Endokrinologs

Endokrinologs - augsti kvalificēts speciālists, kurš nodarbojas ar profilaksi, diagnostiku un ārstēšanu disfunkciju endokrīno dziedzeru.

Vārds Endokrinologi mācās slimības endokrīno dziedzeru
 endokrinologs ir grieķu izcelsmes, kas nosaka būtību profesijas: endon - iekšā, krino - izolētas, atdalītas.

Endokrinoloģija attiecas uz sadaļu zāles, kas pēta organisma vielmaiņas procesus un hormonālo (endokrīno) sistēmu personas. Arī ārsti endokrinologi attīstīt veidus, kā diagnosticēt slimību un hormonālās ārstēšanas metodes.

Iezīmes mediķi endokrinologs

Endokrīnās un nervu sistēmas struktūra nodrošina koordinētu darbu visa organisma, un ražot hormonus, kas atbild par normālu vielmaiņu organismā un ietekmēt darbību daudzu orgānu.

Nespēja no endokrīnās sistēmas, parasti rada nopietnas veselības problēmas dažādām slimībām. Kā cēloņiem un izpausmēm hormonālās neveiksmes ir atšķirīgi. Tomēr tie ir atšķirīgi vīriešiem un sievietēm, un ir atkarīga arī no vecuma.

Kā uzskata endokrinoloģijā, sievietes visbiežāk sastopamie simptomi endokrīnās neveiksmes ir pieaugums vai samazinājums svara pieaugums, uzbudināmība, slikta miega, nieze, matu izkrišana. Cēloņi hormonālo nelīdzsvarotību var izskaidrot konsultēties endokrinologs.

Viena no galvenajām problēmām hormonālo nelīdzsvarotību, ir, ka simptomi nav skaidri norāda, ka pastāv problēma, kā rezultātā diagnozi nāk pārāk vēlu, kad slimība sāk progresēt. Mēģinājumi ietekmēt simptomus, izmantojot diētu un palielinātu ilgumu gulēt apskatos endokrinologi parasti nedod rezultātus.

Specializācija pieaugušo endokrinologi

Kā likums, ārsti endokrinologi ārstēt slimības, kas saistītas ar reproduktivitāti, tostarp vīriešu un sieviešu endokrīno neauglību, ginekomastija vīriešiem, krūts, menopauzes traucējumu, sieviešu hirsutisma, menstruālā cikla traucējumi un laktācijas problēmas.

Atkarībā no slimības, ārsti, endokrinologi var iedalīt pēc specializācijas - endokrinologs, ginekologs, diabetologist, endokrinologs, ģenētiķis, thyroidologists un citi. Viņu pienākumos ietilpst dažādu hormonu traucējumi, proti,

 • Slimības hipofīzes un hipotalāmu, kas izraisa slimības, piemēram, bezcukura diabēts, gigantisma, hipotalāma sindroms, prolaktinomu, akromegālijas;
 • Patoloģija virsnieru dziedzeru, tai skaitā iedzimtu virsnieru hiperplāzijas, un audzēju virsnieru mazspēju;
 • Vairogdziedzera patoloģijas, kas noved pie attīstības difūza goiter, thyroiditis, hipotireoze, tireotoksikozi.

Arī konsultēties endokrinologs jāārstē un osteoporozi, vairāku endokrīno jaunveidojumu, aptaukošanās.

Pēc izvērtēšanas Endokrinologs Diagnostika vairogdziedzera slimība
 diagnostikas rezultāti reģistratūrā piedāvā endokrinologs zāļu kombinācijas korekcija traucējumiem endokrīno dziedzeru. Kā uzskata endokrinologi nekā zāļu terapijas, lai panāktu ātru efektu, ir pietiekami svarīgi uzklausīt padomu ārstam mainīt diētu un dzīvesveidu.

Pediatric Endocrinology

Pediatrijas endokrinologs vai bērnu endokrinologs specializējas traucējumi sintēzes un darbības hormonu bērniem un pusaudžiem, proti:

 • Autoimūnās slimības un vēzis, endokrīnās sistēmas bērniem;
 • Problēmas patoloģijā izaugsmes un seksuālo attīstību;
 • Bezcukura diabēts;
 • 1. tipa diabētu;
 • Pubertātes, pusaudža dispituitarism.

Inspekcija bērnu endokrinologs ir vajadzīgas, ja:

 • Ir kavēšanās psihomotorās attīstības agrīnā vecumā;
 • Ir kāds endokrīnā patoloģija vecākiem, tai skaitā vairogdziedzera slimības, cukura diabētu;
 • Pastāv spēcīga novirze svara (paaugstināts vai nepietiekošs);
 • Anomālijas pieauguma temps (palēninot vai paātrināšanai).

Konsultējieties ar pediatrisko endokrinologs novērtēšanai seksuālo un fizisko attīstību bērniem un pusaudžiem vecumā no 8, 10-12 un 15-17 gadiem. Arī šajā vecumā būtu jāizskata vairogdziedzeris.

Kur ir uzņemšanas endokrinologs

Kā likums, endokrinologs uzņemšanas notika klīnikās un lieliem vai specializētās medicīnas centros. Zinātniskais darbs parasti tiek veikts pētniecības institūta Eksperimentālās endokrinoloģijas, kas apkopo, analizē un izstrādā jaunas metodes Endokrinoloģijas.

Pareizai diagnozi pēc apspriešanās endokrinologs nepieciešams nodot nepieciešamos testus un klīnisko izmeklēšanu - MRI, ultraskaņas vai CT skenēšanas.

Kā nokļūt mediķi endokrinologs

Lai strādātu par ārstu vai pediatrijas endokrinologs endokrinologs nepieciešamību pabeigt medicīnas skolā atbilstošā specialitātē.

Ļoti endokrinologs bez zināšanām par struktūru un darbību, endokrīno dziedzeru jābūt labām zināšanām par anatomiju un fizioloģiju cilvēka organismā un ir analītisku prātu, lai identificētu cēloņus hormonālo anomālijas.

Яндекс.Метрика