Rimantadīns

Remantadinum  Rimantadīns

Struktūra un sastāvs

Par vienu tableti 50 mg sastāvā ietilpst rimantadīns. Narkotiku nāk tablešu formā.

Farmakoloģiskās iedarbības rimantadīns

No manuālo rimantadīns ja tā pretvīrusu līdzeklis, atvasinājums medantana un amantadīnu. Tā tiek izmantota kā pretparkinsonisma zāļu līdzekli. Vienlaikus Rimantadine ir ķīmijterapijas līdzeklis ar pretvīrusu aktivitāti. Rimantadīns ir aktīvi cīnās A gripas vīruss, ērču encefalītu. Zāles ir imūnmodulatori un anti-toksiska iedarbība.

Ilgstošas ​​cirkulācija rimantadīnu paredzētā tā pamatdaļā polimēra struktūrā. Tādējādi, ilgu pussabrukšanas no narkotiku ir piešķirt Remantadīns ne tikai ārstnieciskos nolūkos, bet arī profilaksei encefalītu un gripu.

Kā rezultātā rimantadīns tika konstatēts, ka zāles nomāc reproducēšanu konkrētā vīrusa agri, veicina ražošanu interferona alfa un gamma, palielina funkcionalitāti limfocītiem. Rimantadīns novērš izeju vīrusu daļiņu no šūnām, izjaucot transkripciju vīrusa genoma.

Daudzi pacienti dod pozitīvas atsauksmes par rimantadīns, ņemot medikamentus kā profilaksei. Narkotiku samazina risku saslimt ar gripu, bet slimības klātbūtne veicina ātru atveseļošanos. Īpaši aktīvs rimantadīns terapeitiskais efekts izpaudīsies, lietojot narkotikas pirmajās 18 stundās slikta pašsajūta sākumposmu slimības ir norāde rimantadīns.

Farmakokinētika

Rimantadīns uzsūcas gremošanas traktā pēc 2-4 stundu laikā pēc ievadīšanas. Biedrošanās pakāpe ar plazmas olbaltumiem apmēram 40%. Actives rimantadīns metabolizējas aknās. Pusperiods narkotiku no organisma ir aptuveni 25-30 stundas. Gados vecākiem pacientiem un pacientiem ar nieru darbības traucējumiem, aknu un eliminācijas pussabrukšanas periods ir palielinājies. Bērniem, pussabrukšanas samazinās rimantadīns.

Indikācijas rimantadīns

Indikācijas rimantadīns ir profilakse un agrīna ārstēšana gripu bērniem, kas vecāki par 7 gadiem un pieaugušajiem, novēršana ērču encefalītu.

Devas un lietošanas veids

Rimantadīns lieto iekšķīgi pēc ēšanas. Maksimālā terapeitiskā iedarbība tiek sasniegta, ja jūs sākat ārstēšanu, tiklīdz slimības simptomus. Ārstēšanas un devas ilgums būtu jānosaka pie speciālista.

Kā likums, pirmajā dienā pusaudžiem un pieaugušajiem ir ieteicams lietot 300 mg rimantadīns. Dienas deva ir sadalīta vairākos posmos. Otrajā un trešajā dienā no slimības, ņemot 100 mg divas reizes dienā. Ceturtajā un piektajā dienā - 100 mg rimantadīns vienu reizi dienā.

Instrukciju rimantadīns norādīts, ka bērni vecumā no 11-14 gadiem, dienas deva nedrīkst pārsniegt 150 mg bērniem vecumā no 7-11 gadiem, ir jāņem 100 mg rimantadīns dienā. 5 dienu laikā - no gripas ārstēšanai ilgums.

Kā preventīvs pasākums izrakstīt 50 mg dienā rimantadīns. Kursu ilgums profilakse 10-15 dienas.  Rimantadine-KR

Cilvēki, kas piedalās kampaņās meža teritorijās, kā profilaksi ērču encefalītu, ir ieteicams ņemt rimantadīns 2 reizes dienā 50 mg. Profilakses kurss 15 dienas.

Blakusparādības rimantadīns

Visbiežāk, eksperti saņem pozitīvas atsauksmes par rimantadīns. Bet dažreiz zāles var būt negatīva ietekme uz centrālo nervu sistēmu: galvassāpes, slikta koncentrēšanās un atmiņas, reiboni.

Var rasties sāpes vēderā, vemšana, apetītes zudums.

Alerģiskas reakcijas pret rimantadīns ir nieze un nātrene. Epilepsijas pacientiem lēkmju risks palielinās. Lietojot rimantadīns hroniskām slimībām var pasliktināties.

Nav ieteicams vienlaicīgi saņem no narkotiku ar kofeīnu, kā pastiprināta ar ietekmi uz narkotiku uz centrālo nervu sistēmu.

Kontrindikācijas

Instrukciju rimantadīns nav atļauts narkotiku pacientiem ar akūtu aknu slimību, hronisku un akūtu slimību nierēm, ar paaugstinātu jutību pret narkotiku, tireotoksikozi, grūtniecības un zīdīšanas. Bērniem līdz 7 gadiem ir kontrindikācija lietošanai rimantadīns.

Mijiedarbība ar citām zālēm rimantadīns

Ārstējot ar narkotiku samazināts efektivitāti pretepilepsijas zālēm. Aptverošo, astringents, absorbenti samazinātu uzsūkšanos rimantadīns.

Askorbīnskābe un amonija hlorīds mazina narkotiku.

Nātrija bikarbonāts un atsetozalamid palielināt efektivitāti rimantadīns.

Pārdozēt

Kad jūs saņemat deva pieauga rimantadīna jādara kuņģa skalošana. Attiecībā uz olnīcu, halucinācijas, sirds aritmija, ir steidzami nepieciešams apmeklēt ārstu.

Papildus

Ja pacientam terapijas laikā notiek pretepilepsijas līdzekļi, ir nepieciešams samazināt devu rimantadīns līdz 100 mg dienā. Piesardzības pasākumi narkotiku tiek dota gados vecākiem cilvēkiem.

Ārstējot rimantadīns var būt pārkāpums nervu sistēmu, tāpēc ir ieteicams izmantot piesardzīgi braucot un, strādājot ar bīstamām iekārtām.

Uzglabāšana un brīvdienas

Zāles jāuzglabā sausā vietā, prom no bērniem temperatūrā 25 grādi pēc Celsija. Pārdots bez receptes. Uzglabāšanas laiks 5 gadi.

Яндекс.Метрика