Teofilīns

Teofilīns pieder grupai bronhodilatatoriem, bloķēšanas purīna receptoriem un samazināt kontrakcijas gludās muskulatūras bronhos. Narkotiku stimulē asins cirkulāciju sirds kuģiem, noņem spazmas bronhos un veicina plūsmu skābekļa elpošanas sistēmu.  Formula teofilīns

Struktūra un sastāvs

Galvenā aktīvā sastāvdaļa - Theophylline.

Palīgmateriāli sastāvdaļas: laktozes monohidrāts, magnija stearāts, talks, metakrilskābes.

Teofilīns ir pieejams tablešu ilgstošas ​​darbības par 0, 1 - 0, 25 g, 0 kapsulas, 125- 0, 5 g veidā svecītēm par 0, 2 gadi

Farmakoloģiskā darbība teofilīna

Teofilīns atslābina muskuļus bronhos, ir vazodilatējošs un stimulējošu efektu. Narkotiku veicina normālu darbību elpošanas centra, novērš sāpes diafragmas un uzlabo tās darbību, starpribu muskuļiem.

Ar regulāru lietošanu teofilīna samazināja iespējamību alerģiskas reakcijas elpošanas sistēmā. Zāles var būt diurētisku efektu.

Aktīvās sastāvdaļas theophylline normalizē elpošanas funkcijas, samazināt oglekļa dioksīda un palielinātu ventilāciju.

Teofilīns efektīvi palielina koronāro asinsriti, pazemina toni kuģiem smadzeņu, sirds un nieru darbības traucējumi. Ilgstoša ārstēšana paplašinot žults ceļu, normalizē mikrocirkulāciju un sarkanās asins šūnas kļūst izturīgāka pret deformāciju. Pacientiem ar tieksmi uz hipotensijas, var samazināties asinsspiedienu.

Teofilīns kopā ar antibiotikām un beta blokatori var palielināt blakusparādību risku.

Indikācijas teofilīns

Teofilīns paredzēts, lai ārstētu traucējošo sindroma dažāda veida bronhu (astma, bronhīts, emfizēma), plaušu hipertensiju, nieru tūsku, apnoja, hipoksija.

Lietošanas instrukcija teofilīna

Saskaņā ar instrukcijām Theophylline jāveic pieaugušajiem un bērniem no 14 gadiem 300 mg 2-3 reizes dienā, dzerot daudz ūdens. Ieteikuma ārstējošais ārsts, devu var palielināt līdz 500 mg divas reizes dienā. Pacientiem, kuru svars ir mazāks par 60 kg, deva ir 100 mg divas reizes dienā (no rīta un vakarā).

Ārstēšana tiek uzsākta ar mazākām devām, kuras pakāpeniski palielinājās. Zāles tiek veikta ik pēc 2-3 dienām.

Saskaņā ar instrukcijām teofilīna ārstēšanas laikā būtu regulāras diagnostikas procedūras: asins analīzes, asinsspiediens, EKG, X-ray, lai noteiktu līmeni, hemoglobīna un holesterīna. Terapeitiskais efekts teofilīna ir acīmredzama 2 dienu laikā.

Tajā pašā laikā, ņemot teofilīnu un spazmolītisķiem palielina terapijas efektivitāti. Narkotiku samazina ietekmi antidiarrheal narkotikas. Laika posmā ārstēšanas jābūt uzmanīgiem, veicot kofeīnu produktus un antidepresanti.  Molekula teofilīns

Kontrindikācijas

Kontrindikācijas iecelšanu teofilīna ir paaugstināta jutība un neiecietību uz narkotiku, peptiskas čūlas slimības, epilepsiju, gastrīts, kolīts, aritmija, tahikardija, insults, miokarda infarkts, grūtniecības, zīdīšanas, bērniem līdz 14 gadu komponentiem.

Ar rūpīgas sagatavošanās tiek piešķirta gados vecākiem cilvēkiem, nieru mazspēja, aterosklerozes, asiņošana gremošanas traktā, smagiem asinsrites traucējumiem.

Blakusparādības teofilīna

Teofilīns var izraisīt šādas blakusparādības:

  • centrālā nervu sistēma - reibonis, bezmiegs, galvassāpes, ģībonis, nemiers, trīce, apjukums, epilepsija;
  • no sirds un asinsvadu sistēma - aritmija, tahikardija, nepatiesu stenokardija, pēkšņa asinsspiediena pazemināšanās, stenokardija;
  • par daļu no gremošanas sistēmas - nelabums, vemšana, grēmas, caureja, gāzu uzkrāšanās, kolīts, gastrīts.

Hroniska administrācija narkotikas var rasties alerģiskas reakcijas - nieze, dedzināšana, izsitumi, dermatīts, drudzis, svīšana, ādas izsitumus.

Яндекс.Метрика