Tegretol

Aktīvā viela Tegretol ir izteikta pretkrampju un Neirotropiska rīcību. Šajā sakarā, lietošanas indikācijas ir Tegretol epilepsijas ārstēšanai un dažu veidu garīgiem traucējumiem. Tegretol 400 mg

Farmakoloģiskā darbība

Aktīvā viela Tegretol ir pretepilepsijas, psihotropo, antidiurētiskā (pacientiem ar bezcukura diabēts) un pretsāpju (neiralģija) efektu.

Tegretol ne tikai samazina frekvenci krampju pacientiem ar epilepsiju, bet arī samazina smagumu to uzbudināmība, nemiers, agresija.

Kā uzskata Tegretol trijzaru neiralģijas vājināt smagumu sāpes pēc 8 stundām, un 72 stundas ir gandrīz pilnībā nomāc to. Kad bezcukura diabēts būtiski samazina urīna izvadi un mazina sajūtu slāpes.

Alkohola izņemšanas laikā, šīs zāles palielina krampju slieksni, samazinot paaugstināta uzbudināmība, nervu sistēmas, mazina smagumu trīce.

Tegretol izmantots, lai ārstētu afektīviem traucējumiem kā antipsihotisku un garastāvokļa stabilizators.

Tas ir diezgan lēni uzsūcas no gremošanas trakta. Maksimālais efekts sāk parādīties 12 stundu laikā pēc sākotnējās devas saņemšanas.

Form atbrīvot Tegretol

Tegretol nāk formā apaļas plakanas baltas tabletes, ar vienu pusi no riska un gravēšana «G / K», un no otras - «CG». Katra tablete satur tās sastāvu 200 mg aktīvās vielas.

Palīgvielas: koloidālais bezūdens silīcija dioksīds, nātrija karboksimetilcelulozes, magnija stearāts un mikrokristāliskā celuloze.

Kastītē ir 5 blisterus pa 10 tabletēm katrā.

Saskaņā ar tās aktīvo vielu analogiem Tegretol ir karbamazepīns, finlepsin, Mazepin.

Lietošanas indikācijas Tegretol

Saskaņā ar instrukcijām Tegretol izmanto šādos gadījumos:

 • Vienkāršas un sarežģītas lēkmes (bez zaudējumiem vai samaņas zudums);
 • Ģeneralizētas toniski kloniski krampji;
 • Dažāda veida jaukta tipa krampjiem;
 • Centrālā bezcukura diabēts;
 • Akūta mānijas psihoze;
 • Alkohola abstinences sindromu;
 • Trīszaru nerva neiralģiju (idiopātiska vai multiplā skleroze);
 • Diabētiskā neiropātija ar stiprām sāpēm;
 • Idiopātiska neiralģija glossopharyngeal nervu.

Lietošanas indikācijas Tegretol ir arī attieksme pret bipolāriem traucējumiem, kā uzturošo terapiju. Regulāra lietošana narkotiku var novērst attīstību akūta vai vājināt tās klīniskās izpausmes.

Kontrindikācijas

Pieteikums Instrukcijas Tegretol ir kontrindicēta šādos gadījumos:

 • Vecuma bērns līdz 1 gada;
 • Pārkāpumi AV - vadāmības;
 • Apspiešana kaulu smadzeņu asinsradi vai neregulāra porfīriju vēsturē;
 • Paaugstināta jutība pret kādu no sastāvdaļām, kas veido Tegretol.

Ar īpašu piesardzību Tegretol indicēts:

 • Glaukoma;
 • BPH;
 • Hipotireoze;
 • Leikopēnija un trombocitopēnija;
 • Vecumdienās;
 • Nieru, aknu vai sirds mazspēja.

Saskaņā ar instrukcijām Tegretol nav ieteicams lietot vienlaikus ar MAO inhibitoriem, ieplūdes jāpārtrauc vismaz pēdējo 15 dienu laikā pirms iecelšanas Tegretol. Tegretol 200 mg

Lietošanas indikācijas Tegretol grūtniecības laikā rūpīgi jāizvērtē ar ārstējošā ārsta, jo tā var veicināt rašanos dažādu traucējumu augļa attīstībā. Zīdīšanas laikā ir aizliegts lietot narkotikas.

