Ribavirīna

 Ribavirīna Tabletes

Ribavirīns - zāles, kas, no grupas, kas pretvīrusu aktīvo vielu.

Struktūra un sastāvs

Ribavirīnu saskaņā ar izdotajām tādā tablešu veidā (0, 2 g) instrukcijas. Aktīvā viela - ribavirīna. Palīgmateriāli sastāvdaļas sagatavošanā: laktoze, kartupeļu ciete, magnija stearāts, metilceluloze šķīstošs.

Ārēji ribavirīnu tabletes balts. Ražoti narkotiku blisteros vai plastmasas konteineros.

Darbības veids ribavirīna

Saskaņā ar norādījumiem ribavirīna ir izteikta pretvīrusu iedarbība, plaša spektra savas darbības, zāles ir aktīvs pret dažādiem DNS un RNS vīrusiem. Ribavirin ātri iekļūst šūnās skārusi vīrusa un vielmaiņa. Aktīvās metabolīti narkotikas ir pretvīrusu iedarbība. Precīzs darbības mehānisms ribavirīna nav skaidrs, ir zināms, ka zāles inhibē šūnu vīrusa RNS inhibē veidošanos jaunu vīrusu šūnām. Šis Ribavirin nav negatīvas ietekmes uz RNS normāli funkcionējošu šūnām. Visjūtīgākais pret narkotiku herpes vīrusu, gripas vīrusi un B, paragripas, cūciņu, reoviruses, citomegalovīrusa.

Ribavirīna darbojas arī pret C hepatīta vīrusu darbības mehānismu nav noskaidrots pilnībā. Tiek pieņemts, ka aktīvais metabolīts RBV samazināt sintēzi vīrusu šūnām.

Pēc iekšķīgas lietošanas, zāles uzsūcas ātri. Biopieejamība ir aptuveni 45% no tā. Ribavirin izplatīts serums elpceļu gļotādu izdalījumi un eritrocītus. Pēc ilgstošas ​​narkotiku lietošanu tiek noteikta cerebrospinālajā šķidrumā.

Izvadīšana Ribavirin izdalās lēnām, pēc beigām narkotiku parādās aptuveni 300 stundas. Būtībā, Ribavirin nieres parādīts.

Indikācijas

Ārstēšana hronisku C hepatītu (kombinētā terapijā ar interferona preparātiem). Zāles ieteicams lietot kā iepriekš neārstētiem pacientiem un pacientiem paasinājuma laikā pēc kursa interferona alfa-2b (alfa peginterferona 2b), un pacientiem, kas nav reaģējuši uz interferona monoterapiju.

Kontrindikācijas ribavirīna

 • Paaugstinātu jutību pret sastāvdaļu medikamenta;
 • smaga sirds mazspēja;
 • miokarda infarkts;
 • smaga anēmija (mazāk nekā 80 g / l);
 • smaga nieru mazspēja;
 • aknu darbības traucējumi;
 • dekompensēta aknu slimība;
 • autoimūnu slimību;
 • smaga depresija;
 • Bērniem līdz 18 gadu vecumam;
 • Grūtniecība un zīdīšana.

Jāuzmanās no ribavirīna, saskaņā ar norādījumiem, jālieto smagas diabēta, hroniskas obstruktīvas plaušu slimības, trombembolijas, tromboflebīts, vairogdziedzera darbības traucējumi, asinsreces traucējumiem, depresiju, kā arī gados vecākiem cilvēkiem.

Lietošana grūtniecības un zīdīšanas laikā

Saskaņā ar instrukcijām Ribavirīns teratogēna (izraisa malformācijas auglim). Tāpēc, grūtniecība ārstēšanas laikā ar ribavirīnu ir ļoti nevēlams. Ārstēšanas laikā ar šo narkotiku laikā (un 7 mēnešus pēc ārstēšanas) par sievietēm reproduktīvā vecumā jālieto drošas kontracepcijas metodes.

