Transfusiologist

Transfusiologist - ārsts, kas specializējas uz asins un cilvēka plazmas slimībām. Transfusiologist - speciālists asins slimībām

Pārliešana salīdzinoši jauna medicīnas nozare, kas pēta jautājumus sajaucot bioloģisko un aizstāj tos ar šķidrumu (asins komponentu, limfas).

Šī tendence dibinātājs ir ārsts William Harvey, kurš 17. gadsimta sākumā Anglijā, veica pirmo mēģinājumu pārliešana, pamatojoties uz viņa atklājumi par asins cirkulāciju cilvēka organismā. Līdz 18. gadsimta ASV notika pirmā asins vai no cilvēka uz cilvēku, un virzienu medicīnas sauca Hemotransfusion («transfusio» - pārliešana, "-logi" - informēt, teiksim, pateikt).

Kur ārsti transfusiologists

Ārstu transfusiologists pieprasījums dažādos lielos medicīnas klīnikas, medicīnas pētniecības institūtiem, kā arī daudzi militāro slimnīcu. Šodien transfusiologists aktīvi praktizē departamentos asins pārliešanai, asins pārliešanas terapija biroji, departamenti un biroji pārliešana gravitācijas asins operācija.

Lai darbotos medicīnas virziena izveidota asins dienesta, kura galvenais mērķis ir ne tikai sagatavošanu un uzglabāšanu asiņu un tās komponentu, kā arī metožu izstrādi pārbaudes donoriem.

Arī ārsti transfusiologists darbs tādās jaunās jomās medicīnas, kā atlases, sagatavošanas un uzglabāšanas cilmes šūnām, kas padara šo profesiju, ir ļoti daudzsološa, jo straujo attīstību šajā medicīnas jomā.

Vēl viens darba joma ir ekstrakorporālā pārliešanas hemocorrection, kuras mērķis ir mainīt asins komponentu ārpus pacienta ķermenī. Ārsta transfuzioloģijā šajā virzienā mērķis ir mainīt rekvizītus asinis, vai noņemšanu, patoloģisko vielas, kas izraisa vai veicina slimību.

Ekstrakorporālās hemocorrection notika transfuzioloģijā izmantojot plazmaferēzi, kas šodien tiek plaši izmantots un ietver izņemšanu daļu no plazmas ar izšķīdušo toksīniem, gala produkti vielmaiņas, un fragmenti molekulu uzrāda fizioloģisko agresiju.

Arī ārsti transfusiologists izstrādāt sarežģītākus klīnisko tehnoloģijas aktīvi attīstās pēdējos gados, piemēram, selektīvu sorbcijas specifisku olbaltumvielu.

Galvenie virzieni ārsta transfuzioloģijā

Ir divi galvenie virzieni pārliešanai:

 • Ārsts, kurš nodarbojas ar iepirkumu un pārbaudi asinīs. Galvenais darba vieta asins pārliešana;
 • Klīniskā transfusiologist strādā tieši veselības aprūpes iestādēs un nodrošināt asins pārliešanas terapija.

Abos virzienos nepieciešama ārstu papildus profesionālo zināšanu un prasmju paaugstinātu aprūpi, atbildību un spēju koncentrēties uz uzņēmējdarbību, bieži vien tāpēc, ka ārsta darbs ir atkarīgs no pacienta dzīves transfuzioloģijā. Ekstrakorporālās hemocorrection - viens no virzieniem ārsta transfuzioloģijā

Transfusiologist ārsts strādā slimnīcās jāspēj veikt dažādus asins pārliešanas:

 • Autotransfusion kurā pacients vienlaicīgi darbojas donoru un saņēmēju, asinis, un tās sastāvdaļas;
 • Intraoperatīvo reinfusion, pamatojoties uz asins paraugu ņemšanu, kas ielej dobumā (iegurņa, krūšu kurvja, vēdera) darbības laikā, pēc tam mazgājot sarkanās asins šūnas, un nosūta tos asinsritē;
 • Netieša asins pārliešana, kurā pārliešana lietojuma konservantiem un stabilizatoriem laikā, kas ļauj sagatavot lielu skaitu asins komponentu ilgstošai glabāšanai;
 • Tiešā asins pārliešana, kurā bez stabilizācijas un saglabāšanu ir tiešs asins pārliešana no donora līdz saņēmējam;
 • Exchange pārliešana, kurā abi veica ar infūzijas donora asins zīmējums asins saņēmējam. Šī metode ir visbiežāk izmanto šādos apstākļos un slimībām, kā masveida intravaskulāra hemolysis, hemolītisko jaundzimušo dzelte un smagas saindēšanās.

Kad asins pārliešana ārsts transfuzioloģijā bieži rodas dažādas komplikācijas, proti:

 • Sindroms audu nesaderības, kas saistīts ar reakciju saņēmēja uz ārvalstu proteīnu ieviesta, kas parasti notiek, kad asins nesaderība donoru un saņēmēju, imūnās sistēmas audio;
 • Masveida asins pārliešanas sindroms, parasti notiek, kad liels daudzums asiņu pārlieta;
 • Homologu asiņu sindroms, ko raksturo pavājinātu metabolismu un mikrocirkulāciju transcapillary kas notiek, jo ir palielinājusies asiņu viskozitāte un aizsērēšanu kapilārus microaggregates trombocītu un sarkano asins šūnu;
 • Lai transmisijas sindroms, kas raksturojas ar to slimību un citu patoģenēzes faktori nodošanu no donora līdz saņēmējam.

Galvenais risks, ka tiek pastāvīgi saskaras transfusiologists, ir galvenokārt saistīta ar infekcijas slimībām. Neskatoties uz to, ka bioloģiskais materiāls, ko iegūst no donoriem, tiek rūpīgi pārbaudīta, daudzi infekcijas ir garš latentais periods. Jaunu un efektīvākas metodes izskatīšanas donoru attīstība transfuzioloģijā, kas novērstu infekcijas izplatīšanos, kā arī mūsdienīgu metožu inaktivējošu patogēnu cirkulē asinīs ir viens no prioritārajiem uzdevumiem šajā medicīnas jomā ieviešanu.

Viena no jaunākajām globālajām tendencēm pārliešanai ir Pakāpeniska plazmas transfūzijas saņēmējiem, kas tiek iegūti no asins donoriem, sievietēm, kas bieži apgrozās antileykotsitarnye antivielas, kas izraisa akūtu elpošanas mazspēju. Šie notikumi arī būtu jāņem vērā, ja ārsts transfuzioloģijā.

Kā nokļūt mediķi transfuzioloģijā

Mediķi transfuzioloģijā šodien ir diezgan populārs starp jaunajiem profesionāļiem saistībā ar saistītas ar cilmes šūnām potenciālajiem attīstības tendencēm. Par primāro specializāciju pārliešanai nepieciešams, lai būtu ārsta grādu, pēc kura jums ir iet cauri stažēšanās vai dzīvesvietu internajā medicīnā, ķirurģijā, vai Anaesthetist.

Tā transfuzioloģijā ir dinamisks zinātne, kurā atklājumi tiek veikti šodien un pastāvīgi atjaunināta informācija par gan terapeitisko un iespējamās blakusparādības asins vai tās komponentu, transfusiologist ārstam jāuzrauga šīs jaunas zināšanas.

Яндекс.Метрика