Pediatrs

Ārsts pediatrs iesaistīti diagnostikā un ārstēšanā slimībām bērniem un pusaudžiem līdz 18 gadu vecumam. Katra bērna vecuma periodu raksturo to anatomijas un fizioloģiskajām īpašībām, kas ņem vērā pediatrs savā darbā. Pediatrs - pediatrs

Pamatojoties uz bērnu apmācībā tiek veiktas vairāk specializāciju. Tātad, pediatrs, kurš pārrauga attīstību un veselību bērna no dzimšanas, un pirmo 28 dzīves dienās - ir neonatologa. Tas ir visbiežāk pediatrs strādā slimnīcā, palīdzot bērnam uzreiz pēc dzimšanas. Slimības jaundzimušajam ir specifiski un atšķirīgi no slimības vecākiem bērniem. Neonatologiem jātiek galā ar apstākļiem, piemēram, hemolītisko un hemorāģisko slimību jaundzimušajiem, sekas dzemdību traumas, asfiksijas, dzelte un citu konjugāciju.

Medicīniskā aprūpe bērni var saņemt pie uzņemšanas pediatrijas ambulatoro klīniku vai specializētajā pediatrijas slimnīcā. Pediatrs ienāk pediatrijas ātrās palīdzības brigādēm, tā sniedz neatliekamo palīdzību slimiem bērniem. Bērnu iestādēs (skolas, bērnudārzi, vasaras nometnes), kas valstij vienmēr ir jābūt pediatrs.

Ārsts pediatrs rajons

Ambulatori attīstībai un bērnu veselībai, skatoties pediatrs rajona. Viņš skatās bērnus no brīža, izrakstīts no slimnīcas, līdz tie sasniedz 18 gadu vecumu. Nepārtrauktības princips darbā pediatrs spēlē varbūt vissvarīgākā loma, jo tas ļauj novērtēt attīstību, izaugsmi un saslimstību ar bērnu dinamiku, kas ievērojami vienkāršo klīnisko darbu. Vēl viens zina par bērna pediatrs, efektīvāku to var risināt jautājumus, tās ārstēšanu.

Realizācija nepārtrauktības principa palīdz iežogota teritorija, kur uz vienu ārsta piešķirta konkrētā jomā ar dzīvo uz saviem bērniem. Kā uzskata pediatri šī sistēma uzrādīja vislielāko efektivitāti.

No rajona pediatrs pienākumos ietilpst:

 • Novērtēšana garīgo un fizisko attīstību bērniem;
 • Iecelšana un novērtēšana nepieciešamā laboratorijas un instrumentālās pārbaudei;
 • Making savu kalendāru ar vakcināciju;
 • Ārstēšana un profilakse dažādām slimībām;
 • Rehabilitācija bērniem ar hroniskām slimībām;
 • Organizēšana racionālu zīdaiņu barošanai.

Tādā gadījumā, ja bērns ir slims, pediatrs apmeklē viņu mājās. Visbiežāk iemesls konsultāciju pediatrs mājās ir augsta temperatūra, izsitumi, vemšana, caureja, sāpes vēderā. Struktūrā akūtas saslimšanas jomā dominē elpceļu un zarnu infekcijas, pneimonija, bronhīts, urīnceļu infekcijas, atopiskā dermatīta, pārtikas nepanesības.

Kad bērna labklājību uzlabo, vecāki vien novest viņu uz klīniku par tikšanos ar pediatru.

Epidemioloģiskā viedokļi pediatri darbs ir svarīgs, lai novērstu infekcijas slimību izplatīšanos. Pediatrs kontrole laiks izolācijas bērna ar lipīgo infekcijas slimību (karantīnas), sniedz konsultācijas vecākiem par aprūpē slima bērna ar nolūku viņa ātru izveseļošanos, informē iestādes par gadījumā uzraudzības infekcijas slimību.

Ārsts pediatrs veic pēcpārbaudes bērniem ar hroniskām slimībām:

 • Hearts (defekti, miokardīts uc);
 • Nieres (anomālijas, hidronefroze, pielonefrīts, glomerulonefrīts un citi.);
 • Plaušas (cistiskā fibroze, astma, tuberkuloze, sarkoidozi, un citi.);
 • Endokrīno dziedzeru (diabēts, traucējumi augšanu un pubertāti), un citi.

Šādi bērni ir padziļināta pārbaude un kursu rehabilitācijas ārstēšanas. Kā uzskata pediatri ir efektīva tikai regulāra ārstēšana hronisku slimību. Bieži vien sarežģītās rehabilitācijas iekļauj spa ārstēšanu.

Vecāki regulāri konsultēties ar pediatru slimību profilaksi, uzturu, organizācijas veidu bērnu. Arī konsultāciju pediatrs un viņam nepieciešama atļauja bērnam pirms brauciena uz nometni, kūrorta vai sporta sacensībās.

Palīdzība pediatrs stacionārā

 Pediatrs - ārsts, kas ārstē bērnus līdz 18 gadu vecumam
 Kad bērns prasa īpašu pārbaudi un ārstēšanu, viņš uzņemts pediatrijas slimnīcā. Pediatric aizbilstamais var būt vispār (kā daļa no vispārējās slimnīcās) un specializēto (gastroenteroloģija, pulmonoloģija, alergologa), ja slimnīcā tikai bērniem. Šajos birojos, pediatri ir attiecīgais šauru specializāciju.

Klīniskā darbs pediatrs slimnīcā ir tas, ka tā:

 • Tā apkopo personīgo vēsturi slimības un bērna;
 • Objektīvi izvērtējot to;
 • Pilnvarotās personas un izvērtē testus un instrumentālo pārbaudi;
 • Izrakstīt zāles un procedūras, kāpina devu medikamentu;
 • Tā uzrauga progresu ārstēšanas un bērna dinamikā;
 • Veic medicīnisko dokumentāciju.

Ja nepieciešams, pediatrs padomu no citiem ekspertiem, viņš prasa pārbaudi savu bērnu. Dažās valstīs tā vēlas izslēgt ķirurģisko, infekcijas, alerģiskas slimības.

Daļa no terapeitisko un diagnostisko procedūru var veikt tikai pediatrs.

Яндекс.Метрика