Streptokināzes

 Streptokināzes
 Streptokinēzi - fibrinolītisko zāles, kas ietekmē asins recēšanu un trombocītu agregāciju.

Farmakoloģiskā darbība streptokināzi

Koagulācijas ir kaskāde reakciju, viens pēc otra. Streptokinēzi iedarbojas uz vienu no vienībām, asins koagulācijas. Pēc savas būtības tas ir augsti attīrīta ferments β-hemolītisko streptokoku Group C. Apvienojot ar asins olbaltumviela plazminogēna streptokināzi veido kompleksu, kas aktivizē plazminogēnu plazmīniem pārejai (fibrinolysin) - aktīvas proteolītiskai fermentu, kas izšķīst fibrīna šķiedras recēšanu. Plazmīns sabojājas fibrinogēnu un citu recēšanas faktoru, novēršot veidošanos receklis. Narkotiku izšķīst asins recekļi uz virsmas un iekšpusē.

Cilvēki manā dzīvē jau vairākkārt saskārusies ar STREP, ieskaitot gan izraisītājvielas dažādām slimībām. Kā rezultātā mijiedarbību ar organisma imūnā sistēma veido antivielu, kas var neitralizēt antigēnus par patogēnu. Streptokinēzi ir streptokoku antigēns, tad, kad ievada asinsritē šīs narkotikas ir inaktivē aizsardzības antivielu līmeni. Uz narkotiku sāka darboties kā paredzēts - lai izšķīdinātu asins recekļu veidošanos, neitralizēt antivielas, lai pārmērīgu summu.

Streptokinēzi aktivizē fibrinolīzes un audu (t trombu šķīdināšanu), un sistēmiska, ir saskaldīti fibrinogēna līmenis. Sakarā ar šo trūkumu asins koagulācijas faktoru veidojas, kas var izraisīt asiņošanu. Narkotika ir visefektīvākais, ja svaigas trombu, kuru vecums ir ne vairāk kā 12 stundas (pirms blīvēšanas receklis - ievilkšanas).

Streptokinēzi var mainīt hemodinamikas pacientiem ar hronisku sirds mazspēju - tas pazemina asinsspiedienu un kopējo perifēro asinsvadu pretestību, kā rezultātā samazinās minūšu apjoma asins cirkulāciju, kas uzlabo darbu kreisā kambara, un funkcionālo sniegumu sirds kopumā. Ir pierādīts, ka, lietojot streptokināzi samazina nāves risku no plaušu embolijas un miokarda infarkta gadījumā medikamentu pirmajā dienā sākums. Sagatavošanās darbība sākas tūlīt pēc ievadīšanas, maksimālais efekts tiek sasniegts 45 minūšu laikā un ilgst vairākas stundas.

Ar bioķīmisko struktūru streptokinēzi - olbaltumvielas ar sarežģītu struktūru, tāpēc tas nav pētīts farmakodinamiku, kā arī metabolītu un mehānismu izdalīšanos.

Produkta veids

Streptokinēzi ir pieejama kā liofilizētu pulveri injekciju flakonos 100 000 250 000 750 000 1 500 000 IU.

Indikācijas izmantošanas streptokināzi

Streptokinēzi tiek lietots atbilstoši norādījumiem, ārstējot akūtu miokarda infarkta (pirmo dienu), plaušu embolija un citās artērijās, ieskaitot perifēro, hronisku oklūziju, oklūziju arteriovenoza šunta, vēnu tromboze iekšējo orgānu un ekstremitāšu uz receptes 14 stundas.

Ārkārtas situācijā oftalmoloģija streptokināzi izmanto trombolīzes ar oklūziju centrālo tīklenes asinsvadu (artēriju - līdz 6-8 stundām vēnas - līdz 10 dienām pēc pārsēja). Nu pierādīts un streptokinēzi šķīdina asins recekļi artērijās pēc diagnostikas vai terapeitiskām procedūrām bērniem, tostarp centrālās asinsvadu katetru jaundzimušajiem, intravenozās katetri mazgāšanai, piemēram, attiecībā uz kuriem tiek veikta hemodialīze.

