Temodal

Temodal (starptautiskais nosaukums - Temozolomide) attiecas uz grupu pretvēža zāles, kas kavē audzēju rašanos un samazina ķermeņa ķīmijterapijas laikā.

Struktūra un sastāvs Temodal

Galvenā aktīvā sastāvdaļa - 5 mg temozolomīda. Temodal 100 mg

Auxiliary sastāvdaļas: cieti, stearīnskābe, silīcija dioksīds, vīnskābe, laktoze.

Temodal pieejams kapsulās 5, 20, 100 un 250 mg. Katrā kapsulā ir klāta ar aploksni, kas sastāv no titāna dioksīda, želatīns, dzeltenais dzelzs oksīds, indigo, nātrija laurilsulfāts.

Farmakoloģiskās īpašības Temodal

Temodal ir spēcīga alkilējošie prasību, kurā darbojas bremzēšanas audzēju veidošanās mehānisms un šķēršļiem šūnu dalīšanās.

Laba atsauksmes Temodal ir kā narkotika ātri uzsūcas no sākuma terapeitisko efektu stundu pēc pirmās devas.

Temodal izdalās caur nierēm ar urīnu 24 stundu laikā. Narkotiku veido saikni ar asins plazmas olbaltumiem.

Aktīvās sastāvdaļas Temodal nevar radīt nopietnus traucējumus nierēm un aknām.

Indikācijas Temodal

Temodal ir indicēts vēža ārstēšanai:

 • glioblastoma (multiforme tipa) smadzenēs;
 • glial smadzeņu audzējs;
 • melanoma.

Pozitīvas atsauksmes saņēma Temodal kā efektīvu zāles, lai novērstu atkārtošanos un novērstu pakāpenisku procesu vēzi.

Lietošanas instrukcijas Temodal

Saskaņā ar instrukcijām Temodal jāveic pieaugušajiem un bērniem no 3 gadu tukšā dūšā, 2 reizes dienā - 100 mg. Ārstēšanas ilgums bez ķīmijterapijas ir 28 dienas.

Ja to izmanto kopā Temodal un staru terapijas devai ir jābūt 150 mg 1 reizi dienā pirmā ārstēšanas cikla un otrā cikla terapijas laikā - 200 mg 1 reizi dienā. Precīzs dienas deva tiks noteikta ar ārstējošā ārsta, atkarībā no pacienta diagnostikas norādēm. Ārstēšanu var iedalīt sešos periodos pārtraukumiem vai samazinātas devas starp tām. Kopējais kurss vēža ārstēšanai ir 2 gadi.

Saskaņā ar instrukcijām Temodal recidivējošas multiformo glioblastomu veida piešķirts 75 mg 1 reizi dienā 42 dienas ar staru terapiju.

Ārstēšanas laikā, sievietes var rasties neplānotas ovulāciju, tāpēc ir nepieciešams veikt efektīvus kontracepcijas līdzekļus.

Temodal var izraisīt atkārtotu bouts vemšana, tāpēc par padomu ārsta ar pretvemšanas terapiju iecelts. Temodal kapsulas

Ārstēšanas laikā pacienti braukšanas vai strādā pie bīstamiem objektiem, jums ir nepieciešams pārtraukt darbību.

Kontrindikācijas

Kontrindikācijas Temodal ir paaugstināta jutība un neiecietība uz narkotiku, grūtniecības un zīdīšanas laikā, bērniem līdz 3 gadu vecumam, hemorāģisko cistīts, nopietnas iedzimtām slimībām (laktāzes deficītu, vielmaiņas traucējumi uc), nieru mazspēja komponentiem.

Piesardzības pasākumi būtu noteikts narkotikas virs 60 gadu vecumā, ar aknu mazspēju, smagu posmos pašreizējiem ginekoloģisko slimību.

Blakusparādības Temodal

Temodal var izraisīt šādas blakusparādības:

 • par daļu no gremošanas sistēmas - anoreksija, hiperglikēmija, aizcietējums, slikta dūša, vemšana, caureja, apetītes zudums, gremošanas traucējumi, svara zudums, gastroenterīts, fekāliju nesaturēšana, meteorisms, aknu funkciju traucējumi, hemoroīdi;
 • Ādas un zemādas audu - ādas izsitumi, alopēcija, dermatīts, sausa āda, eritēma, pigmentācijas traucējumi;
 • par daļu no Uroģenitālās sistēmas - samazināta libido, dzemdes asiņošana, sāpes ejakulācija, kandidozes, herpes, Kušinga sindroma, urīna nesaturēšanas, impotence, vaginīts;
 • par daļu no asinsrites sistēmas - leikopēnija, neitropēnija, anēmija, petehijas in gļotādām;
 • no sirds un asinsvadu sistēmu - tūska, aritmija, tahikardija, hipertensija;
 • Elpošanas sistēma - bronhu spazmas, aizdusu, pneimonija, plaušu tūska, bronhīts;
 • centrālā nervu sistēma - reibonis, bezmiegs, apjukums, ģībonis, traucējumi uztveres un koordinācijas, halucinācijas, atmiņas traucējumi, neiropātija, trīce, nogurums, runas traucējumi, depresija, epilepsija, amnēzija, uzvedības traucējumi psihi.
Яндекс.Метрика