Pilokarpīns

 Pilokarpīns - zāles, kas samazina acs iekšējo spiedienu
 Pilokarpīns attiecas uz Pretglaukomas narkotikām, kuru mērķis ir veidošanos acetilholīna, intraokulārā spiediena samazināšanai un lai atvieglotu aizplūšanu šķidrumu no acs kamerām. Zāles nav resorbtīvas rīcību, palielina sekrēciju sviedru un gremošanas dziedzeri, uzlabo tonusu gludās muskulatūras elpošanas sistēmu.

Struktūra un sastāvs

Galvenā aktīvā viela - 10 mg pilocarpine hidrohlorīda.

Atbalsts sastāvdaļas: borskābi - 19 mg un attīrīts ūdens - 1 ml.

Pilokarpīns ir pieejams kā 1% acu pilieni 5-10 ml flakonā ar dozatoru un 1-2% oftalmoloģijas ziedi.

Farmakoloģiskās īpašības Pilokarpīns

Pilokarpīns ir miotiski līdzekļi rīcība mazina ciliārais muskuļu un izraisa muskuļu krampji apļveida acis. Sagatavošana veicina izņemšanu šķidruma no iekaisuši acīm un pazemina acs iekšējo spiedienu par 25%.

Iekļūst radzeni un acs, Pilokarpīns neuzsūcas un nevis iesūcas asinīs.

30-40 minūtes pēc pieteikuma par narkotiku laikā sāk būt aktīvs, un 2 stundas saglabāja savu terapeitisko efektu. Pilocarpine nedaudz aizkavēta audos un ātri izdalās 2 līdz 4 stundu laikā. Narkotiku izdalās intraokulārā šķidruma.

Labas atsauksmes par to, kā narkotiku Pilokarpīns, kas atbalsta augstas efektivitātes ārstēšanas kombinācijā ar beta blokatori.

Indikācijas

 Pilokarpīns acu pilieni
 Pilokarpīns indicēts šādos acu slimībām:

  • slēgšana glaukomas tipi ar hronisku un akūtu protams;
  • primārā un sekundārā glaukoma (monoterapija un kā daļu no kombinētas terapijas samazināšanai intraokulārā spiediena);
  • radzenes iekaisums;
  • asiņošana un iznīcināšana stiklķermenī acs.

Pozitīvas atsauksmes saņēma Pilokarpīns kā narkotika straujo sašaurināšanās skolēnu, tai skaitā diagnostisko procedūru pirms acīm.

Lietošanas instrukcija Pilokarpīns

Saskaņā ar instrukcijām piešķirtajiem Pilokarpīns 2 pilienus konjunktīvas maisiņā acīm 2-3 reizes dienā. Devu var pielāgot saskaņā ar diagnozi un ieteikumu ārstējošais ārsts.

Akūtas slēgta kakta glaukoma Pilokarpīns ir jāiepilina ik pēc 30 minūtēm 2 pilienus 3-4 stundu laikā, un pēc tam ik pēc 60 minūtēm 2 pilienus 4-5 stundu laikā. Turpmākā ārstēšanas laikā dienas deva nedrīkst pārsniegt 6 pilienus.

Pilokarpīns palielina ietekmi Fenilefrīns, beta blokatori un karboanhidrāzes inhibitoriem. Narkotiku samazina terapeitisko efektu atropīnu un agonistiem.

Saskaņā ar instrukcijām Pilokarpīns nedrīkst lietot lielās devās pacientiem ar bradikardiju un hipotensija.

Ārstēšanas laikā, Pilokarpīns jāuzrauga acs iekšējo spiedienu un redzējumu. Pacienti, kas vada transportlīdzekli, un strādā par bīstamajām vietām, ierobežot savu darbību, jo zāles palēnina psihomotorās reakcijas.

Kontrindikācijas

Kontrindikācijas Pilokarpīns ir neiecietība un paaugstināta jutība pret narkotikām, iekaisums varavīksnenes acu, iekaisums ciliārā ķermeņa, keratīts, jo oftalmoloģiskās ķirurģijas un acu slimībām, kurā kontrakcijas skolēnam ir kontrindicēta.

Piesardzības pasākumi pilienus var lietot grūtniecības un zīdīšanas periodā, bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem, pacientiem ar tīklenes atslāņošanās ar tuvredzību un jo gados vecākiem cilvēkiem.

Blakusparādības Pilokarpīns

Pilokarpīns var izraisīt galvassāpes un reibonis, neskaidra redze un samazinātu diskomfortu acīs, naktsmītņu spazmas, asarošana, keratīts.

Dažos gadījumos var parādīties alerģiskas reakcijas - nieze, dedzināšana, dermatīts, nātrene, bronhu spazmas, angioedēma.

Ilgākā ārstēšanas kursa var izraisīt konjunktivīts folikulu veidu un vecumu dermatītu.

Яндекс.Метрика