Rispolept

Rispolept (starptautiskais nosaukums - Risperidons) attiecas uz grupu, antipsihotiskie līdzekļi, kam ir nomierinoša iedarbība, un hypothermic. Narkotiku bloķē reticular adrenerģiskos receptorus smadzenēs un novērš produktīvas simptomus garīgās attīstības traucējumiem (halucinācijas, apsēstības, murgiem).

Struktūra un sastāvs

Galvenā aktīvā sastāvdaļa - risperidone 1 mg.

Papildu sastāvdaļas: nātrija hidroksīds, vīnskābi un benzoskābi, attīrīts ūdens.

Rispolept pieejami kā risinājums 1 ml iekšķīgai lietošanai, pulveris suspensijas un intramuskulāras tabletes no 1 līdz 4 mg iepakojumā 10 gab.

Farmakoloģiskās iedarbības Rispolept

 Rispolept tabletes

Rispolept ir neiroleptiskais, Antiemētiskā un ir nomierinoša iedarbība. Antipsihotisks efekts panākts, bloķējot D-2 dopamīna receptoru vidēja nervu ceļus smadzenēs. Bloķējot sprūda zona dopamīna D-2 receptora likvidēja gag refleksu.

Preparāts vāji nomāc kustību aktivitātes un ir līdzsvarots iedarbība uz centrālo nervu sistēmu.

Pozitīvas atsauksmes saņēma Rispolept kā zāles ar plaša spektra darbības un augstas efektivitātes šizofrēnijas ārstēšanai.

Analogi ir Rispolept Rileptid, Risset, RISP un Speridan. Šīs zāles ir efektīvas antipsihotiskie līdzekļi, kas nomāc agresīvu uzvedību statusu un piemēro, lai ārstētu mānijas un depresijas psihoze. RISP un Risset kā Rispolept kolēģiem, ir uzlabota hipotensijas un nomierinoša iedarbība.

Indikācijas Rispolept

Rispolept paredzēts, lai ārstētu šādas slimības un psihiatrisko traucējumu centrālās nervu sistēmas:

  • šizofrēnija un psihotiski traucējumi ar produktīvu un negatīviem simptomiem (halucinācijas, agresija, norīkošanai un depresija, šis trūkums runas);
  • afektīviem traucējumiem;
  • agresīvu uzvedības traucējumi ar traucētu darbību (delīrijs, uzbudinājums, fiziska agresija, uzliesmojumi dusmas).

Laba atsauksmes Rispolept ir kā narkotikas profilaksei un ārstēšanai destruktīvas uzvedības un uzvedības traucējumi bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem pacientiem asociāla.

Lietošanas instrukcijas Rispolept

Saskaņā ar instrukcijām Rispolept jāņem 1-2 reizes dienā 2-4 mg. No zāļu deva tiek noteikta ar ārstējošā ārsta, atkarībā no pacienta diagnozes.

 Rispolept Solution

Šizofrēnijā Rispolept jāņem 2 reizes dienā 4 līdz 6 mg. Palielinot devu līdz 10 mg ekstrapiramidāli simptomi var parādīties, tāpēc tas ir drošāk deva 6 mg dienā. Šizofrēnijas Rispolept laikā citi antipsihotiskie līdzekļi būtu jāatceļ.

Veciem cilvēkiem un Pusaudžu dienas deva nedrīkst pārsniegt 2 mg. Pacienti ar paaugstinātu miegainību un hipotensija ieteicams lietot 1 mg narkotiku dienā.

Ārstēšanai uzvedības traucējumu sākuma deva rispolepta ir 0, 25 mg 2 reizes dienā turpmākās devas - 1 mg 2 reizes dienā.

Ja mānija un psihoze narkotiku ir dota 2 3 1 mg vienu reizi dienā. Devu var palielināt smagas slimības stadijās.

Saskaņā ar instrukcijām Rispolept deva uzvedības traucējumiem ir atkarīgs no pacienta ķermeņa masas:

  • ķermeņa svars 50 kg un vairāk - 1 mg dienā, kas veikti katru otro dienu;
  • svars ir mazāks par 50 kg - 0 25 mg dienā, kas veikti, katru otro dienu.

Kad pirmie simptomi psoriāzes saņemšanas Rispolept būtu jāatceļ nekavējoties.

Kontrindikācijas

Kontrindikācijas saņem Rispolept ir paaugstināta jutība un neiecietību uz narkotiku, grūtniecības un zīdīšanas laikā, smadzeņu audzējs, zarnu nosprostojumu, narkotiku atkarības, aknu un nieru mazspēja, bērniem līdz 15 gadu komponentiem.

Ar rūpīga sagatavošanās indicēts Reye sindromu, sirds un asinsvadu slimībām, dehidratācija, Parkinsona slimība, hipovolēmiju, krampji, asinsrites traucējumi.

Blakusparādības Rispolept

Rispolept var izraisīt šādas blakusparādības:

  • centrālo nervu sistēmu - galvassāpes un reibonis, bezmiegs, nemiers, miegainība, nogurums, neskaidra redze, trīce, insults;
  • par daļu no gremošanas sistēmas - slikta dūša, vemšana, caureja, gremošanas traucējumi, sāpes vēderā, pastiprināta siekalošanās, anoreksija, krasām izmaiņām ķermeņa svara;
  • no sirds un asinsvadu sistēma - hipotensija, tahikardija, bradikardija, aritmija, sastrēguma sirds mazspēju;
  • par daļu no asinsrites sistēmas - trombocitopēniju, neitropēnijas drudzis;
  • par daļu no Uroģenitālās sistēmas - menstruālā cikla traucējumi, patoloģiska erekciju, urīna nesaturēšana.

Alerģisko rinītu, ādas izsitumi, nieze, nātrene, dermatīts, seboreja, angioedēma, hiperpigmentācija - attieksme Rispolept var parādīties alerģiskas reakcijas laikā.

Яндекс.Метрика