Tsipraleks

Tsipraleks - preparāts no grupas, kas satur antidepresantus, mehānisms, kas ir viena vai vairāku selektīvi kavē serotonīna atpakaļsaistes. Tsipraleks skaits iepakojumā
 Tas noved pie saturam šīs neiromediatoru sinaptisko aukslēju vielas pieaugumu, palielinot un paildzinot tās ietekmi uz platību no postsinaptiskos receptoru vietām. Sastāvā aktīvo vielu Tsipraleksa - escitaloprama, kas ir ļoti liels selektivitāti, proti, praktiski nesaistās ar citiem receptoriem, ieskaitot serotonīna 5-NT1A- 5-NT2-, dopamīns, adrenerģisko, histamīna H1-M-holīnerģiskiem receptoriem. benzodiazepīnu un opioīdu receptoriem. Sakarā ar šīm īpašībām, ārstēšana depresijas sindromu Tsipraleksom ļoti efektīva. Zāles plaši izmanto garīgās prakses un pozitīvas atsauksmes par Tsipralekse runāt par lielo aktivitāti narkotiku.

Produkta veids

Sagatavošana Tsipraleks kā apvalkotās tabletes, kas satur 5, 10, 20 mg aktīvo sastāvdaļu.

Indikācijas izmantošanas narkotiku Tsipraleks

Saskaņā ar instrukcijām, Tsipraleks piemēro ar šādiem nosacījumiem:

 • depresijas epizodes neatkarīgi no smaguma pakāpes;
 • panikas traucējumi ar vai bez agorafobijas.

Kontrindikācijas Tsipraleks

Norādījumus, lai Tsipraleksu ietver šādu kontrindikācijas uz šīs narkotikas lietošanas:

 • Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu un papildu komponentiem, kas iekļauti šīs narkotikas sastāvu;
 • Ieņemot grupas MAO inhibitoru;
 • grūtniecība;
 • zīdīšana;
 • vecums līdz 15 gadiem.

Lietošana grūtniecības un zīdīšanas laikā

Ārstēšana Tsipraleksom grūtniecības un zīdīšanas laikā ir kontrindicēta. Grūtniecības laikā uz selektīvo serotonīna atpakaļsaistes inhibitoru pieteikumā tika novērotas jaundzimušajiem psihofizisko simptomiem, kas liecina par serotonīna iedarbību, kā arī rašanos abstinences sindromu. Tāpēc, ja, izmantojot Tsipraleksa vai analogus grūtniecības laikā to lietošanu nedrīkst strauji pārtraukt.

Blakus efekti

Kad piemēro saskaņā ar instrukcijām Tsipraleksa blakusparādības ir retas, parasti pirmajā ārstēšanas nedēļā, un pēc tam to intensitāte ir ievērojami samazināts. Jums var rasties šādas blakusparādības:

 • No gremošanas sistēma var izraisīt sliktu dūšu, caureju, ēstgribas zudums, aizcietējums, vemšana, sausa mute, funkcionalitātes aknu zudumus;
 • No nervu sistēmu: reibonis, bezmiegs vai miegainība, redzes traucējumi, trīce, krampji, traucējumi kustību aktivitātes, garšu, halucinācijas, apjukums, mānija, serotonīna sindroms, uzbudinājums, depersonalizācija, trauksme, panikas lēkmes;
 • par daļu no reproduktīvās sistēmas: vīrieši var samazināt libido, ejakulācija traucējumi, impotence, sievietes - Anorgazmija;
 • no asinsvadu sistēmu, var attīstīties ortostatisku hipotensiju;
 • par daļu no endokrīno sistēmu: galaktoreja, nepietiekama sekrēciju ADH;
 • Citas blakusparādības var attīstīties anafilaktisku reakciju, ādas izsitumi, nieze, purpura, asins izplūdumus, artralģija, mialģija, urīna aizture.

Šīs parādības bieži izraisa negatīvās atsauksmes Tsipralekse pacienti, bet ar pareizu izmantošanu, narkotiku blakusparādības diezgan ātri zaudē. Tabletes Tsipraleks

Ārstēšana Tsipraleksom nepieciešams, lai apturētu iespējas vienmērīgi attīstība sindromu ir slikta dūša, reibonis, galvassāpes.

