Tobramicīns

Tobramicīns - baktericīda antibiotika aminoglikozīda.

Farmakoloģiskā darbība

Tobramicīns baktericīda iedarbība uz mikroorganismiem. Viņš pārtraukumiem  Tobramicīns Solution
 dzīvības funkcijas, pārtraucot vienu no ribosomu apakšvienību, un tādējādi dod proteīna sintēzi mikroorganismu. Ja lieto, lai maksimāli pieļaujamās devas, zāles var sabojāt citoplazmas membrānu baktēriju.

Tobramicīns ir instrukcijas par dažādām darbībām, kas kaitē rīkojas gram-pozitīviem un gram-negatīvo baktēriju, kas ir jutīgi pret to. Tas ir īpaši efektīvs pret dažādiem Staphylococcus aureus (tostarp izturīgi pret penicilīna antibiotikām), tsitrobakter, dažās streptokoki, Escherichia, Haemophilus influenzae veidiem, un Pseudomonas nūjas, Klebsiella, enterobaktērijām, Proteus, morakselly, atsinetobaktera, kādu Neisseria.

Pētījumi ir parādījuši, ka Tobramicīns spēj nomākt spēju dzīvot, pat tiem, baktērijas, kas ir rezistentas pret citiem aminoglikozīdu - gentamicīna.

Nu pētīta farmakokinētika tobramicīna. Tas ir slikti absorbē norīšanas. Kad injicē muskulī narkotiku ātri nonāk asinsritē, sasniedzot maksimālo koncentrāciju 0, 5 - 1, 5 stundas. Tas gandrīz nesaistās ar plazmas proteīniem. Laba caur placentu, bet neiespiežas hematoencefālisko barjeru uz smadzenēm.

Antibiotiku arī vērā peritoneālās šķidruma, krēpu un locītavām. Pacientiem ar pavājinātu nieru filtrācijas un jaundzimušajiem tobramicīnu saturu asinīs, vairāk un ilgst ilgāk laika.

Izstāšanās no organisma notiek neizmainītā veidā caur nierēm.

Form atbrīvot Tobramicīns

Zāles tiek izlaists pulvera injekciju šķīduma pagatavošanai, un Tobramicīns šķīdums ampulās.

Indikācijas Tobramicīns

Tobramicīns lieto, lai ārstētu infekcijas, ko izraisa uzņēmīgi pret mikroorganismu, tai skaitā - kaulu infekciju (osteomielītu), locītavām (artrīts), žults ceļu, centrālās nervu sistēmas (meningīts), elpošanas (pneimonija, plaušu abscess, empiēma), vēdera (peritonīts), mīksto audu un ādas, urīnceļu infekcijas (cistīts, pielonefrīts), sepse.

Sakarā ar spēju efektīvi kavēt spēju dzīvot Pseudomonas aeruginosa Tobramicīns risinājumu ieelpojot pacientiem ar cistisko fibrozi, jo 6 gadus ar šo organismu bieži infests elpceļus.

Antibiotiku konstatēts lokālas oftalmoloģijā baktēriju slimībām acs acs un zemādas (konjunktivīts, keratīts, blefarīts, un citi.).

Kontrindikācijas

Tāpat kā ar citiem aminoglikozīdiem, tobramicīnu ototoksisko un  Tobramicīns flakonā
 nefrotoksiska, tāpēc tas netiek izmantots smagu nieru mazspēju, kā arī dzirdes traucējumiem. Tāpat saskaņā ar norādījumiem Tobramicīns ir kontrindicēta paaugstināta jutība pret aminoglikozīdu antibiotikas.

Grūtniecības un zīdīšanas lēmumā par šā antibiotiku lietošanu vajadzētu nosvērt riska / ieguvuma laikā. Tobramicīns ir apstiprināta lietošanai no dzimšanas.

Ar aprūpi un minimālās efektīvās devas šīs narkotikas izmanto botulismu, myasthenia gravis, dehidratācija, nieru mazspējas vecākiem cilvēkiem.

Lietošanas instrukcijas tobramicīnu

Antibiotikas var ievadīt intravenozi, intramuskulāri, lokāli un ieelpojot. Lai sagatavotu risinājumu intramuskulāras injekcijas, pulveris flakonā jāizšķīdina 3 - 5 ml 0 5% novokaīnu. Intravenozai ievadīšanai tas izšķīdina 100-200 ml 0 9% nātrija hlorīda vai 5% glikozes šķīdumu. Deva tiek aprēķināta uz kg ķermeņa masas. Par jaundzimušo tas ir 2 - 4 mg / kg / dienā 2. pārvaldē, maksimums 5 mg / kg / dienā. No 2 mēnešiem līdz 1 gadam Tobramicīns aprēķinātas 6 - 7, 5 mg / kg / dienā ar 3 - 4. Par bērniem, kas vecāki par 1 gadu un pieaugušajiem - 3 mg / kg / dienā 3 - 4 pārvaldē. Ārstēšanas kurss indivīds nosaka slimības veidu un tā smagumu. Vidēji tas ir 5 - 10 dienas, bet var pagarināt līdz 3 - 6 nedēļas. Pacientiem ar nieru slimību deva tiek samazināta, un palielināt intervālu starp devām.

Iekaisuma slimības, acu Tobramicīns lietots ārīgi, iepilināšana no 1 - 2 pilieni ik pēc 4 stundām. Cistiskās fibrozes tobramicīns šķīdums tiek pievienota smidzinātājs, un ieelpot to ik pēc 8 stundām.

Ārstēšanas laikā jāuzrauga funkciju nieres, aknas un dzirdi.

Blakus efekti

Tobramicīns saskaņā ar instrukciju ir daudz nevēlamas sekas - alerģiskas reakcijas, slikta dūša, vemšana, caureja, traucējumi asins sistēmas, bioķīmiskās izmaiņas, neatgriezenisku dzirdes zudumu, galvassāpes, miegainība, jušanas traucējumi, krampji, nieru darbības traucējumi, kandidoze un mutes čūlas.

Яндекс.Метрика