Bakteriologs

Bakteriologs ārsts - speciālists, kurš pēta cēloņus infekcijas slimību antigēnais ģenētisko un morfoloģiskās īpašības. Bakteriologs pēta vides objektus, materiālus, veselīgu un slimus cilvēkus.  Bakteriologs - ārsts, veicot bakterioloģiskos testus

Posmi sagatavošanas bakterioloģiskas sējumu

Cilvēka ķermenis ir mājvieta daudziem mikroorganismiem, gan izdevīga un patogēns. 99% no visām baktērijām ir labvēlīgi mikroorganismi - nesavtīgi cilvēku palīgi. Tie ir pastāvīgs zarnu mikroflora. Būtībā, tas Bacteroides un bifidobaktērijas (90-98%). Tomēr, tur ir saistītas mikroorganismi - enterokoki, Escherichia coli, Lactobacillus (1-9% no mikroorganismu kopējā daudzuma). Noteiktos apstākļos, visas baktērijas izņemot bifidobaktēriju, spēj izraisīt dažādas slimības.

Nestabils zarnu mikroflora iesniegta oportūnistiskas infekcijas - stafilokoki un dažādas sēnes. To skaits un sastāvs nepārtraukti mainās. Atzīšanai konkrētajā patogēns infekcija bakteriologs ārstu uzdod noteiktus laboratorijas testus. Tā bakteriologs nolemj, kādā veidā izvēlēties laboratorijas testus katrā atsevišķā gadījumā. No pareizību izvēlēto taktiku pētniecības atkarīgs precizitāti un pareizību turpmāku diagnozes.

Visbiežāk sastopamā metode atklāt cēloņus slimības tiek uzskatītas bakterioloģiskos kultūrām. Pacients ieņem tā saukto bioloģisko materiālu - asins, urīna, ekskrementi, sperma, un noslēpumu prostatas (vīriešiem) un noslēpumu kakla tamponu maksts (sievietēm), siekalas, izdalījumi no deguna un rīkles, muguras smadzeņu šķidrumā, brūču noplūdi.

Bakterioloģiskie sējumus iedala šādos veidos:

  • pētījums par bioloģiskā materiāla par jutīgumu pret antibiotikām un floras aizsardzību;
  • Pētījums no sēnīšu klātbūtni;
  • Sētu par Demodex.

Biomateriālu tiek ievietots speciālā buljona - vidēja. Tas raža ir strauja vairošanās mikroorganismiem, kas ievērojami atvieglo identificēt infekcijas izraisītāju.

Bakterioloģisko metodes ārsts un bakteriologs bieži pēta tā sauktos labvēlīgo baktēriju gremošanas trakta, kas piedalās procesā gremošanu.

Galvenie pienākumi ārsta-bakteriologs

Ārsts ir jāzina bakteriologs jautājumus privāto un vispārējās mikrobioloģijas un epidemioloģija, mehānismiem imūno reakciju, doktrīnu infekciju. Viņam ir laba izpratne par seroloģisko metožu izpēti, mūsdienu metodēm mikrobioloģiskās diagnostikas saturā un sadaļām bakterioloģija, galvenajiem jautājumiem klīnikām un patoģenēzē bakteriālu infekciju, kā arī plānošanas principiem un ziņošanas bakterioloģiskos laboratorijas pakalpojumus.

Bakteriologs arī ne tikai veikt bakterioloģisko testu saistībā ar piešķirto profesionālos pienākumus, bet arī piedalīties pētījumā un turpmāku ieviešanu mūsdienu metodēm bakterioloģiskās laboratorijas un aprīkojumu. Turklāt bakteriologs vajadzētu sniegt ieteikumus par veselības aprūpes darbiniekiem.

Tā bakteriologs nosaka apjomu un raksturu bioloģiskā materiāla pētniecībā, un nosacījumus un termiņus, ņemot materiālu paraugu ņemšanu. Viņš organizē ņemšanu bioloģiskā materiāla un tās piegādi uz laboratoriju. Bakteriologs ārsts nosaka apstākļus transportēšanas un uzglabāšanas bioloģiskā materiāla pētniecībā. Pēc tam ārsts veic mikroskopisko izpēti materiāla, kas iegūts, tad nosaka, vai izmantošanai īpašā veidā, vai metodi sējas. Pēc sējas, viņš pēta kvalitatīvo un kvantitatīvo rādītāju ir pieaudzis kultūrām. Atdalot tīrkultūras baktērijas, tas atlasa nepieciešamos testus, lai noteiktu to taksonomiskā pozīciju.

Ārsts un bakteriologs diagnostikas nolūkos vajadzētu būt iespējai viegli identificēt cilšu piederību dažādu mikroorganismu - Shigella, Salmonella, Klebsiella, Proteus, hafnijs, Neisseria, nūjiņām, Pseudomonas, Corynebacterium, mikrokokiem, streptokoki, stafilokoki, Clostridia, serratsy, Bordetella, Leptospira, caureja patogēniem vibriogennyh un sevišķi bīstamas infekcijas.

Saskaņā ar iegūtajiem datiem pētījuma ir antibiotikogrammy bakteriologs, un pēc tam, asins serumā no pacienta, lai veiktu Reakciju atklāšanai antivielu titru.

Pabeidzot mācību materiālu tā veic savu attīrīšanu, un pēc tam sniedz pamatotu atbildi un sagatavo grāmatvedības un pārskatu medicīnisko dokumentāciju.  Bakteriologs - ārsts, kas pēta cēloņus infekcijas slimību

Ārstam ir jāspēj atveidot bakteriologs infekcijas procesus dzīvniekiem piemīt dažādus veidus imunizēt izmēģinājuma dzīvniekiem, lai iegūtu specifiskās antivielas neitralizē toksīnus un antitoksīni.

No ārsta bakteriologs pienākumi ietver arī atbilstības uzraudzības režīmu un anti-epidēmiju drošību junioru un vidējā medicīnas personāla un veicot veselības izglītību iedzīvotāju vidū.

Tātad ārsts kontroli pārtikas produktos, tika ņemti paraugi. Pētījumā secināts bakteriologs tiek pārdots par sanitāro stāvokli pārtikas telpām, kurās pārdošanas. Doctor bakteriologs pārbauda sanitāro stāvokli, kas saistīts ar produktiem cilvēkiem. Viņš pavada mazgāšana ar iekārtām, ar rokām, iekārtām un tvertnēm. Pēc veicot pētījumus bakteriologs rīkojas par iespējamo atlaišanu darbinieku tirdzniecības sfērā.

Ārsts tur kontroli pār visām medicīnas iestādēs, frizieriem, saunas, nagu salons, pārtikas tirgos, restorāni, bērnu piena virtuvēm, kafejnīcām, ēdnīcām, bāriem un citiem ēdināšanas uzņēmumiem.

Pamatojoties uz iegūto zināšanu bakteriologs var veikt bakterioloģisko pārbaudi centralizētas ūdensapgādes, peldēšanās, baseini, rezervuāri, notekūdeņiem, kā arī gaisu un augsni.

Яндекс.Метрика