Pārdozēt

Pārdozēšanas simptomi ir reibonis Tsipraleksa, uzbudinājums, trīce, miegainība, traucēta apziņa, krampji, EKG izmaiņas (izmaiņas T viļņa, segments ST, paplašināšana QRS, pagarināšana QT), aritmija, elpošanas distress, vemšana, metaboliskā acidoze, rabdomiolīze, hipokaliēmija.

In pārdozēšanas Tsipraleksom simptomātiska un atbalstoša terapija, jo nav specifiska antidota. Veikta intensīva kuņģa skalošana, vajadzībām atbilstošu skābekļa piegādi, darbību elpošanas un sirds-asinsvadu sistēmu uzraudzību.

Lietošanas metode un deva narkotiku Tsipraleks

Saskaņā ar instrukcijām, Tsipraleks perorāli, neatkarīgi no pārtikas uzņemšanu, dienas deva - ar vienu soli.

Ja depresijas epizodes terapeitiskā deva ir 10, ne vairāk kā 20 mg dienā.

Antidepresanta iedarbība Tsipraleksa attīstās pēc 2-4 nedēļu ilgas ārstēšanas. Pēc terapeitisko efektu Tsipraleksom ārstēšana jāturpina vismaz 6 mēnešus.

Kad panikas traucējumi iesaka šādus režīmus Tsipraleksa un analogus: devu pirmās ārstēšanas nedēļas - 5 mg, tad palielināta līdz 10 mg. Maksimālā dienas deva Tsipraleksa - 20mg.

Terapeitiskais efekts šajā patoloģijas attīstās 3 mēnešu laikā. Ārstēšana Tsipraleksom šajā situācijā būtu arī ilgt vairākus mēnešus.

Ieteicamā dienas deva Tsipraleksa vecākiem pacientiem pusi.

Pacienti ar nieru un aknu (vieglas vai vidēji smagas), devas pielāgošana nav nepieciešama. Tomēr, samazinoties kreatinīna klīrenss ir mazāks par 30 ml / min piemērot Tsipraleks un analogi būtu piesardzīgi.

Lai novērstu attīstību atteikuma Tsipraleksa nepieciešams pakāpeniski samazināt devu, divu nedēļu laikā.

Mijiedarbība ar citām zālēm Tsipraleksa

Lietojot Tsipraleksa un MAO inhibitorus ievērojami palielina risku saslimt ar serotonīna sindromu. Tas ir iespējams, komplikācija, vienlaikus ņemot Serotonīnerģiski līdzekļi. Iespējams palielināt krampju rašanās risku, vienlaikus piemērojot Tsipraleksa un zāles, kas samazina krampju rašanās slieksni. Tsipraleks uzlabo efektu zāļu, kas samazina asins recēšanu, tāpēc, kamēr iecelšana šo narkotiku nepieciešama pastāvīga uzraudzība hemogram. Tsipraleks paaugstina asinīs narkotikas, piemēram, dezipramīnu, un metoprololu.

Atsauksmes Tsipralekse

Sakarā ar augstu efektivitāti atsauksmju par Tsipralekse pietiekami labas. Narkotiku būtiski samazina simptomus neiropsihiskās slimības ar depresijas sindromu. Tomēr zāles ir daudz blakusparādības, tāpēc ir nepieciešams rūpīgi izpētīt norādījumus Tsipraleksu pirms lietojat šīs zāles.

Analogus Tsipraleksa

Pašlaik ir aptiekas šādus analogus Tsipraleksa: Lenuksin, Miratsitol, Santsipam, pārslēdzējus, Elitseya, escitaloprāma, Teva.

Uzglabāšanas nosacījumi

Zāles pieder sarakstā Tsipraleks B. Tsipraleks būtu jāglabā istabas temperatūrā nepieejamā bērniem. Pārdots tikai par recepti.

Izmantojiet šo narkotiku, var izrakstīt tikai ārsts par ko.

Яндекс.Метрика