Paracetamols

 Obezbalivayuyuschee un pretdrudža paracetamols
 Paracetamols - pretsāpju un pretdrudža līdzekli no grupas NPL (nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi), kas nav narkotisko pretsāpju. Pasaules Veselības organizācija uzskaitīti svarīgākie narkotikas.

Farmakoloģiskā darbība

Aktīvā sastāvdaļa narkotiku ir paracetamols, fenacetīns atvasinājums. Darbības paracetamola mehānisms ir balstīts uz inhibīciju sintēzes prostaglandīnu - ķīmiskie savienojumi veidojas iekaisums laikā, un ir atbildīgs par pazīmēm kāpums temperatūras un sākuma sāpes. Paracetamols ir pretsāpju iedarbība, kas iedarbojas uz centrālo nervu sistēmu neironiem. Ir vāja pretiekaisuma darbība, tas nekairina gļotādu kuņģa-zarnu traktā.

Uzņemot, zāles uzsūcas asinsritē, un no turienes izplatījās visā organisma audiem. Nespēja notiek aknās, veidojot starpproduktu ar valūtas - metabolītu, no kuriem (para-aminofenols) daži ir toksiski. Šis fakts ierobežo tādu paracetamola uz aknām un asinīm. Vēlāk metabolīti iziet cauri nieru filtriem un izdalās ar urīnu, un tādēļ nieru darbības traucējumi izmantošana paracetamola ir arī nevēlama.

Par paracetamola iekšķīgai lietošanai sasniedz maksimālo koncentrāciju asinīs pēc 20-30 min pēc ievadīšanas, pēc pusotru stundu no narkotikām darbības maksimumu.

Ražošanas metode

Paracetamols ir pieejams šādās formās:

 • Tabletes iekšķīgai lietošanai, aktīvās vielas saturu, ar 200 un 500 mg;
 • Tabletes iekšķīgai lietošanai, pārklātas tabletes (kapsulas), 500 mg paracetamola katrā;
 • Putojošās tabletes šķīdumu, 500 mg aktīvās vielas vienā tabletē;
 • Infūzijām šķīdums, 15 mg 1 ml šķīduma uz 5 ml ampulas;
 • Sīrups bērniem paracetamols 200 mg 5 ml šķīduma;
 • Suspensija bērniem, 120 mg ar 5 ml šķīdumā;
 • Taisnās zarnas svecītes ar devā 50 mg aktīvās vielas (bērniem) līdz 1000 mg.

Paracetamols - viens no pazīstamākajiem un visvairāk plaši izmanto narkotiku pasaulē, pati aktīvā viela, ko ražo dažādi farmācijas uzņēmumiem ar dažādiem zīmoliem: Abesanil, AkamolTeva, Aktazol, Alvedon, Atsetofen, Algotoropil, Aminodol, Aminofen, Amphenol, Apagan, Apamid, Apanol, Atselifen, Atsemol, Atsetalgin, acetaminofēns, acetaminophenol, Biotsetamol, Bindard, Valadol, Valorin, Valgezik, Vinadol, Volpan, Dapireks, Datril, Dafalgan, Deksamol, Deminofen, Dimindol, Dolamin, Dolaneks, Dolipram, Ifimol, Kalpol, Meksalen, Metamol, Minoset, Mialgin, Napamol, Naprinol, Nasprin, Nizatsetol, Napa, Opradol, Panadol, Panadol solyubl, Panadol Junior, Paramol, Patsimol, Piremol, Pirinazin, Rolotsin, Tylenol, Tempramol, Tylenol, Tilemin, Tralgon, Ushamol, Febridol, Febrinil, Febrinol, Febritset, Fendon, Hemtsetafen, Tselifen, Tsetadol, cetanes, Efferalgan, Efferoglan, Erotsetamol.

Lietošanas indikācijas paracetamola

Paracetamols ir norāde par ķermeņa temperatūru, palielinājās līdz subfebrile un drudža vērtībām (37-39 ° C) dažādās slimību infekcijas un iekaisuma izcelsmes. Pediatrijas indikācijām Paracetamols ir sāpīgas smaganas un drudzi izraisa zobu.

Saskaņā ar norādījumiem, Paracetamols ir efektīvs līdzeklis, lai sāpes dažādu izcelsmi: galvassāpes, mialģija, tuberkuloze, išiass, išiass, neiralģija, zobu sāpes un wandering sāpēm nezināmas etioloģijas.

