Zofran

Farmakoloģiskā darbība

 Zofran Tabletes

Zofran ir pretvemšanas zāles.

Zofran spēja bloķēt rašanos rīkles refleksa, ir saistīts ar tās antagonistiskā aktīvās vielas - ondansetrona. Šā materiāla īpašības ļauj, lai kavētu serotonīna receptorus no perifērās un centrālās nervu sistēmas, izraisot gag reflekss.

Pēc perorālas lietošanas Zofran labi uzsūcas gremošanas traktā. Maksimālā koncentrācija ondansetrona ir no 1 līdz 5 stundas pēc iekšķīgas lietošanas un 6 stundas pēc Zofran taisnās zarnas svecītēm. Atsaukšana narkotiku caur nierēm. Pussabrukšanas, kas parasti atbilst 3-6 stundām, nieru darbības traucējumiem - 15-32 stundas.

Indikācijas

Piešķirt rokasgrāmatu iesaka Zofran par sliktu dūšu un vemšanu, kas izraisīja paaugstināts serotonīna - in citostatiskās radioterapijas un ķīmijterapijas vai pēc operācijas.

Lietošanas instrukcijas Zofran

Zofran tiek ražots šķīduma formā, kas paredzēta intramuskulārai un intravenozai ievadīšanai, sīrupa, tabletes, apvalkotas tabletes, sūkājamās tabletes, taisnās zarnas svecīte.

Zofran tabletes, apvalkotās tabletes jānorij kopumā nesaspiežot ar ūdeni. Zofran sūkājamās tabletes jātur mutē, līdz izšķīst. Zofran Sīrups ceļvedis iesaka ne izaudzēt. Ārstēšanas datu formas ilgums, preparāts nosaka ārstējošais ārsts.

Kad radiācijas un ķīmijterapijas ieteica vienu devu Zofran - 8 mg. Ieceļ 1-2 stundas pirms terapijas uzsākšanas un atkal pēc 12 stundām. Lai novērstu kavējumus vemšanu Zofran piešķirts divas reizes dienā 5 dienas pēc pēdējās ārstēšanas. Bērni, kas ar to pašu shēmu administrē 4 mg ondansetrona, aizstājot uzņemšanas Zofran pirms ķīmijterapijas, intramuskulāri vai intravenozas narkotiku.

 Zofran Sīrups

Zofran tabletes vai sīrupu var ņemt pieaugušiem pacientiem pirms operācijas - 1 stundu pirms vispārējā anestēzijā vienā devā 16 mg.

Zofran sveces paredzēts ievietošanai anālā kanāla. Šī zāļu forma parasti tiek dota pieaugušajiem gaitā radiofarmaceitisko vai ķīmijterapijas laikā - 1-2 stundas pirms ārstēšanas līdz 1 svecīte. Novēršana vēlu vemšanas ir saistīta ar Zofran lietošanu 1 svece dienā 5 dienas pēc terapijas pabeigšanas.

Par intravenozi un intramuskulāri ievadīts Zofran 8 mg līdz 32 mg dienā, atkarībā no ārstēšanas veida un vēlamo efektu.

Blakus efekti

Saskaņā ar instrukcijām, Zofran var izraisīt nevēlamas blakusparādības, piemēram:

  • sausums mutes gļotādu, pārkāpums krēsla, vemšana, slikta dūša, žagas, palielināts aknu fermentu;
  • krampji, reibonis, galvassāpes;
  • bradikardija (samazināta sirdsdarbība), zems asinsspiediens, sirds sāpes, piesārtums (pārplūdes asinsvadi) no augšējās ķermeņa daļas vai sejas;
  • paaugstināts kreatinīna līmenis asinīs, redzes traucējumi;
  • Alerģiskas reakcijas uz ādas;
  • piemērošana Zofran sveces - degšanas tūpļa; kad ievadīts intravenozi - iekaisums, kairinājums, sāpes injekcijas vietā.

Kontrindikācijas no Zofran

Zofran nav ievadīts bērniem līdz 2 gadiem, grūtniecēm un zīdītājām pacientiem, kā arī gadījumā, ja konstatēta pastiprināta jutība pret narkotiku.

Zofran sveces nav ieteicams bērniem līdz 18 gadu vecumam.

Jāievēro piesardzība, kad Zofran sub-akūta zarnu nosprostojums, sirds aritmijas un vadīšanas, pārkāpums ūdens-elektrolītu līdzsvara.

Esiet piesardzīgs iecelti Zofran vecāka gadagājuma pacientiem.

Papildus Informācija

Store Zofran būt temperatūrā, kas atbilst 15-30 0 C, prom no saules gaismas.

Uzglabāšanas laiks tablete - 2 gadi, cita veida narkotikas - 3 gadi. Gatavs šķīdums infūzijām jāuzglabā vēsā vietā (2-8 0 C) ir ne ilgāk par 24 stundām.

Яндекс.Метрика