Sanpraz

Sanpraz - zāles, kas, no grupas, kas protonu sūkņa inhibitoru, lai ārstētu čūlaino bojājumu, kuņģa-zarnu traktā.

Struktūra un sastāvs

Saskaņā Sanpraz norādījumus izdotās tablešu formā, kas pārklāta ar veidā liofilizāts intravenozai lietošanai. Aktīvā viela - pantoprazols.

 Sanpraz tabletes

Sanpraza Tabletes apaļas, bikonkāvs, dzeltens pārklājumu zarnu pārklājumu. 1 tablete satur 40 mg pantoprazola un papildu komponentiem (magnija oksīds, krospovidons, kalcija karbonāts, nātrija laurilsulfāts, kalcija stearāts, koloidāls silīcija dioksīds, krospovidons. Polymethacrylate, trietilcitrāts, talks, makrogols, titāna dioksīds, izopropilspirts, ūdens).

Sanpraz kā liofilizāts ir pieejams stikla flakonos. Vienā flakonā (10 ml) satur 40 mg pantoprazola. Iepakošana uz pudeles pievienots liofilizāta ampulas ar šķīdinātāju (nātrija hlorīda un ūdens) 10 ml. Kartona kastē 1 flakonam liofilizāta un 1 flakons ar šķīdinātāju.

Farmakoloģiskās iedarbības Sanpraza

Saskaņā ar instrukcijām Sanpraz ir protonu sūkņa inhibitors, narkotiku nomāc sālsskābes sekrēciju savā beigu stadijā, un tādējādi ietekmē bazālo un stimulēja sekrēciju. Pieteikums Sanpraza ārstēšanai peptiskas čūlas slimību, kas saistīta ar Helicobacter, uzlabo jutību mikroorganisma pret antibiotikām. Sanpraz neietekmējot motoriku gremošanas sistēmu. Sekrēcijas aktivitāte kuņģī tiek samazināts, ņemot šo narkotiku 3 dienas.

Saskaņā ar instrukcijām Sanpraz nav kumulatīvo efektu. Atsaukšana narkotiku nierēm.

Indikācijas

  • ārstēšana peptiskas čūlas slimības (hroniska kuņģa čūla vai divpadsmitpirkstu zarnas čūlas akūtā stadijā);
  • ārstēšana erozijas izmaiņām kuņģa gļotādā un divpadsmitpirkstu zarnas čūlas (akūtas čūlas dažādas izcelsmes, erozijas gastrīts);
  • erozijas refluksa ezofagīts, gastroezofageālā atviļņa slimība (GERD);
  • aizkuņģa dziedzera gastrinoma (Zolindžera-Elisona sindroms);
  • novēršana erozijas un čūlaino komplikācijas gremošanas sistēmas īpatnībām agrīnajā pēcoperācijas periodā pacientiem ar paaugstinātu risku.

Kontrindikācijas Sanpraza

  • Paaugstinātu jutību pret sastāvdaļu medikamenta;
  • ļaundabīgi audzēji gremošanas trakta;
  • gremošanas traucējumi Psihogēniskās izcelsmes;
  • zīdīšana, bērni līdz 18 gadu vecumam.

Jāuzmanās, lietojot grūtniecības laikā Sanpraz un pazīmes aknu mazspēja.

 Sanpraz-liofilizāts

Lietošana grūtniecības un zīdīšanas laikā

Klīniskajos izmēģinājumos ar dzīvniekiem tika konstatēta neliela embriotoksicitāti efektu. Tādēļ lietošana Sanpraza grūtniecības laikā ir iespējama tikai tad, ja iespējamais ieguvums attaisno risku auglim. Nav datu par iekļūšanu Sanpraza mātes pienā. Ieteicams pārtraukt zīdīšanu ārstēšanas laikā ar šo narkotiku laikā.

Dozēšanas un administrēšana Sanpraza

Saskaņā ar instrukcijām Sanpraz tabletes jālieto 1-2 reizes dienā, bez košļājamā, dzerot daudz ūdens. Preparāts jālieto 1 stundu pirms ēšanas. Uzņemšana Sanpraza, atsauksmes, labi panesamas un efektīvi novērš klīniskos simptomus.

