Ģenētiķis

Ārsta-ģenētiķis - speciālists, kas nodarbojas ar identifikācijas, profilaksei un ārstēšanai ģenētiskā dabas slimībām.

Reģistratūrā  Ģenētiķis nodarbojas slimības ģenētisko dabas
 ārsts-ģenētiķis turn, ja persona ģimenē jau ir izveidota vai aizdomas iedzimta slimība tikai tad, ja bērns ir dzimis ar invaliditāti, vai vecuma viņš kļuva par kavēšanos garīgo, fizisko attīstību.

Ārsta-ģenētiķis var palīdzēt sievietēm, kas ir abortu bieži rodas, vai ir nedzīvi dzimuši bērni, slikti grūtniecības ieņēmumi.

Tas palīdz ģenētiķis un pāriem asinsgrēka laulības tika noslēgtas.

Visbiežāk atsaukties uz ģenētiķis plānošanas posmā ģimenes vai sievietēm grūtniecības laikā.

Medicīnas ģenētiķis at grūtniecība

Šodien, kad vides stāvoklis ir slikts, konsultācijas par ārsta-ģenētika - ir nepieciešams pasākums, lai ģimenes, kas vēlas dzemdēt veselīgu bērnu. Pasaulē aptuveni 5% bērnu piedzimst ar ģenētisku defektu.

Lai novērstu šādas nopietnas iedzimtas slimības, piemēram, hemofiliju, Dauna sindroms, spina bifida, muskovistsitoz, neurofibromatosis, sākumā idiotisms, aklumu un citiem, tas ir ļoti svarīgi konsultēties ar ārstu-ģenētika pat pirms ieņemšanas, neņemt vērā nopietno dzīves lēmumiem. Papildus šiem, dažkārt savienojama ar dzīvību patoloģijām, ārsts-ģenētiķis var brīdināt vecākus un samazinātu risku, ka bērna sirds un asinsvadu, vēzis.

Tas ne vienmēr ir ģenētisko pārbaužu rezultāti - teikumā. Ir noteikts procents no iespējamo piedzimšanas veselīgu bērnu. Bet vecākiem ir riskēt apzināti un, ārkārtējos gadījumos, ja prognozes ir slikti, izvēlieties donora koncepcija vai adopcijas. Jūs arī nevar aizmirst faktu, ka daudzi ģenētiskās novirzes pakļaujas korekcijai.

Jo īpaši tas ir svarīgi saprast, ka īpaši ir nepieciešama ārsta-ģenētiķi grūtniecības laikā (vai pēc plānošanas stadijā), ja vecāki vai tikai māte ir jau 35 gadus vecs, ja ģimenē jau ir viens vai vairāki bērni, ar ģenētisko raksturs, ja atklāja hromosomu izmaiņas vecāki, ja izpēte bioķīmisko marķieru vecāku parādīja patoloģijas. Turklāt apspriešanās ar ārsta-ģenētika ir obligāti, ja ir novērota ultraskaņas augļa attīstības traucējumiem.

Kas ir ģenētiskā izpēte

Vairumā gadījumu, ārsta konsultācija ģenētiķis sākas ar to, ka pētījums ir adresēts ģenealoģijas iecelšanu cilvēka ģenētiku vai pāriem. Tādējādi, kaut kādā ziņā ārsts var aizdomas klātbūtni ģenētiska slimība, noteikt mantojuma veidu.

Pacients tiek nosūtīts uz medicīnisko ģenētiķis plašai aptaujas - izslēgt vai apstiprināt un ārstēšana infekcijas, endokrīno un citām slimībām.

Saņemot vispārīgiem datiem par pacienta veselību, pētījums par to iedzimtību, ģenētika var dot virzību uz šādiem pētījumiem:

  • kariotips;
  • ģenētiskais skrīnings;
  • DNS diagnoze - bieži piešķirts nākotnes vecākiem, kuriem ir ģimenes vēsturi atklāja;
  • pētījumi par trauslo X hromosomā.

Ja iespējams, pēc datu analīze piešķir ģenētiķis audzināšanas ārstēšanu.

Ja  Ārsta-ģenētiķis var iecelt DNS diagnostiku
   pie ārsta-ģenētika nāca grūtnieci, tad papildus iepriekš minētajiem pētījumiem, var iecelt pārbaudi augli - noteikt defektus attīstībā. Tie var būt neinvazīva - tas ir ASV, analīze bioķīmisko marķieru māti, vai invazīvās - paraugu ņemšanai bioloģisko materiālu no dzemdes pētniecībai.

Invazīvās pētījumi ģenētiķis iecēla ārkārtējos gadījumos, ja grūtniece daudzos aspektos ir apdraudēta, jo šādas analīzes rezultātiem, lai gan ļoti precīzi, var radīt draudus auglim.

Kā izvēlēties ārsta-ģenētiķi

Tā noslēgšana ģenētiku vairumā gadījumu nosaka iespēju personai ir bērni, no kuriem izvēlēties, piemēram ārstam jābūt ar lielu piesardzību.

Šajā gadījumā, nevar iztikt bez atsauksmes ārsta un ģenētiķis savu pilsētu. Vērtība ir viņa reputāciju un iestādes reputāciju, kurā viņš strādā, viņa darba stāžu. Ja jūsu vide nav cilvēki, kas ir piemēroti šādai ārstu un varētu būt kaut ko teikt, internets var palīdzēt. Šodien Atsauksmes par ārsta un ģenētiķis, kā arī citi eksperti, var atrast daudzās mājas lapās par medicīnas tēmām. Īpaši noderīgi, kad runa ir par ģimenes plānošanu, sievietes var kļūt kopienas interneta mājas lapas.

Яндекс.Метрика