Spironolaktons

Spironolaktons pieder grupai kāliju aizturoši diurētiskie līdzekļi.  Spironolaktons

Darbības veids spironolaktonu

Spironolaktons (vai Aldactone) - darbības mehānisms ir antagonists aldosterona - hormons, virsnieru garozas. Aldosterona, savieno ar olbaltumvielu šūnu receptoriem distālās daļas nefrons mazina izdalīšanos ūdens un nātrija un palielina izdalīšanos kālija. Spironolaktons konkurē ar receptoriem par hormonu un tās pretēju efektu - palielināt izdalīšanos ūdens un nātrija no ķermeņa, saglabājot kālija jonus. Elektrolītu līdzsvars netiek traucēts. No spironolaktons paātrinājuma izpaužas lietošana un urīna produkciju pieaugums.

Farmakodinamiku narkotikas ir labi saprotams - tas ātri uzsūcas ieejot kuņģa-zarnu traktu, saistoties ar plazmas proteīniem, tā biopieejamība ir 99%. Vienlaicīga pārtikas uzņemšana vēl paātrinot uzsūkšanos narkotiku. Narkotiku taka audos virsnieru dziedzeri, nieres, aknas un dzimumdziedzeru. Dodas uz aknām, spironolaktons ātri tas tiek metabolizēts ar aktīvajiem metabolītiem, kas nosaka tā īpašības. Atšķirībā no saviem kolēģiem spironolaktons nepalielina kālija zudumu un magnija no organisma.

Terapeitiskais efekts no spironolaktonu lietošanai uz rokasgrāmatā nāk 2 - 5 dienas. Uz narkotiku sācis darboties, tas ir nepieciešams, lai uzkrāties organismā, lai iepriekš noteiktu koncentrāciju. Šī tā dēvētā kumulatīvā iedarbība narkotiku. Tas iekļūst arī mātes pienā un caur placentu, izdalās ar urīnu un fekālijām.

Produkta veids

Spironolaktons darbības tabletes un kapsulas 25 vai 100 mg.

Indikācijas Spironolaktons

Spironolaktons lieto tūskas ar hronisku sirds mazspēju, nefrotisko sindromu, aknu cirozi, pietūkums grūtniecēm ar 2 un 3 trimestrī.

Saskaņā ar saņemtajiem spironolaktonu ir pierādījusi sevi kā diurētisku līdzekli hipertensijas ārstēšanai, ieskaitot hormonu ražošanas audzēji virsnieru garozas (gan ilgtermiņa terapijas gadījumā kontrindikācijas ķirurģiska izgriešana no virsnieru adenoma). Zāles arī konstatēja, kas izmantojams, ārstējot un diagnostikai primāra hiperaldosteronisma, kas satur pathogenetic ārstēšanu policistisko olnīcu sindromu un premenstruālā.

Kontrindikācijas no spironolaktons

 Veroshpiron - analoga spironolaktonu
 Spironolaktons ir kontrindicēta instrukcijā elektrolītu traucējumiem organismā (hiperkaliēmija, hiperkalciēmiju, hiponatriēmija, acidozi) un aknu mazspēja, hronisku nieru mazspēju un cukura diabētu par viņas fona posmā anurii CRF 1 trimestrī grūtniecības, menstruāciju traucējumi, un krūšu palielināšanās, jo Adisona slimība un ir paaugstināta jutība pret narkotikām. Narkomānijas ārstēšana ir obligāti jānotiek saskaņā ar ārsta uzraudzībā, jo viņš varēs konsultēt par saderību ar citām zālēm, vienlaikus ņemot.

Lietošanas instrukcija spironolaktonu

No spironolaktons deva ārstēšanai izvēlēti individuāli, atkarībā no pacienta hormonālā statusu un apjomu no ūdens-elektrolītu līdzsvara pārkāpšanu.

Kad tūska sāk signālus no 100-200 mg / dienā 2-3 stundas katru dienu, kurss ilgst 14-21 dienas. Lai uzlabotu diurētisku efektu spironolaktonu uz atbilžu prasa kopīgu tikšanos ar cilpu vai tiazīdu diurētisko. Ārstēšanas laikā ir vēlams, lai kontrolētu kālija līmeni asins plazmā, jo tas optimāli pielāgot devu. Pēc apstrādes, pārtraukums no 10 - 14 dienas, pēc kura kursu var atkārtot vēlreiz. Narkotiku ar hiperaldosteronisma un samazinātu kālija līmenis asinīs deva ir 300 mg / dienā uz 2-3 stundām.

Blakus efekti

Atšķirībā no saviem kolēģiem Spironolaktons panesamība bija laba, bet reizēm ir blakusparādības, piemēram, slikta dūša, izmaiņas rakstura krēsla, reibonis, galvassāpes, alerģiskas reakcijas. Kā uzskata Spironolaktons var radīt traucējumus endokrīno sistēmu - ginekomastija un erekcijas disfunkcija vīriešiem, dismenoreja, metrorāģija, krūšu jūtīgums sievietēm.

Яндекс.Метрика