Prograf

Prograf ir imūnsupresijas zāles, kas tiek ievadīts periodā pēc transplantācijas nieru, aknu un sirds. Tā ir inhibitora efekts pret citotoksisku limfocītu, kas var izraisīt transplantēto orgānu atgrūšanu.  Prograf kapsulas

Struktūra un sastāvs

Galvenā aktīvā sastāvdaļa - 0 takrolīms 5 mg.

Palīgmateriāli sastāvdaļas: rīcineļļa, laktoze, magnija stearāts, celuloze, bezūdens alkohols.

Prograf ir pieejams kā koncentrāta uz 1 ml ampulas par risinājumu un kapsulas 5 mg, kas novietoti blisteros kastītē 10 gab.

Katras kapsulas apvalka kompozīcija ietver titāna dioksīdu, un dzelzs, želatīna un celulozi.

Farmakoloģiskā darbība Prograf

Prograf iedarbojas molekulārā līmenī transplantēto orgānu, novēršot transkripciju lymphokine gēniem. Ļoti aktīvā viela takrolīms inhibē citotoksisku limfocītu un samazina darbību T-šūnu, kā arī palēnina limfokīnu.

Prograf sastāvs efektīvs imūnsupresīvu terapiju, pret kuru transplantāts tiek noraidīts mazāk, atšķirībā no terapijas ar ciklosporīnu.

Zāles uzsūcas no kuņģa un zarnu trakta un sasniedz pilnīgu izplatīšanu potzaru 3-4 dienu laikā. Par aktīvo vielu sadales process ir divfāzu veidu. Takrolīms asinīs reaģē ar sarkano asins šūnu.

Pieaugušajiem pusperiods 40-45 stundas Prograf. Prograf metabolizējas veidot 8 daļēji aktīvo metabolītu.

Narkotiku izdalās ar urīnu un fekālijām, un tiek izvadīts caur žulti.

Indikācijas

Indikācijas Prograf ir profilakse un ārstēšana noraidīšanas transplantēto orgānu (aknas, nieres, sirds), ieskaitot standarta imūnsupresīvu terapiju laikā.

Lietošanas instrukcijas Prograf

Saskaņā ar instrukcijas veidā Prograf kapsulu piešķirto divas reizes dienā ar 0, 1 vai 5 mg. Devas tiek koriģēts ar ārstējošā ārsta saskaņā ar diagnostikas indikācijām. Ieteicams lietot kapsulas tukšā dūšā, lai labāk internalizētu narkotikas.

Prograf kā koncentrāciju jāatšķaida ar 5% glikozes šķīdumu vai fizioloģisko šķīdumu. Narkotika ir ieviestas pakāpeniski vairāku minūšu laikā. Pēc intravenozo šķīdumu flakonā ieviešana ir jāiznīcina, pat ja tas paliek Neizlietoto narkotiku.

Iecelšanā Prograf grūtniecēm zāles var iekļūt placentu. Un Prograf nonāk mātes pienā laktācijas pacientiem sievietēm laikā.

Saskaņā ar norādījumiem, kas Prograf jāievada kā daļa no kombinētās terapijas, lai novērstu attīstību ļaundabīgo audzēju un patoloģiju transplantēto orgānu.

Laika posmā ārstēšanas ir nepieciešams, lai pastāvīgi pārbaudīt savu asinsspiedienu, EKG un veikt asins analīzes. Arī elektrolīti, jākontrolē, olbaltumvielu asins plazmā un darbību urīnceļu sistēma.  Prograf koncentrāts infūziju šķīduma

Kontrindikācijas

Kontrindikācijas saņem Prograf ir paaugstināta jutība un neiecietību uz narkotiku, grūsnības, laktācijas, zīdaiņa vecumā komponentiem.

Ar rūpīga sagatavošanās tiek piešķirta gados vecākiem cilvēkiem un pacientiem ar aknu darbības traucējumiem un nieru darbību.

Blakusparādības Prograf

Blakusparādības Prograf atgriezeniska:

  • no sirds un asinsvadu sistēma - hipertensija, aritmija, tahikardija, stenokardija, sirds mazspēja, miokarda infarkts, trombembolija, šoka, sirds apstāšanās;
  • par daļu no gremošanas sistēmu - vemšana, caureja, gastrīts, aizcietējums, meteorisms, hepatīts, kuņģa darbības traucējumiem, kuņģa čūla, ileuss, pankreatīts, aknu mazspēja;
  • par daļu no asinsrites sistēmas - leikocitoze, anēmija, pancitopēnija, asiņošana, trombocitopēnija, pacēluma glikozes līmeni asinīs;
  • par daļu no Uroģenitālās sistēmas - nieru mazspēja, proteīnūriju, seksuāla disfunkcija;
  • centrālo nervu sistēmu - galvassāpes, reibonis, trīce, krampji, nemiers, un psihoze, depresija, nervozitāte, bezmiegs, halucinācijas, paralīze, runas traucējumi, apjukums un atmiņas traucējumi, encefalopātija, koordinācijas traucējumi, parestēzijām;
  • Elpošanas sistēma - bronhu spazmas, elpas trūkums, iekaisums bronhos tūskas, atelektāze, elpošanas mazspēja.

Jauktie Prograf blakusparādības - drudzis, nogurums, pastiprināta svīšana, perifēra tūska, locītavu sāpes, un infekcijas slimībām.

Zāles var palielināt risku, ļaundabīgo audzēju un patoloģiskas izmaiņas aknās un nierēs.

Ilgstoša ārstēšana var parādīties alerģiskas reakcijas - nieze, dedzināšana, tūska, dermatīts, nātrene, alopeniya, pinnes, hirsutisms.

Яндекс.Метрика