgas veselam cilvēkam.

Produkta veids

Octagam izlādējies kā dzidrs gaiši dzeltens šķīduma pagatavošanai 1 ml, kas satur 50 mg un 100 mg (10% Octagam) plazmas olbaltumvielas. Stikla flakoni 20, 50, 100 un 200 ml.

Indikācijas Oktagama

Octagam tiek izmantots kā aizvietošanas terapija:

 • Primārā imūndeficīta sindroms, tai skaitā iedzimtu agammaglobulinēmiju un hipogammaglobulinēmiju, smagu kombinētu imūndeficītu, nešķiroto mainīga imūndeficītu, Viskota-Aldrich sindroms;
 • Recidivējošas infekcijas bērniem c iedzimtu HIV infekciju;
 • Mieloma vai hroniska limfoleikoze ar atkārtotām infekcijām un smagu sekundāru hipogammaglobulinēmiju.

Kā terapiju Octagam saskaņā ar instrukciju parakstītas:

 • Idiopātiska trombocitopēniskā purpura ar augstu asiņošanas risku pieaugušajiem un bērniem vai priekšā operācijās;
 • Kawasaki slimība;
 • Guillain-Barre sindroms;
 • Kaulu smadzeņu transplantācijas.

Kontrindikācijas

Saskaņā ar instrukcijām lietot Octagam kontrindicēta ja konstatēta pastiprināta jutība vai neiecietības pret homologiem imūnglobulīnu, kā arī antivielu klātbūtni pret IgA.

Octagam grūtniecības laikā nerada nelabvēlīgu ietekmi uz augli, par ko liecina klīnisko pieredzi. Preparāta sastāvā antivielas izdalās mātes pienā un var būt aizsargājoša ietekme uz bērnu. Tomēr nav pētīts grūtniecības un laktācijas laikā Oktagama drošība, tāpēc iecēla šajā periodā ar piesardzību.

Dozēšanas Oktagama

 Infūzijām Octagam risinājums
 No terapijas un devu Oktagama ilgums instrukciju nosaka individuāli.

Parasti, ilgums aizvietošanas terapijas primāro imūndeficītu no trim līdz sešiem mēnešiem. Octagam ievada ar intervālu 2-4 nedēļu laikā, un deva var atšķirties 200-800 mg uz 1 kg. Maksimālā deva parasti ievada agrīnā akūtu infekciju.

Multiplās mielomas vai hronisku limfoleikozi ar atkārtotām infekcijām un smagu sekundāru hipogammaglobulinēmiju Octagam ievada vienu reizi mēnesī līdz 200-400 mg uz 1 kg. Tajā pašā devu zāles lietot bērniem ar atkārtotām infekcijām un iedzimtu HIV infekciju.

In idiopātiska trombocitopēniska purpura pirmajā ārstēšanas dienā par akūtu ievadīt lielākas devas Oktagama - 0, 8-1 g / kg. Re-ieviešana narkotikas var veikt trešajā ārstēšanas dienā.

Kad Guillain-Barre parasti veic terapiju līdz 7 dienām 400 mg / kg dienā.

Ārstēšanā Kawasaki slimību tiek ievadīta vienreiz līdz 2 g / kg. Ja nepieciešams, šo devu var sadalīt vienādās daļās, un jāievada vairāk nekā piecas dienas. Kā uzskata Octagam ir visefektīvākais, ja piemēro vienlaikus ar acetilsalicilskābi.

Kad ievadīts intravenozi Oktagama norādījumus par sākotnējo ātrumu nedrīkst pārsniegt 15 pilieni minūtē. Ja zāles neizraisa nevēlamas blakusparādības reakcijas, ieviešana likmi var palielināt līdz maksimāli - 54 pilienus minūtē.

Oktagama šķīdums pirms ievadīšanas ir ieteicams celt temperatūru organismā.

Saskaņā ar instrukcijām Octagam nedrīkst sajaukt vienā sistēmā ar citām narkotikām, kā arī izmanto šķīduma satur nogulsnes ieviešanu.

Korekcijas devas Oktagama grūtniecības gadījumos, kad zāles šajā laikā nav nepieciešama.

Pārdozēšanas Oktagamom var būt asins viskozitātes palielināšanās un ūdens aizture organismā. Zīdaiņiem neizmanto šīs zāles kopā ar kalcija glikonātu.

Kad sasniedz Oktagamom terapija būtu jāņem vērā, ka lielās devās imūnglobulīnu var izraisīt palielinātu plazmas viskozitāte, tādējādi palielinot risku trombembolisku komplikāciju un išēmijas. Tas arī nav ieteicams izmantot, ārstēšanas diurētisko iedarbojas uz nieru kanāliņos laikā.

Blakus efekti

Octagam Atsauksmju vairumā gadījumu labi panesama, bet var izraisīt dažādas blakusparādības:

 • Galvassāpes, drebuļi, drudzis;
 • Pazemina asinsspiedienu;
 • Drudzis;
 • Locītavu sāpes, muguras sāpes un muguras;
 • Slikta dūša vai vemšana;
 • Hypercreatininemia.

Akūta nieru mazspēja Octagam par atbildēm bieži izraisa pēc 65 gadu vecumā, kā arī:

 • Nieru mazspēja vēsturē;
 • Hipovolēmiju;
 • Diabēts;
 • Vienlaicīga terapija nefrotoksiskām zālēm;
 • Aptaukošanās.

Visbiežāk alerģiskas reakcijas, lietojot Oktagama Atsauksmju ir nieze un izsitumi uz ādas.

Ļoti reti Oktagama administrācija noved pie attīstības sabrukuma, elpošanas mazspēja, anafilaktiskais šoks, pārejoša aseptiska meningīta, izsitumi, plaušu tūsku, trombembolisku komplikāciju, bronhu spazmas, paaugstināta temperatūra, nespēks, plaušu embolija, aizdusa.

Uzglabāšanas nosacījumi

Octagam atsaucas uz vairākiem Imūnmodulējošas zāles pēc ārsta receptes. Glabāšanas laiks šķīduma pudeles 50, 100 un 200 ml - 2 gadi, flakonos 20 ml - 1, 5 gadiem.

Яндекс.Метрика