Rifampicīnu

 Rifampicīns Capsules

Rifampicīns - anti-baktēriju anti-TB zāles.

Farmakoloģiskā darbība

Rifampicīnu nomāc Mycobacterium tuberculosis, Brucella, hlamīdijas, Legionella, riketsija, Mycobacterium leprae, Staphylococcus, Clostridium, Streptococcus, gonococcus, meningokoku.

Produkta veids

Rifampicīnu darbības kapsulas, pulveri, atšķaidot tabletes.

Lietošanas indikācijas rifampicīna

Antibiotikas lieto, lai ārstētu visus TB, lepra izraisītu infekciju baktērijas, kas jutīgas pret rifampicīnu un brucelozi formas. Vairumā gadījumu, antibiotika ievadīt kā daļa no šo slimību ārstēšanā.

Ir labas atsauksmes par rifampicīnu kā profilaktisku aģents meningītu. Antibiotikas tiek izmantoti, lai novērstu attīstību slimību cilvēkiem, kuri bija ciešā kontaktā ar bacilli pārvadātāja meningokoku vai meningokoku meningītu gadījumos izcelsmes.

Instrukcijas Rifampicīns: kā izmantot

Tabletes un kapsulas rifampicīnu, ir ieteicams lietot pusstundu pirms ēšanas.

In tuberkulozes antibiotiku apvienojumā ar anti-TB narkotikas: ethambutol, streptomicīnu, izoniazīdu vai pyrazinamide. Pieaugušo sver mazāk nekā 50 kg, tiek parādīts, lai ņemtu 450 mg šo antibiotiku klauvē, ja svars ir lielāks par 50 kg - 600 mg.

Bērni, tai skaitā jaundzimušo, dienā var dot 10-20 mg rifampicīns kilogramā. Pieļaujamo dienas devu, tādējādi - 600 mg.

Ārstēšanai lepromatous, robežlīnijas lepra veidi pieaugušie iesakām lietot 600 mg narkotiku. Ņemt to vienu reizi mēnesī. Papildus iecelts dapsonu - 100 mg dienā un Clofazimine - 300 mg mēnesī un 50 mg dienā. Bērniem tiek dota 10 mg rifampicīns uz vienu kilogramu ķermeņa masas kombinācijā ar dapsonu, clofazimine. Ārstēšana ilgst vismaz divus gadus.

Ārstēšanai tuberculoid, robeža tuberculoid veida lepra pieaugušo jāņem 600 mg rifampicīns mēnesī un 100 mg dapsonu dienā. Zīdaiņiem dot antibiotika reizi mēnesī devā 10 mg / kg, un dapsonu - devā 1-2 mg / kg. Ārstēšana ilgst sešus mēnešus.

In dažādām infekcijām, ko izraisa baktērijas, kas jutīgas pret antibiotikām, pieaugušo pacients ir deva 0, 6-1, 2 g; bērnu - 10-20 mg / kg. Ņemt narkotiku divreiz dienā.

Ja parāda izmantošanu rifampicīna devā 900 mg dienā brucelozes. Terapija ilgst 45 dienas.

Antibiotiku ievada intravenozi plaši izplatīta un smagas formas plaušu tuberkulozes grūtos strutojošu procesu, vai gadījumos, kad tabletes vai kapsulas ir fiziski neiespējami pacientam.

Dienas deva intravenozu antibiotiku - 0, vai 0 45 g, 6 g (ja lieta ir smaga).

Blakus efekti

 Rifampicīns 150 mg

Rifampicīnu, var izraisīt caureju, reiboni, sliktu dūšu, neskaidru redzi un apetītes zudums, drudzis, vemšana, galvassāpes.

Ir atsauksmes par rifampicīnu no ņemot viņa pacientu, norādot uz antibiotikām, var parādīties eroziju gastrīts, sākt alerģiska reakcija, apjukums, podagras pasliktināšanos.

Pārdozēšanas rifampicīnu pietūkušas plaušām, tur apjukums, krampji. Pacients tika mazgāti vēdera, rīcība pastiprinātu diurēzi, dot aktīvo ogli.

Kontrindikācijas

Rifampicīnu ir kontrindicēta atbilstoši instrukcijas dzelte, hroniskas nieru mazspējas, smagas sirds un plaušu slimības, infekciozo hepatītu, grūtniecības, zīdīšanas laikā.

Яндекс.Метрика