Zyprexa

Zyprexa - antipsihotisko medikamentu lieto šizofrēnijas ārstēšanai un citu psihisku traucējumu. Zyprexa tabletes pārklājumu.

Farmakoloģiskā darbība

Aktīvā sastāvdaļa narkotiku Zyprexa ir antipsihotiskie sekas. Turklāt, atsauksmes par Zyprexa samazina aizdomas naidīgumu un agresija mazina izolāciju un slepenību, kā arī organizē uzvedību šizofrēniju. Ambulatorajā praksē Zyprexa lieto, lai novērstu atkārtotas recidīvus psihiski stāvokli.

Produkta veids

Zyprexa zāļu atbrīvošanas formā dzeltenā lyophilizate injekciju šķīduma intramuskulāru injekciju flakonos, kas satur 10 mg aktīvās vielas olanzapīna.

Zyprexa arī ražo formā baltas apaļas tabletes ar uzrakstu:

 •   «LILLY 4112", 2, 5 mg;
 •   «LILLY 4115", 5 mg;
 •   «LILLY 4116", 7, 5 mg;
 •   «LILLY 4117", 10 mg.

No 7 tabletēm blisteros.

Ja nepieciešams, zāles var aizstāt ar kolēģiem Zyprexa - Parnasan, Egolanza olanzapīns olanzapīnu Teva, Olaneks, Zalasta ar zāļu tablešu formā.

Indikācijas Zyprexa

Zyprexa tiek lietots atbilstoši norādījumiem:

 • Ārstēšanai saasinājumu šizofrēnijas;
 • Veikt ilgtermiņa un atbalstot preventīvo psihisku traucējumu ārstēšanā ar smagām negatīvām un pozitīvām simptomiem, kas izpaužas kā samazinājums sociālajā darbībā, delīrijs, automātisms, halucinācijas, emocionāls tukšums un grimšana nabadzībā runas;
 • Ārstējot bipolāriem traucējumiem kā monoterapiju vai kombinācijā ar litiju vai valproātu;
 • Ārstēšanai depresīvu stāvokļu, kas saistīti ar bipolāriem traucējumiem, bieži kombinācijā ar fluoksetīnu;
 • Lai novērstu recidīvu bipolāriem traucējumiem, ja Zyprexa bija efektīvs, ārstējot mānijas fāze slimības.

Kontrindikācijas

Narkotika ir kontrindicēta, ja konstatēta pastiprināta jutība pret par Zyprexa sastāvdaļām. Izmantot Zyprexa norādījumiem, kas jaunāki par 18 gadiem, kā arī grūtniecības laikā un zīdīšanas nav ieteicama.

Arī piesardzība jāievēro, Zyprexa:

 • Epilepsijas lēkmes vēsturē;
 • Samazinātas summas leikocītu un neitrofilu;
 • Ļaunprātīga kaulu smadzenes vēsturē, ko izraisa saskarsme ar zālēm, vai sakarā ar vienlaicīgu slimību, ķīmijterapija vai staru terapija.

Kā lietot ZYPREXA

 Disperģējamās tabletes Zyprexa.
 Ieteicamā sākuma deva Zyprexa šizofrēniju un ar to saistīto psihiski traucējumi ir 10 mg vienu reizi dienā, bet efektivitāte terapija ir atkarīga no pārtikas uzņemšanas. Atkarībā no slimības smaguma terapeitisko devu parasti svārstās robežās no 5-20 mg dienā. Ieteicamā sākuma deva Zyprexa instrukcijas bipolāriem traucējumiem akūtas mānijas ir 15-20 mg 1 reizi dienā.

Vecumdienās, kā arī nieru mazspēju vai smagu deficītu aknu funkcijas parasti ievada 5 mg dienā.

Šķīdumu ievada tikai intramuskulāri Zyprexa. Ieteicamā deva kratīšanas šizofrēnijas un bipolāri traucējumi ir 10 mg vienu reizi dienā. Otrā injekcija devā 10 mg var lietot divu stundu laikā, trešais - četras stundas pēc otrās injekcijas.

Demence izpaužas kā uzbudinājums, parasti izmanto 2, 5 mg vienu reizi, atkārtotas injekcijas var ievietot, izmantojot pirmo divu stundu laikā pēc devas palielināšanas divas reizes.

Vecumdienās, kā arī instrukcijas demences Zyprexa administrēto devās 2 līdz 5 mg.

Lai pagatavotu šķīdumu Zyprexa flakona saturu atšķaida tikai ar sterilu ūdeni injekcijām. Glabājiet sagatavoto šķīdumu var būt ne vairāk kā vienu dienu.

Piemērojot šo narkotiku Zyprexa un analogi ir jābūt uzmanīgiem, jo, tāpat kā citiem antipsihotiskiem līdzekļiem, tas var izraisīt ļaundabīgo neiroleptisko sindromu, kas sevi izpauž būtiski palielināt ķermeņa temperatūras, svīšana, nestabils asinsspiediens vai sirds ritmu, muskuļu stīvums, tahikardija, sirds aritmija, un psihiskā stāvokļa pārmaiņām veģetatīvo traucējumi.

Ar pārdozēšanas narkotikām Zyprexa bieži attīstītajām tahikardija, artikulācijas traucējumi, uzbudinājums vai agresiju, elpošanas depresija, delīrijs, hipertensija vai hipotensija, traucējumiem apziņas dažāda smaguma, sirds mazspēju un elpošana, krampji un dažādi ekstrapiramidāli traucējumi.

Blakus efekti

Visbiežāk narkotika Zyprexa atsauksmi izraisa miegainību, un svara pieaugums un prolaktīna koncentrāciju asins plazmā.

Bez medikamentu, kā arī analogu Zyprexa, bieži veicina attīstību reibonis, akatīzija, astēnija, perifēra tūska, sausa mute, palielināta apetīte, aizcietējums un ortostatisku hipotensiju.

Hiperglikēmija, priapisms, hipertrigliceridèmijas, trombocitopēnija un diabētisko ketoacidozi Zyprexa pārskatīšana ir dažos gadījumos.

Uzglabāšanas nosacījumi

Zyprexa saistīti ar recepšu medikamentiem ar derīguma termiņu uz 3 gadiem.

Яндекс.Метрика