Propitsil

Propitsil - antithyroid narkotiku. Propitsil

Struktūra un sastāvs

Zāles tiek izlaists tablešu formā, kas ir iepakojumā 20 vai 100 gab. Katra tablete satur aktīvo vielu - 50 mg propylthiouracil. Palīgmateriāli sastāvdaļas: kukurūzas ciete, preželatinizēta ciete, magnija stearāts, laktozes, povidons, koloidālais silīcija dioksīds.

Farmakoloģiskā darbība

Darbības mehānisms ir saistīts ar kavēšanas propitsil vairogdziedzera peroksidāzes sistēmā. Tas novērš veidošanos tiroksīnu un atbrīvo iodization procesu tireoglobulīna. Sakarā ar propylthiouracil ar molekulu tireoglobulīna ir bojāta starp izglītība tirozolnymi atliekas, kas saistīti ar jodu, pāra obligācijas.

Pieteikums propitsil izraisa izsīkšanu joda vairogdziedzera. Ietekmē narkotiku samazinās veidošanos tiroksīna uz triiodothyronine perifēros audos.

Indikācijas propitsil

Saskaņā ar instrukcijām propitsil parakstītas:

 • hipertireoze ar difūzu toksisko goiter;
 • toksisks adenoma vairogdziedzera;
 • preparāti radioaktīvā joda;
 • sagatavošanās operācijas par vairogdziedzera.

Dozēšanas un devu režīms propitsil

Propitsil par norādījumiem paredzēti norīšanas. Bērniem, kas vecāki par 10 gadiem un pieaugušie sākumā attieksmes noteiktā 1, 5-2 tabletes (75-100 mg) dienā. Smagos gadījumos, un slodzei pēc iepriekšējā pamatskolas jods propitsil deva atbilstoši norādījumiem 6-12 tabletēm (300-600 mg) dienā, kas sadalīts 4-6 devās.

Uzturošā deva ir 0, 5-1 tab. Propitsil (25-50 mg) dienā.

Starp devas tabletes propitsil intervāls dienas laikā ir 6-8 stundas.

Jaundzimušo tireotoksikoze ievadīt propylthiouracil likme 5-10 mg uz kg ķermeņa masas dienā trīs dalītās devās. Ja nav rezultātu ārstēšanas deva tiek palielināts par 50-100%. Maintenance Devas tireotoksikoze jaundzimušo - 3-4 mg uz kg ķermeņa masas dienā.

Terapijas ilgums tiek noteikts individuāli Propitsilom.

Atsauksmes Propitsile liecina, ka adenoma vairogdziedzera, kā arī hipertireoze ar difūza toksisko Goiter ārstēšanas ilgums nav mazāks par pusotru līdz diviem gadiem.

Gatavojoties ārstēšanai radioaktīvā joda un vairogdziedzera rezekcijas garumu gaitā zāļu tiek noteikts individuāli. Propitsil tabletes

Blakus efekti

Kā uzskata propitsil izraisīt šādas blakusparādības dažādu sistēmu dzīvē:

 • nātrene, izsitumi uz ādas.
 • vemšana, slikta dūša, traucējumi garšas jūtīgumu, sāpes vēderā;
 • ar izmēru vairogdziedzera palielināšana;
 • agranulocitoze, hemolīzi, traucējumi eritropoēzi;
 • neiromuskulārām saslimšanām, reibonis;
 • artrīts, periarteritis nodozais, artralģija bez pazīmēm locītavu iekaisumu, pozitīvs Kumbsa reakcijas, alopēcija, perifēra tūska, plaušas.

Lielās devās uz atsauksmju propitsil lietošana var izraisīt aknu bojājumus, limfadenopātija, narkotiku drudzis, trombocitopēnija.

Kontrindikācijas

Saskaņā ar instrukcijām propitsil ir kontrindicēts:

 • hipotireoze;
 • paaugstināta jutība pret propylthiouracil;
 • ciroze, aktīvs hepatīts, aknu darbības traucējumi;
 • agranulocitoze, leikopēnija.

Pieteikums propitsil grūtniecības un zīdīšanas laikā

Slimības, piemēram, hipertireoze un hipotireoze grūtniecēm raksturo biežākām nedzīvi dzimušu bērnu, aborts un augļa anomālijas.

Ārstējot propylthiouracil augļa anomāliju biežumu atbilst biežumu spontāno patoloģijas. Propitsilom ārstēšana grūtniecības laikā ir iespējama tikai stingrā ārsta uzraudzībā-endokrinologs. Vairogdziedzera hormonu līmenis pacientam vajadzētu būt normas augšējo robežu, un līmenis TSH - zem normas.

Grūtniecēm ir noteiktas saskaņā ar instrukcijas propitsil minimālā pieļaujamā deva, lai izvairītos aborts, kā arī attīstība goiter un hipotireoze auglim. Trešajā trimestrī grūtniecības simptomiem hipertireoze bieži vien ir samazināts.

Kad zīdīšanas propylthiouracil ir apstrādes izvēle. Neskatoties uz to, ka tā saturs mātes pienā ir tikai viena desmitā daļa no līmeņa asins serumā mātes, jaundzimušo rūpīgi jānovēro, jo tur bija atsauksmes par Propitsile parāda attīstību hipotireoze bērniem.

Pārdozēt

Kā uzskata propitsil neizraisa akūtu saindēšanos. Hroniskas pārdozēšanas propylthiouracil ir attīstība hipotireoze un vairogdziedzera paplašināšanās apjoma. Šajā gadījumā zāļu lietošana jāpārtrauc.

Zāļu mijiedarbība

Tireostatus darbība propitsil samazināts vai kombinācijā ar iepriekšējo narkotiku lietošanu, kas satur jodu vai x-ray kontrastvielas.

Sakarā ar to, ka propylthiouracil var izdarīt ietekmi uz darbības brīvo aktīvo frakciju kumarīna atvasinājumi un propranol, papildus pielāgot devu šīm zālēm.

Nosacījumi un noteikumi

Paturiet to propitsil vēsā sausā vietā ne ilgāk par 36 mēnešiem.

Яндекс.Метрика