Ārstējot peptiskas čūlas slimības un erozīvs bojājumiem gļotādas augšējā gremošanas traktā, Sanpraz ieteicams ņemt 40-80 mg dienā 14 dienas. Ja nepieciešams, ārstēšanu var pagarināt līdz 4-8 nedēļām (pēc konsultēšanās ar ārstu).

Ārstējot refluksa ezofagīts Sanpraz piešķirts 40 mg (1 tablete) reizi dienā 4-6 nedēļas.

Pacientiem ar aknu darbības traucējumiem Sanpraza deva nedrīkst pārsniegt 20-40 mg dienā (zāles var veikt vienā dienā) ārstēšanas laikā ir nepieciešama, lai uzraudzītu bioķīmiskās parametrus asinīs (bilirubīna, ALAT, ASAT, sārmainās fosfatāzes).

Sanpraz kā liofilizāts šķīduma ir paredzēts tikai intravenozai lietošanai. Ieteicamā deva zāļu devas ir 40 mg (1 pudele) dienā. Kursu ilgums intravenozas infūzijas 7-10 dienas, kam seko pāreja uz mutisku Sanpraza.

In Zolindžera - Elisona un citi patoloģiski stāvokļi ar hipersekrēcija sālsskābes Sanpraza dienas devu var palielināt līdz 80 mg (lietojot 2 reizes dienā). Maksimālo dienas devu 160 mg narkotikas.

Gados vecāki pacienti Sanpraza ieteicamā dienas deva ir 40 mg.

Lyophilizate, kas jāsajauc ar šķīdinātāju (10 ml). Iegūto šķīdumu ievadīts bolus (virs 2-5 minūtes), vai tad, kad pilienu infūzijas (sajauc ar 100 ml fizioloģiskā nātrija hlorīda vai 5% glikozes šķīdumu).

Blakusefekts

Pēc atsauksmēm, Sanpraz reti izraisa nevēlamas blakusparādības, lietojot ieteiktās devas.

Šādas blakusparādības: galvassāpes, slikta dūša, sāpes vēderā, caureja / aizcietējumi, vēdera uzpūšanās. Kā uzskata Sanpraz reti izraisa sausa mute, depresija, sāpes locītavās, halucinācijas (jo predisponētiem pacientiem).

Ļoti retos gadījumos, zāles izraisa alerģisku reakciju (ieskaitot anafilaktisko šoku), aknu mazspēja, intersticiālu nefrītu, leikopēnija, trombocitopēnija, smagas ādas reakcijas (Laiela sindroms, Stīvensa-Džonsona sindroms).

Pārdozēšana Sanpraza

Nav ziņots par pārdozēšanas ar šo narkotiku cilvēkiem. Devu ievada 240 mg dienā bija laba panesamība. Pārdozēšanas ārstēšanai - simptomātiska.

Mijiedarbība ar citām zālēm

Saskaņā Sanpraz norādījumus var samazināt uzsūktspēja narkotiku, kuru biopieejamība ir tieši saistīta ar skābumu kuņģa sulas (piem ketokonazol, ritonaviru, dzelzs sāļi).

Kaut izmantošana varfarīna bija pieaugums protrombīna laiku, kas var izraisīt asiņošanu. Tāpēc abi šie narkotiku jāuzrauga protrombīna laiks.

Ar narkotikām, piemēram, digoksīnu, metoprololu, nifedipīnu, diklofenaku, fenazol, piroksikāmu, naproksēnu, amoksicilīnu, klaritromicīnu, glibenklamīdu, diazepāms, karbmazepin, cisaprīdu, midazolāmu, metronidazolu, teofilīns ir atklāta klīniski nozīmīgu mijiedarbību.

Analogus Sanpraza

Sanpraza analogi ir zāles no grupas protonu sūkņa inhibitori: pantoprazols, zipantola, nolpaza, kontrolok, Pantazi, pizhenum-sanovel. Pirms aizstājot analogā Sanpraza jākonsultējas ar ārstu.

Brīdinājumi

Pirms ārstēšanai kuņģa čūlas vajadzētu izslēgt iespēju ļaundabīga rakstura procesā, jo ārstēšana var Sanprazom tauki klīniskā aina un kavēšanās pareizu diagnozi. Noteikti veikt endoskopiskās kontrole pirms un pēc ārstēšanas Sanprazom, tas novērstu ļaundabīgi audzēji augšējā gremošanas sistēmas un novērtēs efektivitāti terapiju.

Zāles neietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus.





Яндекс.Метрика