Salbutamola

Salbutamolu - Zāles, ko lieto, lai apturētu vai novērstu bronhu spazmas, astmas lēkmes.

Farmakoloģiskā darbība

 Salbutamola-spray

Salbutamola ietekmē adrenoreceptoru bronhus, miometrija, asinsvadus. Narkotiku palielinās plaušu tilpums, apstājas un novērš bronhu spazmas, samazina pretestību elpceļos.

Tiek arī norādīts, ka saskaņā ar narkotisko vielu ietekmē izplesties koronāro artēriju, samazina toni miometrija.

Spriežot pēc atsauksmēm, Salbutamolu nav pazemināt asinsspiedienu.

Produkta veids

Zāles tiek izlaists veidā aerosola, pulveris, šķīdums inhalācijām, tabletes.

Analogi salbutamola - Aloprol, Ventokol, Astalin, Ventolin, Salamol.

Indikācijas Salbutamols

Zāles lieto, lai apturētu un novēršana bronhu spazmas attīstās bronhiālā astma.

Ir pozitīvas atsauksmes par salbutamola, ko izmanto emfizēma, hronisks bronhīts, elpceļu obstrukcija, bronhu obstruktīvām sindroms bērniem.

Bez tam, instrukcijām salbutamola norāda, ka tas var tikt izmantots ginekoloģiskiem, dzemdniecības praksē: draudu priekšlaicīgu dzemdību, ko izraisa spēcīgu kontrakcijas dzemdes; samazinot sirds ritmu augļa rodas dilatācijas laikā un saistīts ar dzemdes kontrakcijas; profilaksei operācijas grūtniecības laikā dzemdē.

Salbutamola rokasgrāmata: kā izmantot

Tabletes parasti noteikta kā bronhodilatatora. Bērni pēc 12 l., Pieaugušie var veikt 6-16 mg dienā. Liecību devu var palielināt līdz 32 mg. Lietošana bērniem šāda deva: bērniem 2-6 litri. raža 3-6 mg; bērniem 7-12 litri. - 6-8 mg.

 Salbutamola spray

Aerosols Salbutamols ir efektīvs bronhu spazmas, astmas lēkmes. Pieaugušajiem ir ieteicams, lai apturētu uzbrukumu, kad injicē 0, 1-0, 2 mg (līdzvērtīgs 1-2 devām) bērniem - 0, 1 mg.

Lai novērstu uzbrukumus pieaugušie jāinjicē 0, 2 mg nozīmē 3-4 reizes dienā; bērni - 0 1 mg, arī 3-4 reizes dienā.

Ja uzbrukumi notiek slodzes laikā, pusstundu pirms viņas bērniem ir ieteicams injicēt 0, 1 mg narkotiku, pieaugušo - 0, 2 mg.

Pulveris inhalācijai, izmantojot tāda pati kā aerosols, bet dubultojot devu.

Šķīdums ieelpošanas salbutamola izmanto 3-4 reizes dienā devā 2 un 5 mg. Ar norādēm devu var palielināt līdz 5 mg.

Lai izvairītos no hipokaliēmiju kas var izraisīt izmantošanu salbutamola, tas ir nepieciešams, lai pastāvīgi uzraudzīt kālija līmeni.

Blakus efekti

Salbutamola var izraisīt mērenu tahikardija, slikta dūša, hipokaliēmiju, galvassāpes, reibonis, vemšana, kolapss, hipotensija, nātrene.

Ir atsauksmes par salbutamola, norādot, ka pēc narkotiku lietošana var rasties trīce, muskuļu spazmas, trīce iekšpusē, paradoksāli, bronhu spazmas - dēļ kairinājums gļotādām.

Kontrindikācijas

Salbutamolu un analogi nav indicēts pacientiem ar draudošu abortu pirmajos divos trimestrī, kad priekšlaicīga atslāņošanās no placentas, asins saindēšanās, vai asiņošana trešajā trimestrī.

Bērniem līdz diviem gadiem, pacientiem ar paaugstinātu jutību pret narkotiku aģentam ir kontrindicēta.

Pacienti ar sirds aritmiju, miokardītu, aortas stenozi, hipertensija, cukura diabēts, glaukomu, sastrēguma sirds mazspēju, tiretoksikozom ņemt Salbutamol piesardzīgi.

Яндекс.Метрика