Propranololu

Propranololu - narkotikas lieto kardioloģijā.  Formula propranololu

Farmakoloģiskā darbība

Propranololu - tas ir beta-blokators, kas samazina biežumu un spēku, sirds kontrakciju, emisijas vērtības sirds, vajadzība no sirds muskuļa skābekļa un tā kontraktilitātes.

Narkotiku pazemina asinsspiedienu, palielina tonusu bronhos, stiprina kontrakcijas dzemdē, samazina smagumu dzemdes asiņošanu kas notiek pēc operācijas vai dzemdību.

Produkta veids

Propranolola tiek ražots tablešu veidā, kapsulas, šķīdumu.

Propranololu analogi: Inderal, Inderal, obzidan, Propranobene.

Indikācijas propranololu

Zāles lieto, lai ārstētu stenokardiju, sinusa tahikardija, hipertensija, sirds lēkme, priekškambaru tahiaritmijas, kambaru un supraventrikulāras aritmija, supraventrikulāras tahikardija, būtiski trīce; novēršanai migrēnas lēkmju; likvidēt trauksme jūtas un simptomus alkohola izņemšanu.

Ir labas atsauksmes par propranololu izmanto kā palīglīdzekli thyrotoxic krīzes, difūzā toksiskā goiter, feohromocitoma. Analogi propranololu var izmantot tiem pašiem norādījumiem, bet ārstēšanas režīms noteicis ārsts.

Instrukcijas propranololu: kā izmantot

Lai ārstētu hipertensiju, ņemot propranolola divreiz dienā līdz 40 mg. Ja spiediens nekrītas, deva tiek palielināta līdz 120-160 mg dienā. Pieļaujamā dienas deva - 320 mg.

Lai ārstētu sirds aritmiju, stenokardija ņemt propranololu devā 60 mg dienā, un tad pamazām pāriet uz 80-120 mg. Veikt zāles 2-3 reizes dienā. Maksimālā deva šajā valstī - 240 mg.

Ārstēšanai būtisko trīci un migrēnas profilaksē propranolols, kas ievadīts devā 80-120 mg dienā. Ar norādēm devu var palielināt līdz 160 mg.

Kad paroksismālās aritmijas un tireotoksicheskom Stroke jāstājas propranololu intravenozi, lēnām, devā 1 mg. Divas minūtes vēlāk, zāles ievada vēlreiz. Ja rezultāts nepalielinās devu līdz 10 mg, bet regulēšanas parametrus sirds darbību un spiedienu.

Sievietes dzemdībām, lai stimulētu darba propranololu saskaņā ar norādījumiem, kas ieviestas pēc pusstundas intervālu 4-6 reizes 20 mg. Deva jāsamazina, ja diagnosticēta augļa hipoksiju.

Lai novērstu komplikācijas pēc dzimšanas ievadot 60 mg dienā 3-5 dienas.

Pacientiem ar aknu darbības traucējumiem režīms tiek koriģēts, un pārkāpjot nieru zāles var ņemt parastajā veidā.  Propranololu Tabletes

Blakus efekti

Propranololu var izraisīt vājumu, depresija, nogurums, bezmiegs, miegainība, apjukums, īss atmiņas zudums, halucinācijas, trīce, neskaidra redze, acu sausums, paātrināta sirdsdarbība, vadīšanas traucējumiem infarkts, aritmijas, samazina spiedienu, hroniskas sirds mazspējas pasliktināšanās, sāpes krūtīs un sāpes pakrūtē, slikta dūša, meteorisms, caureja vai aizcietējums, garšas sajūtas pārmaiņas, muguras sāpes, no potences vai libido, artralģija pasliktināšanās.

Ir atsauksmes par propranololu, norādot, ka zāles var izraisīt augļa augšanas traucējumi, hipoglikēmija un bradikardija auglim.

Ar pārdozēšanas propranololu un analogu narkotiku novērots reibonis, bradikardija, smaga samazinot spiedienu, AV blokāde, zilām rokām vai nagiem, sirds mazspēju, elpas trūkums, var arī sākt krampjveida, bronhu spazmas. Lai novērstu saindēšanās seku pacients darīt kuņģa skalošana, aktivētās ogles, ja nepieciešams, atropīns, lidokaīns, sirds glikozīdi, dobutamīns, diazepāms, glikagons, diurētiskos līdzekļus, izveidot elektrokardiostimulatora.

Kontrindikācijas propranololu

Propranololu, lai saņemtu instrukcijas kontrindicēts akūta sirds mazspēja, kardiogēns šoks, sinusa bradikardija, pastiprināt Princmetala stenokardiju, kardiomegāliju, hipotensija, astmas, diabēta ar ketoacidozi, sievietēm zīdīšanas periodā.

Saskaņā bērnu uzraudzība būtu jāveic zāles, pacientiem ar hronisku sirds mazspēju, aknu mazspēja, Reino sindroms, hipertireozi, depresija, myasthenia gravis, psoriāze, feohromocitoma, alerģijas, grūtniecību, jo gados vecākiem cilvēkiem.

Nelietojiet propranololu vienlaikus ar alergēnu un alergēnu ekstraktus, kas tiek izmantoti imūnterapiju un ādas testu, kā arī radio-necaurspīdīga jodu saturošas zāles.

Spriežot pēc pārskatiem propranololu, hipotensīvo efektu narkotiku traucēta nesteroidy, estrogēnus, steroīdiem.

Tiek arī uzskatīts, ka propranololu var ietekmēt efektivitāti insulīna un perorālo hipoglikēmiskajām narkotikām.

Яндекс.Метрика