Dozēšana un deva ribavirīna

Saskaņā ar norādījumiem ribavirīna iekšķīgi, nevis šķidrums, ēšanas laikā. Normāls deva ir 0, 8-1, 2 g dienā (sadalīts divos posmos). Zāles var kombinēt ar interferonu alfa-2b (3 miljoni subkutāni trīs reizes nedēļā), vai alfa 2b (1, 5 mg / kg 1 reizi nedēļā).

Ārstēšanas ribavirīna ilgums ir 24-48 nedēļas (nosaka ārsts individuāli).

 Ribavirīna kapsulas

Blakusefekts

Kā uzskata ribavirīnu, var izraisīt blakusparādības, īpaši ārstēšanas sākumā.

Sirds - asinsvadu sistēma: samazinājums / paaugstināts asinsspiediens, sirdsklauves, tahikardija.

No nervu sistēmu: reibonis, galvassāpes, bezmiegs, emocionālu labilitāti, vājums, nogurums, uzbudināmība, depresija, agresīva uzvedība, apjukums. Retos gadījumos, mēs novērojām paaugstinātas jutības, trīce, ģībonis, paaugstināts muskuļu tonuss.

No malas asinsradi var attīstīties hemolītisko anēmiju, leikopēnija, trombocitopēnija. Ļoti retos gadījumos aplastisko anēmiju attīstīta.

Par daļu no kuņģa un zarnu trakta ribavirīnu, atsauksmes, var izraisīt sausu muti, izmaiņas ēstgribas zudums, slikta dūša, caureja, sāpes vēderā, vēdera uzpūšanās, aizcietējums, glosīts, gingivīts, pankreatīts, paaugstināts bilirubīna līmenis asinīs.

Par daļu no elpošanas sistēmā var izraisīt klepu, kakla sāpes, elpas trūkums, vidusauss iekaisums, sinusīts, bronhīts.

No urīnceļu ribavirīnu, atsauksmes, var veicināt attīstību, prostatīts, dismenoreja, izmaiņas libido, karstā mirgo.

No sajūtas terapijas laikā ribavirīnu, var izraisīt konjunktivīts, neskaidra redze, dzirdes zudums, troksnis ausīs.

Alerģiska reakcija uz ribavirīnu, atsauksmes, ir reti. Varbūt attīstība nātrene, eritēma, bronhu spazmas, angioneirotiskā tūska, anafilakse, fotosensitivitāte, Stīvensa-Džonsona sindromu, toksisko epidermālo nekrolīzi.

Pārdozēšana Ribavirin

Pārdozēšanas gadījumā ar šīs narkotikas var palielināt nevēlamas reakcijas. Ārstēšana ir simptomātiska.

Mijiedarbība ar citām zālēm

Saskaņā ar norādījumiem ribavirīna un medikamenti, kas satur savienojumus magnija un alumīnija, un simetikonu samazina bioloģisko pieejamību narkotiku.

Kad vienlaicīga lietošana ar alfa interferonu 2b (pegilētu alfa 2b) atzīmēti sinerģismu.

Ribavirīna lietošana terapijas ar zidovudīnu (stavudīnu) laikā var radīt HIV virēmiju, kas prasīs izmaiņas ārstēšanas shēmu.

Ribavirīna Analogs

Ribavirīnu analogi ir arviron, virazole, Rebetol, ribavin, ribavirīnu Wert, ribamidil, ribapeg, trivorin. Attiecībā uz nomaiņu analogās ribavirīna jākonsultējas ar ārstu. Pašārstēšanās var būt bīstami jūsu veselībai.

Brīdinājumi

Ribavirīna jālieto ārsta uzraudzībā. Pirms ārstēšanas un pie 2 un 4 nedēļām terapijas jābūt laboratorija kontrole (CBC, noteikšana kreatinīna, transamināžu, elektrolītu līmenis asinīs).

Яндекс.Метрика