Uzmanību! Piemērojot šī preparāta, lai ārstētu akūtas sāpes, viņš var ievērojami samazināt simptomus, un tādējādi mainīt klīnisko ainu slimības un diagnoze var būt grūti.

Lietošanas instrukcijas par paracetamola

 Pretiekaisuma līdzeklis paracetamols
 Viena deva paracetamola norādījums to ir 500 1000 mg pieaugušajiem un bērniem, kas vecāki par 12 gadiem, dienas deva šai grupai nedrīkst pārsniegt 4G (4000mg) no narkotiku.

Deva par pediatrijā aprēķināta individuāli atkarībā no svara bērna, ar vidējo 125-250mg aktīvo sastāvdaļu vienā reizē, neatkarīgi no zāļu formas. Neatkarīgi no veida narkotiku, dienas deva jāsadala 3-4 stundas, ar laika intervāls starp tiem ir ne mazāk kā 4 stundas.

Saskaņā ar instrukcijām, paracetamols nedrīkst lietot ilgāk par 3 dienām bez ārsta uzraudzības. Ja šajā laikā simptomi nesaņem atpakaļ attīstību, Jums jākonsultējas ar savu ārstu par iespēju turpmāk izmantot šīs narkotikas un tā devu.

Blakus efekti

Saskaņā ar instrukcijām Paracetamols ir viens no drošākajiem narkotiku, blakusparādības, kas notiek ļoti reti. Tomēr tie ir aprakstīti medicīnas literatūrā, un parasti ir saistītas ar paaugstinātu jutību indivīda vai klātbūtnē latentā comorbidity.

Blakusparādības, kas saistītas ar paracetamolu ietver:

 • No gremošanas sistēmas - attīstības aknu disfunkcija, zīmēm dispepsija;
 • No asins - anēmija, methemoglobinēmija, asins ainu (trombocitopēnija, agranulocitoze, leikopēnija, uc) pasliktināšanos;
 • Sirds-asinsvadu sistēma - izmaiņas sirds impulsu (intrakardiālu blokāde);
 • Ar imūnsistēmu - to alerģisko reakciju dažādu intensitāti, bieži kavējas veids mazāk tūlītēju (anafilaktiskais šoks);
 • Par daļu no urīnceļu orgānu - attīstības intersticiālu nefrītu, poliūrija un citiem pārkāpumiem nieru funkcijas.

Vairāki eksperti apgalvo, ka ir pierādījumi par attīstības astmas ievērojama skaita bērnu lietoja paracetamolu (41%). Neskatoties uz to, ka šis viedoklis ir pretrunīgs zinātnieku aprindās, bez labas norādes paracetamola pediatriskā praksē nav jāpiemēro, jo vairāk tās nedrīkst izmantot ļaunprātīgi.

Tas nozīmē uzmanīgi lietot kombinācijā ar citām zālēm, un tikai ārsta uzraudzībā, jo var būt toksiska iedarbība no to mijiedarbību. Aizliegts kopīga izmantošana paracetamolu un alkoholu.

Paracetamols grūtniecības laikā

Tiek uzskatīts, ka grūtniecības laikā Paracetamols var piešķirt, ja riski, kas saistīti ar tā lietošanu attaisno savu augsto veiktspēju un ārkārtējas nepieciešamības. Jāpatur prātā, ka vairāki pētījumi apstiprina toksisko iedarbību uz augļa izmantošanā paracetamola grūtniecības laikā. Tātad, ar gadījumiem, narkotiku saistīta ar cryptorchidism zēniem, kuru mātes to izmanto grūtniecības laikā.

Tādējādi, mērķis liecību paracetamola grūtniecības laikā vajadzētu notikt tikai ar palīdzību ārsta.

Kontrindikācijas

Paracetamols ir kontrindicēta šādos gadījumos:

 • Vēsture jutību pret atsevišķām vai citiem NPL;
 • Aknu darbības;
 • Nieru slimības;
 • Slimībām, kas saistītas ar asins attēla kvalitātes pasliktināšanos;
 • Grūtniecība;
 • Barošana ar krūti.

Uzglabāšanas nosacījumi

Glabāt tumšā, sausā vietā temperatūrā ne augstāka par 25 ° C, uz 2 gadiem. Sargāt no bērniem!

Яндекс.Метрика