Prozac

 Prozac - zāles ir antidepresantu sekas
 Prozac - antidepresants narkotiku rīcības (antidepresants), kas ir viens no populārākajiem visā pasaulē.

Farmakoloģiskā darbība Prozac

Aktīvā sastāvdaļa Prozac ir fluoksetīna produkts propylamine. Fluoksetīns ir viela, kas bloķē atpakaļsaistes serotonīna, kas pazīstams kā "laimes hormonu", jo nervu šūnu centrālās nervu sistēmas. Šī ķīmiskā savienojuma īpatnība ir tā, ka traucē serotonīna metabolismu, tas neietekmē citu saistīto vielām, proti, acetilholīna, dopamīna, histamīna, noradrenalīna un citu, nodrošinot tādējādi selektivitāti.

Tā rezultātā, Prozac palīdz samazināt līmeni trauksme, bailes, mazina psihoemocionālo spriedzi, samazina depresijas simptomus, novēršot nomākts garastāvoklis, mazina stresu. Nav nelabvēlīga ietekme uz sirds un asinsvadu sistēmu.

Farmakokinētika

Prozac lieto iekšķīgi, nepieredzējis asinis no gremošanas trakta. Maksimālā koncentrācija aktīvās vielas asinīs sasniedz 6-8 stundas pēc zāļu ieņemšanas. Izplatās organismā, bet darbojas selektīvi uz centrālo nervu sistēmu neironiem. Vai kumulatīvi (uzkrāto), iedarbojoties sasniedzot stabilu koncentrāciju asinīs pēc 4 nedēļu ārstēšanas, terapeitiskais efekts tiek novērota pēc 1-2 nedēļām nepārtrauktu lietošanu. Sadalot Prozac uz metabolītiem aknās, metabolīti izdalās ar urīnu.

Uzmanību! Zīdīšanas laikā medikaments nokļūst mātes pienā.

Struktūra un sastāvs

Prozac ir pieejams kā divu krāsu kapsulu, pusi no kapsulas zaļa, otra dzeltenā, marķē uz katras kapsulas.

Viena kapsula satur 20 mg fluoksetīna hidrohlorīds plus palīgvielām (cieti, dimethicone, un vielas, kas sastāv no kapsulas apvalks).

14 kapsulas plāksnītēs pa vienu un divu kontūrligzdā.

Analogi Prozac ar to pašu aktīvo sastāvdaļu sastāvs: Depreks, Deprenon, portāls Portalak, Prodep, Profluzak, Flokset, Fluvanna, fluxons, fluoksetīns hexane Lannaher fluoksetīns, fluoksetīns Nycomed, fluoksetīns akru, Apo-Fluoksetīns fluoksetīns, Canon, fluoksetīnu hidrohlorīds, Frameks, fluoksetīns, Apo-fluoksetīns, Flunisan.

No viedokļa farmakoloģiskās iedarbības Prozac analogs iekļaut arī citu selektīvo serotonīna atpakaļsaistes inhibitoru, ar citu aktīvu vielu, kura sastāvā: Zimeldin, citaloprams, paroksetīns, sertralīns, alaproclate, fluvoksamīns, Etoperidon, Escitaloprams, Trazodons.

Indikācijas Prozac

 Prozac kapsulās
 Saskaņā ar instrukcijām, Prozac tiek parādīts ar šādiem nosacījumiem:

 • Depresija, neatkarīgi no smaguma pakāpes;
 • Obsesīvi traucējumi;
 • Šizofrēnija, bipolāri traucējumi (TIR), psihoze, obsesīvi kompulsīvi traucējumi un citas garīgās;
 • Ēšanas traucējumi: anoreksija, bulīmija, pārtikas atkarību;
 • Alkoholisms, kompleksā terapijā;
 • Garastāvokļa traucējumi premenstrual sindroms (PMS);
 • Ir atsauksmes par Prozac profesionāļu, kas pierāda savu efektivitāti, ārstējot noturīgo galvassāpes nezināmas etioloģijas.

