Roksigeksal

Roksigeksal - antibakteriāls zāles no farmācijas makrolīdu ārstēšanai infekcijas un iekaisuma slimību ārstēšanai.

Struktūra un sastāvs

 Roksigeksal
 Saskaņā Roksigeksal norādījumus izdotās tablešu formā, pārklāj 50, 150 un 300 mg. Aktīvā viela - Roxithromycin. Arī produkts satur šādas palīgvielas komponentiem - povidons, poloksamērs, mikrokristāliska celuloze, magnija stearāts, izopropilspirts, ūdens, titāna dioksīda, hidroksipropilmetilceluloze, piesaisti.

Ārēji Roksigeksal tableti kārtā vai iegarenas formas ar gludu virsmu. Ražo narkotika blisteriem pa 10 tabletēm. Kartona kastē ar 1 vai 2 blisteri ar instrukciju.

Farmakoloģiskās iedarbības Roksigeksala

Saskaņā ar instrukcijām Roksigeksal ir daļēji sintētisks antibakteriāls narkotiku makrolīdu grupas.

Uz šo narkotiku jutīgu mikroorganismu šādi: garo klepu nūjiņas, Borrelia, Campylobacter pylori, Campylobacter eyuni, hlamīdijas, klostrīdiju, enterokoku, gardenerella vaginālo, stafilokoki, streptokoki, Legionella, Helicobacter pylori, peptostreptokokki.

Pēc iekšķīgas lietošanas, zāles uzsūcas ātri. Ķermenis ir daļēji metabolizējas. Saņemšana Roksigeksala 12 stundas nodrošina efektīvu saglabāšanu zāļu koncentrāciju serumā vienu dienu. Roksigeksal iekļūst arī dažādos audos (īpaši Palatine mandeles, plaušu, prostatas).

Ar asins-smadzeņu barjeru Roksigeksal diez iekļūst. Narkotiku (mazāk par 0, 05%), nokļūst mātes pienā. Rakstiet galvenokārt zarnas (50%) un nieres (10%), plaušas (15%).

Indikācijas

Saskaņā ar norādījumiem, kas norādīti šādos Roksigeksal infekcijas - iekaisuma slimībām:

  • infekcijas uz ādas un mīksto audu;
  • elpceļu infekcijas (faringīts, sinusīts, tonsilīts, bronhīts, pneimonija);
  • infekcijas Uroģenitālās sistēmas (izņemot gonokoku infekcijas izcelsmi).
  • jutība pret sastāvdaļu medikamenta, kā arī uz makrolīdu vēsturē;
  • vienlaicīga lietošana zālēm, kas ir atvasinājumi ergotamīns un dihidroergotamīns;
  • grūtniecība un zīdīšana;
  • vecums līdz 2 mēnešiem.

Kontrindikācijas Roksigeksala

Piesardzības pasākumi Roksigeksal iecelts ar simptomiem aknu mazspēju.

Dozēšanas un administrēšana

Saskaņā ar instrukcijām Roksigeksala deva ir atkarīga no ķermeņa masas, no slimības smaguma un patogēna tipa.

Saskaņā ar instrukcijām Roksigeksal jāņem kopumā, aptuveni 15 minūtes pirms ēšanas, uzdzerot ūdeni.

Pieaugušajiem Parastā dienas deva narkotikas ir 300 mg dienā (150 mg, 2 reizes dienā). Ja nepieciešams, ārsts dienas devu var palielināt līdz 600 mg dienā. Ārstēšanas ilgums ir atkarīgs no smaguma Roksigeksalom slimību un mikrobu aktivitāti. Elpceļu slimības ārstēšanas ilgums parasti ir 7-10 dienas, hronisku osteomielīts - līdz 2 mēnešiem.

Bērniem līdz 40 kg dienas deva parasti tiek aprēķināts no formula 5-8 mg / kg ķermeņa svara. Roksigeksalom ārstēšanas kurss nedrīkst pārsniegt 10 dienas.

Bērni, kas sver 7.-13 kg, tiek dota 25 mg (1/2 tabletes 50 mg), 2 reizes dienā.

Bērniem, kuri sver 14-26 kg, ievada 50 mg (1 tablete) formulēšanas 2 reizes dienā.

Bērniem, kuri sver 27-40 kg piešķirtos 100 mg (2 tabletes 50 mg), 2 reizes dienā.

Bērniem, kuri sver vairāk nekā 40 kg Roksigeksala ieteicamā dienas deva ir 300 mg dienā (150 mg, 2 reizes dienā).  Roksigeksal izvada tablešu formā, 50, 150 un 300 mg

Blakusparādības Roksigeksala

Pēc atsauksmēm Roksigeksal reti izraisa blakusparādības. Var izraisīt sliktu dūšu, vemšanu, ēstgribas zudums, sāpes vēderā, izkārnījumos traucējumi, meteorisms, galvassāpes, parestēzija, troksnis ausīs, redzes traucējumi un smaržas zudums. Var novērot arī formā laboratoriskās novirzes transamināžu līmeņa paaugstināšanos serumā, paaugstināts sārmainās fosfatāzes, kreatinīna.

Kā uzskata Roksigeksal reti tas izraisa alerģiskas reakcijas (nātrene, bronhu spazmas, tūska, ekzēma, anafilaktiskais šoks).

Pārdozēt

Pārdozēšanas gadījumā var parādīties Roksigeksalom un palielinātu blakusparādības. Ārstēšana ir simptomātiska (kuņģa skalošana, iecelšana enterosorbents). Specifisks antidots nav atrasts. Dialīze pārdozēšanu nav efektīva.

Mijiedarbība Roksigeksala ar citām zālēm

Vienlaicīga lietošana ar ergotamīnu un ergotaminopodobnymi narkotiku lietošana ir kontrindicēta, jo pastāv risks ergotismu (spazmas asinsvadu līdz ekstremitāšu nekrozi).

Roksigeksal palielina uzsūkšanos digoksīna un citu sirds glikozīdiem.

Šīs zāles samazina terapeitisko efektu netiešo antikoagulantu.

Kad vienlaikus ar teofilīnu palielina blakusparādības pēdējo.

Roksigeksal palielina koncentrēšanās astemizolu seruma, cisaprīds un pimozīds, kas var izraisīt ilgstošu QT intervālu, un veicināt aritmiju.

Mijiedarbība ar antacīdiem, H2 blokatori un karbmazepinom trūkstošo.

Brīdinājumi

Roksigeksal jālieto piesardzīgi pacientiem ar aknu mazspēju.

Ņemiet vērā, ka preparāts ir krustenisko rezistenci pret eritromicīns.

Tāpat kā citi antibakteriāli līdzekļi, kas saņem, ja ilgtermiņa lietošanai Roksigeksala var attīstīties sēnīšu infekciju ārstēšanai.

Ja pacientam terapijas Roksigeksalom ilgstošas ​​caurejas laikā notiek, un pastāv aizdomas par pseidomembranozo kolītu, zāļu lietošana jāpārtrauc.

Roksigeksal piesardzīgi jālieto pacientiem, kas vecāki par 65 gadiem, var būt nepieciešama devas korekcija.

Analogus Roksigeksala

Roksigeksala analogi ir šādas zāles: brilid, Remora, rokseptin, hidroksīds, roksilor, roksimizan, roxithromycin, rulid, rulitsin, elroks. Pirms aizstājot analogā Roksigeksala jākonsultējas ar ārstu.

Яндекс.Метрика