Vankomicīna

Farmakoloģiskā darbība

 Vankomicīna formula

Vankomicīna ir glikopeptīdu antibiotika grupa.

Šīs zāles ir jāspēj aizkavēt biosintēzi baktēriju šūnu membrānām, mainot to caurlaidība, sagraut RNS sintēzi. Vankomicīna ir efektīvs pret stafilokoku, streptokoku, Clostridium, Corynebacterium, un dažās citās grampozitīvos mikroorganismiem. Ir izturīgas pret narkotikām ir mikobaktēriju, gram-negatīvo bacilli, sēnītēm, vienšūņiem, vīrusiem.

Vankomicīna tabletes terapeitisko praksē netiek izmantots kā zāles ir slikti uzsūcas pēc iekšķīgas lietošanas.

Raksturīgi, sistēmiskas infekcijas ārstē ar intravenozas vankomicīnu.

Intramuskulārās injekcijas nav piemērojami, jo šis paņēmiens - ļoti sāpīgs.

Vankomicīna izplatīšana vairumā ķermeņa šķidrumos un audos, ir diezgan plašs. Pēc narkotiku iekļūst hematoencefālisko barjeru slikti, bet pastāvīgs pieaugums iekaisums smadzeņu plēves.

Ar urīna 80-90% vankomicīnu, un pārējie - ar žulti.

Indikācijas

Saskaņā ar instrukcijām, Vankomicīna ir indicēts infekciju un iekaisumu, kad izmantošana cefalosporīniem, penicilīniem un citas antibiotikas, nevar būt vai neražo vēlamos rezultātus.

Zāles ir efektīva, lai:

 • infekcijas kaulu un locītavu;
 • apakšējo elpceļu infekcijas, ieskaitot pneimoniju;
 • CNS infekcija, arī meningīts;
 • endokardīts (gļotādas iekaisums sirds);
 • sepse;
 • infekcijas ādas un mīksto audu.

Instrukcijas Vankomicīna

Vankomicīna, instrukciju apstiprina intravenozas pilienveida pie likmes, kas nepārsniedz 10 mg / min. Ievadīšanas ilgums nedrīkst būt mazāks par 1 stundu.

Ieteicamā deva pieaugušajiem ir 0 Vankomicīna, 5 g ik pēc 6 stundām vai 1 g ik pēc 12 stundām.

Dienas deva pieaugušajiem, nedrīkst pārsniegt 4,3 g devu jaundzimušo bērnu tiek aprēķināta, reizinot 15 mg (kam seko 10 mg) no narkotiku par bērna svaru kilogramos. Iegūto summu no narkotiku jāņem ik pēc 12 stundām. Bērni, kas jaunāki par vienu mēnesi piešķirts tādu pašu devu kā jaundzimušo, tikai ar laika intervālu 8 stundas. Bērniem, kas vecāki par 1 mēnesi Vankomicīna piemēro ik pēc 6 stundām devā 10 mg / kg ik pēc 12 stundām vai 20 mg / kg.

 Vankomicīna
 Pacienti ar pavājinātu nieru ekskrēcijas funkcijas, lai sāktu administrēšanu zāles būtu 15 mg / kg. tad deva ir jāpielāgo, pamatojoties uz likmi asins klīrenss kreatinīna.

Pacienti ir spējīgi uremia, ko raksturo uzkrāšanās slāpekļa atkritumu asinīs, tas nav ieteicams, lai ievadītu vankomicīnu vairāk nekā 1 reizi 10 dienu laikā.

Tā kā tabletes Vankomicīna nav izsniegts, perorāla zāļu ievadīšana ir iespējama tikai no šķīduma formā. Pieaugušajiem būt 0, 5-20 g preparāta, dalot ar 3-4 stundas, un bērni ar tādu pašu daudzajiem piešķirto dienā līdz 40 mg / kg. Ieteicamā deva vajadzēja izšķīdina 30 ml ūdens, un risinājums būtu piedzēries. Varbūt vankomicīna zondi ieviešana.

No perorāli narkotikas ilgums var svārstīties no 7 līdz 10 dienas.

Blakus efekti

Guide to vankomicīnu brīdina pret šādām nevēlamām blakusparādībām, kā:

 • nieru mazspēja;
 • dzirdes zudums;
 • troksnis ausīs, reibonis;
 • Atgriezeniska neitropēnija (samazinājums koncentrācijas neitrofilu asinīs);
 • trombocitopēnija (samazināšanās trombocītu daudzums);
 • nātrene, nieze, aizdusa, anafilaktiskais šoks;
 • pazemina asinsspiedienu;
 • sāpes krūtīs un atpakaļ, apsārtums ķermeņa augšdaļas;
 • Pēc straujā pārvaldē - Stīvena-Džonsona sindromu (apsārtums un asiņošana gļotādu no konjunktīvas, urīnizvadkanāla, muti);
 • iekaisums sienām vēnās (flebīts) injekcijas vietā;
 • drebuļi, slikta dūša, dermatīts.

Nevēlamo un alerģisku reakciju biežums palielinās līdz ar vienlaicīgu lietošanu Vankomicīna medikamentu anestēziju. Lai izvairītos no blakusparādības vankomicīna ieteicams pirms anestēzijas.

Kontrindikācijas

Kad viņš tika iecelts Vankomicīna, instrukcijas vienmēr ir pētīts, kā dažiem pacientiem kategorijās šīs narkotikas lietošana var būt bīstama.

Tā aizliedza vankomicīna personu ieviešanu ar vēsturi alerģiskām reakcijām vai paaugstināta jutība pret narkotiku.

Tā vankomicīna spēj iekļūt mātes pienā un placentu, šīs narkotikas lietošana grūtniecēm un sievietēm zīdīšanas periodā ir iespējama tikai uz svarīgām norādēm.

Papildus Informācija

Zāles ir jāveic tumsā, atdzesē un sausā (ne vairāk nekā 8 0 C) vietā. Uzglabāšanas laiks Vankomicīna - 2 gadi.

Яндекс.Метрика