Lietošanas instrukcijas Prozac

Prozac kapsulās lieto iekšķīgi, dzerot daudz ūdens, neatkarīgi no ēdienreizes.

Saskaņā ar instrukcijām Prozac dažādās slimību tika pieņemts šādi:

 • Ārstējot depresiju un psihiskiem traucējumiem sākuma deva ir 20 mg 1 reizi dienā, ja nav klīniskās atbildes reakcijas katru nedēļu, palielināt devu līdz 20 mg dienā, kas ved uz ne vairāk kā 80 mg. Dienas deva jāsadala 2-3 pieņemšanām.
 • Ārstējot bulīmija dienas deva ir 60 mg dienā, sadalot 3 devās (20 mg iecelšanu);
 • Ārstējot obsessional neirozes instrukcijas Prozac ievadītas devā 20 līdz 60 mg dienā, atkarībā no smaguma stāvoklī;
 • Ārstējot disforija laikā PMS izrakstīto Prozac 20 mg 1 reizes dienā;
 • Atbalstoša terapija atvieglošanai akūtu slimības simptomu ir 20 mg dienā.

Vidēji Prozac ārstēšana ir 3-4 nedēļas.

Blakus efekti

Atsauksmes par Prozac atzīmētu savu labo panesamību, tomēr, ir reģistrēti pēc nevēlamu arī tā lietošanas sekas:

 • Nervu sistēma - galvassāpes, miega traucējumi, krampji, reibonis, nogurums, roku trīce, ataksija, traucējumi koncentrācijas, uzmanību un atmiņu, paaugstināta trauksme, palielināts mānijas komponents PNT, rašanos pašnāvniecisku domu, samazināts libido;
 • Par daļu no kuņģa-zarnu trakta - samazināta apetīte, garšas sajūtas pārkāpumi siekalošanās, disfāgija, dispepsija, svara zudums;
 • Imūnsistēma - alerģiskas reakcijas, visbiežāk veidā nātrene, vaskulīts;
 • Arī tur bija gadījumi, kad aknu funkciju traucējumiem, nieru, plaušu, svīšana, redzes traucējumi, serotonīna sindroms.

Ar pārdozēšanas Prozac rokasgrāmatas apraksta šādi simptomi: uzbudinājums, slikta dūša, vemšana, krampji epileptopodobnye. Šajā gadījumā ir nepieciešams veikt kuņģa skalošanu un enterosorbents tikšanos, ar izskatu krampju rāda trankvilizatori.

Ja vienlaicīga lietošana ar citām zālēm, jums ir nepieciešams paziņot savam ārstam par to, Prozac lietošanu un unikāla, jo viņa ietekme mainīja farmakoloģiskā iedarbība daudziem no tiem.

Viens no blakusparādībām Prozac kļūst izmantoti, lai to, un tāpēc, izskats atcelšanas simptomi, kad jūs pārtraukt saņemt. Tāpēc, narkotiku apgāza vienmērīgi uz dažām dienām, pakāpeniski samazinot devu.

Kontrindikācijas

Saskaņā ar instrukcijām, Prozac ir kontrindicēta:

 • Paaugstināta jutība no no narkotiku sastāvdaļu;
 • Hroniska nieru mazspēja;
 • Aknu mazspēja dekompensēta;
 • Pašnāvības garastāvoklis, pašnāvības mēģinājumi vēsturē;
 • Grūtniecība;
 • Zīdīšanas.

Great aprūpe prasa iecelšanu Prozac pacientiem ar cukura diabētu, nieru un aknu mazspēja kompensācijā posmā Parkinsona slimība, epilepsija un atsavināšana dažādas izcelsmes epileptopodobnyh vēsturi anoreksija un astēniski ķermeņa uzbūvei.

Uzglabāšana un atbrīvot

Sargāt no bērniem, uzglabāt nepieejamā tiešiem saules stariem sausā vietā istabas temperatūrā. Uzglabāšanas laiks 3 gadi.

Prozac un analogi atbrīvo stingri pēc receptes.

Яндекс.Метрика