Kontrindikācijas

Tā streptokinēzi var izraisīt dzīvībai bīstama asiņošana nevar izmantot, ja ir zināms, ka predyduschie10 dienām, pacientam veikta operācija, trauma, sirds apstāšanos, durt ar centrālo kuģu, biopsiju, intubācijas.

Aizliegts narkotiku un asiņošana vai riska (asins slimības, čūlas, menstruācijas sievietēm laikā pirmajās 18 grūtniecības nedēļās un pēc dzemdībām), ar insultu smadzenēs.

Pacientiem, kuri cieš no priekškambaru fibrilāciju uz fona baktēriju endokardīts, vai mitrālā vārstuļa slimība ir risks sirds emboliju, tāpēc viņi ir izmantošana streptokināzi arī nav ieteicams.  Streptokinēzi kā liofilizētu pulveri injekciju

Pēdējā gadījumā uz streptokināzi iepriekšējo 6 mēnešu asinīs augsts titrs antivielas uz to, kas var samazināt efektu narkotiku un izraisīt alerģiskas reakcijas tiešā veida laikā.

Lietošanas instrukcija streptokināzi

Šīs zāles ir paredzēts intravenozai un intraarteriāli pārvaldē drīkst lietot tikai slimnīcā .  Lai izvairītos no putošanās liofilizēta pulvera atšķaida ar streptokināzi, uzmanīgi pievienojot šķīdinātāju un kratot pudeli .  Kā šķīdinātāju, izmantošanu fizioloģisko šķīdumu un glikozes šķīdumu, Ringera .  Sagatavotais šķīdums jālieto ar streptokināzi 12 stundas .  Trombolīzes laikā ik pēc 4 stundām, ir nepieciešams, lai kontrolētu asins recēšanu (trombīna un parciālā tromboplastīna laiks) .  Sākas ar mazu ātrumu ieviešanu, pakāpeniski palielinot savu labāko slepenu antihistamīna .  Par šīs narkotikas lietošanu jaundzimušajiem pre-made galvaskausa ultrasonogrāfija, un vecākiem bērniem, vēlams noteikt jutību pret streptokināzi .  Ja gada laikā ir nepieciešams, lai atjaunotu trombolīze, tas tiek vislabāk veikta, izmantojot citas trombolītisku līdzekli, piemēram, urokināze .

Miokarda infarkts instrukciju streptokinēzi tiek ievadīts intravenozi devā 1, 5 miljoni SV vai intrakoronāra 250,000 - 300,000 SV 30-60 minūtes.

Gadījumā, plaušu embolija un dziļo vēnu trombozes - 250 000 SV uz 30 minūtēm. Pēc iekraušanas deva jāturpina uzturošo terapiju dažādos veidos. Viens no tiem - 100 000 IU streptokinēzi katru stundu 3 dienas pēc kārtas.

Šķīdināšana asins recekļi hemodialīzes šuntu nepieciešama injekcija 10 000-25 000 SV preparāta zatrombirovanny departamentā. Ārstēšanas ilgums nedrīkst pārsniegt 5 dienas. Pēc tam, kad ārstēšana ir nepieciešama, lai pārraudzītu caurplūstamības kuģa.

Blakus efekti

Streptokinēzi saskaņā ar norādījumiem, var izraisīt negatīvas sekas, piemēram, asiņošana, aritmijas, alerģiskas un anafilaktiskas reakcijas, trombembolijas mazāku kuģu dēļ primārā trombu sadrumstalotību, bioķīmiskas izmaiņas asinīs, artrīts, vaskulīts, slikta dūša un vemšana, galvassāpes, un citi.

Яндекс.Метрика