Dozēšanas režīms Tegretol

Saskaņā ar instrukcijām Tegretol var ievadīt kombinācijā un monoterapijas. Narkotiku lieto laikā vai pēc maltītes ar nelielu daudzumu šķidruma.

Devas izvēle epilepsija tiek veikta individuāli. Pieaugušiem pacientiem, ārstēšana parasti sākas ar iecelšanu 100 - 200 mg Tegretol 1-2 reizes dienā. Tad pakāpeniski palielināt devu. Maksimālā deva ne vairāk kā 10 tabletes dienā.

Bērni līdz 4 gadu narkotiku ievadītās pamatā ir 20 līdz 60 mg uz kg ķermeņa masas bērna un palielināt ik pēc 48 stundām 20 - 60 mg devas līdz optimālo devu. Bērniem, kas vecāki par 4 gadiem sākotnēji iecelts ½ tablete Tegretol dienā. Nedēļas deva palielina līdz 100 mg.

Glossopharyngeal neiralģiju, vai trīszaru nerva sākotnēji piešķirts divām tabletēm dienā. Tad nākamajā dienā deva tiek palielināta 2 reizes. Kad sāpes ir pilnīgi aizgājuši, Tegretol deva tika pakāpeniski samazināts.

Kad bezcukura diabēts un abstinences sindroms parasti ievada vienu tableti līdz trīs reizes dienā. Kā uzskata Tegretol tādā pašā devā droši mazina sāpes diabēta neiropātijas.

Par balstterapijas bipolāru afektīvo traucējumu un akūtu tūsku maniakālo psihozei lietošanai diezgan lielu devu - 2-8 Tegretol tabletēm dienā, sadalīts 3 devās.

Blakusparādības Tegretol

Zāles var izraisīt diezgan smagas blakusparādības: reibonis, redzes dubultošanās, galvassāpes, ataksija, oculomotor traucējumi, nistagms, orofacial diskinēzijas, perifēra neiropātija, parestēzija, paralīze. Tāpēc, lietošanas indikācijas Tegretol rūpīgi jāizvērtē ārsti.

Biežāk nekā nav, kā uzskata Tegretol izraisa pacientu miegainība, nogurums, trīce, garšas sajūtas traucējumi un traucējumi horeoatetoidnye.

Zāles var izraisīt dažādas garīgās attīstības traucējumiem, kas izpaužas dezorientāciju, agresīva uzvedība, depresija, dzirdes un redzes halucinācijas.

Kā uzskata Tegretol bieži izraisa attīstību atopisko dermatītu, nātreni, eritrodermu, pastiprināta svīšana.

No kardiovaskulāro komplikāciju ņemot Tegretol ir: pārkāpšana intrakardiālu vadīšanas, aritmiju, palielinoties vai samazinoties asinsspiediens, tromboflebīts.

Par daļu no kuņģa-zarnu trakta var novērot: garšas sajūtas traucējumi, sausa mute, slikta dūša, caureja vai aizcietējums, sāpes vēderā.

Bieži vien, atsauksmes Tegretol rada nieru bojājumus, kas izpaužas arī ķermeņa masas pieaugumu, izskatu tūskas, urīna aizture, urīna proteīna izskatu, nieru mazspēja.

Citas blakusparādības šīs narkotikas ietver izstrādi pacientiem akūtas intermitējošu porfīriju, folskābes deficīts, aplastisko anēmiju, leikocitozi, seksuāla disfunkcija, paaugstināts acs iekšējais spiediens, agranulocitoze, sarkano asins šūnu aplāzijas.

Ar pārdozēšanas Tegretol iespējamības blakusparādības un palielināt jaudu to smaguma.

Zāles nedrīkst izmantot kopā ar daudzām citām narkotikām, jo tas var izraisīt paaugstinātu toksisku efektu Tegretol.

Uzglabāšanas nosacījumi

Tegretol pieder sarakstā narkotiku B. Uzglabāšanas laiks - 3 gadi.

Яндекс.Метрика