Oktreotīds

 Ampulas Oktreotīds
 Oktreotīds - farmakoloģiskā zāles, kas tiek iegūts no hormona somatostatīns, un ko izmanto, lai ārstētu aizkuņģa dziedzera slimības.

Struktūra un sastāvs

Oktreotīds ir pieejams kā šķīdums injekcijām (1 ml ampulās). Ir divas devas - 50 un 100 mg (attiecīgi 0, 0 un 005, 01% šķīdums narkotiku). Bez aktīvās vielas (Oktreotīda) no narkotiku iekļauts nātrija hlorīdu un ūdeni. Šķīdums ir dzidrs, bezkrāsains šķidrums bez smaržas.

Pieejams narkotika kastītē, kas satur 5 vai 10 flakonus ar Oktreotīds.

Farmakoloģiskā darbība Oktreotīds

Saskaņā ar instrukcijām Oktreotīds ir atvasinājums hormona somatostatīns, un ir līdzīgs raksturs, bet zāles ir ilgāku iedarbību. Oktreotīds nomāc patoloģisko palielinātu augšanas hormona sekrēcijas, kā arī vielas (serotonīnu, peptīdus) ražo izkliedēto endokrīno sistēmu, kuņģa un zarnu traktā. Šīs narkotikas ieviešana nav pievienots palielināta sekrēcija citu hormonu par "atgriezenisko saiti" principu.

Izmantot Oktreotīds audzēju gremošanas trakta ar hormonālās aktivitātes (VIPOM, gastrinoma, glucagonomas, insulinoma), lai mazinātu īpašus simptomi (caureja, migrē izsitumi, hipoglikēmija, kuņģa čūlas), uzlabot pacienta dzīves kvalitāti, un sagatavot to iespējamai darbībai.

Pēc atsauksmēm Oktreotīds nav negatīvas ietekmes uz gaitā diabētu.

Izmantot Oktreotīds agrīnajā pēcoperācijas periodā pēc ķirurģiskas iejaukšanās uz hepatopancreatobiliary zonā samazina saslimstību ar tipisku pēcoperācijas komplikāciju (pēcoperācijas pankreatītu, aizkuņģa dziedzera fistulas, abscess, sepse, un citi.).

Pēc subkutānas Oktreotīds pilnīgi un ātri uzsūcas, maksimālā koncentrācija asinīs tiek noteikts pēc 30 minūtēm. Pusperiods apmēram 100 minūtes. Pēc intravenozas ievadīšanas, maksimālā koncentrācija narkotiku asinīs ir gandrīz uzreiz, pussabrukšanas tiek veikta divos posmos (10 un 90 minūtes).

Indikācijas

  • akūts pankreatīts (fermentācijas fāzē);
  • profilakse un ārstēšana pēcoperācijas komplikāciju pacientiem, kuriem tiek veikta operācija vēdera dobuma orgāniem;
  • novēršana vai pārtraukšana asiņošana no barības vada vēnas un kuņģa Cardia (pacientiem ar portāla hipertensiju);
  • asiņošana no čūlas kuņģī un divpadsmitpirkstu zarnā;
  • endokrīnās sistēmas audzēji gremošanas trakta (VIPOM, gastrinoma, glucagonomas, insulinoma, uc).

Kontrindikācijas no oktreotīds

Paaugstināta jutība pret Oktreotīds.

Jāievēro piesardzība Oktreotīds pacientiem ar cukura diabētu, žultsakmeņi, kā arī grūtniecības un zīdīšanas laikā.

Lietošana grūtniecības un zīdīšanas laikā

Pašlaik nav veikt klīniskos izmēģinājumus, kas vajadzīgi izmantošanas Oktreotīds grūtniecības laikā. Pētījumos ar dzīvniekiem, tika novērota negatīva ietekme uz narkotiku uz augli. Tomēr oktreotīds lietošana grūtniecības laikā ir iespējama tikai ar absolūtā norādēm klātbūtnē, ja ieguvumi mātei virs uztveres risku auglim.

Blakusparādības Oktreotīds

 Flakoni injekcijām Oktreotīds
 Kā uzskata Oktreotīds reti izraisa nevēlamas blakusparādības, un parasti labi panesama.

No gremošanas sistēma var izraisīt anoreksija, slikta dūša, vēdera uzpūšanās, caureja, steatorrhea (tauku izdalīšanos ekskrementi). Ilgstoša narkotiku lietošana var veicināt veidošanos akmeņiem žultspūslī.

Sirds - asinsvadu sistēma var rasties ļoti reti aritmija, un bradikardija.

Atsauksmes no vietējiem Oktreotīds reti izraisa blakusparādības ir sāpes injekcijas vietā, nieze vai dedzināšanas sajūta, pietūkums un apsārtums injekcijas vietā. Parasti šie notikumi paši ir 15 minūtes.

Reti alerģiskas reakcijas var rasties.

Par daļu no metabolisma var notikt šādus nosacījumus: glikozes tolerances traucējumiem (sakarā ar apspiešanu insulīna sekrēciju), hipoglikēmiju.

Dozēšanas un administrēšana

Saskaņā ar instrukcijām Oktreotīds ievada subkutāni vai intravenozi.

Ārstējot akūta pankreatīta (fermentācijas fāzē) ieteica Oktreotīds subkutāni 100 mikrogrami trīs reizes dienā. Ārstēšanas ilgums ir 5 dienas. Ja nepieciešams, devu var palielināt līdz 1200 mg dienā, un intravenozai lietošanai. Kā uzskata Oktreotīds iedarbība ir visefektīvākā, ja to lieto pirmajās 2 dienas slimības.

Lai novērstu pēcoperācijas komplikācijas ieteiktos Oktreotīds 100 mikrogrami ievada vienu stundu pirms operācijas un pēc operācijas līdz 100 mg trīs reizes dienā, ārstēšanas ilgums - 7 dienas.

Ārstējot asiņošanas barības vada vēnas un kuņģa CARDIA ieteica ievadīts intravenozi devā Oktreotīds 25-50 mkg / stundā kā nepārtrauktas infūzijas. Terapijas ilgums ir vismaz 5 dienas.

Ārstējot kuņģa-zarnu trakta asiņošana čūla raksturs Oktreotīds ieteicams piemērot devu 25 mg / stundā ar nepārtrauktu intravenozu, ilguma pārvaldē - 5 dienas.

Pārdozēšana Oktreotīds

Pārdozēšanas gadījumā ar šīs narkotikas var attīstīties šādi simptomi - bradikardija, lēkmjveida sāpes vēderā, slikta dūša, caureja, slikta skriešanās asins sejas, sajūta "tukšums" kuņģī.

Ārstēšana ir simptomātiska.

Mijiedarbība ar citām zālēm

Ja Oktreotīds lieto kopā ar diurētiskiem līdzekļiem, beta blokatori, kalcija antagonistiem, insulīna preparātiem, var būt nepieciešams pielāgot devas šīm narkotiku grupām.

Brīdinājumi

Kā uzskata Oktreotīds izraisa mazāk blakusparādības, ja tās lietošana starp ēdienreizēm vai pirms gulētiešanas.

Lai novērstu lokālas reakcijas (formā sāpes injekcijas vietā), ir ieteicams, lai ieviest šķīdumu istabas temperatūrā. Arī izvairīties no ilgstošas ​​administrāciju Oktreotīds tajā pašā vietā.

Pacientiem ar cukura diabētu ārstēšana ar Oktreotīds laikā var būt nepieciešama insulīna devas pielāgošana (jo šīs zāles var samazināt vajadzību pēc insulīna).

Яндекс.Метрика