Psihiatrs

Psihiatrs - speciālists ar zinātnisko pasaules uzskatu, un īpaša medicīniskā izglītība. Tā nodrošina aprūpi pacientiem ar garīgās veselības traucējumiem, personības traucējumiem un uzvedību.  Psihiatrs - speciālists garīgās attīstības traucējumiem

Tiesības un pienākumi psihiatra

Īpaša medicīniskā izglītība dod tiesības veikt psihiatra diagnostika, ārstēšana, izskatīšanu, veikt pasākumus, lai rehabilitāciju un profilaksi garīgiem traucējumiem dažādas izcelsmes. Ārstam ir tiesības konsultēties ar psihiatru un attiekties pret garīgi slimiem un garīgi veseliem pacientiem, kā arī noteikt, kādas ir to jaudu, un garīgo veselību. Ārsts nevar veikt aptauju bez rakstiskas piekrišanas no pacienta. Viņam ir šifrētu diagnozi un dokumentēt visas novērojumiem. Ja psihiatrs uzskata bīstami pacientam, viņam ir visas tiesības piespiedu kārtā hospitalizēt viņu. Psihiatrs ir tiesības ārstēt un novērot pacientus slimnīcā. Bērnu psihiatrs būtu jāspēj atrast pieeju jebkuram bērnam.

Ilgums mācību doktoru šajā specialitātē ir septiņi vai astoņi gadi. Sešus gadus veidoja augstākās izglītības iestādi un vienu vai divus gadus - par specializāciju.

Šī profesija prasa nopietnu zināšanas dažādās jomās zināšanas. Modern psihiatrs ir jāzina klīniskās izpausmes psihisku slimību, neiroloģisko un somatisko specifiku displeju uz vienu vai otru garīga slimība, kā arī apgūt pamata metodes psihoterapiju.

Psihiatrs var apgūt tikai filozofijā, teoloģijas un psiholoģijas cilvēkiem. Šīs specialitātes ārstam jābūt augsti garīgās un morālās īpašības.

Uzņemšana psihiatrs

Psihiatrs ārstē depresiju, garīgas slimības, kas hroniskā formā, Bipolar slimību (pārmaiņus depresija un mānija), trauksme, fobijas, obsesīvi, neirotiski traucējumi. Izturas ārstu un uzvedības traucējumi (psihopātijas, grūti raksturs), seksuāla disfunkcija, īpašas garīgās attīstības traucējumiem vecumā, sekas traumatisks smadzeņu traumas.

Pēc uzņemšanas psihiatrs vajadzētu iestāties depresija, bieži sevi neliecināt, miega traucējumi, ēstgribas pārmaiņas, traucēta uztvere, nogurums normālos intelektuālo un fizisko aktivitāti, klātesot domām par pašnāvību, bezpalīdzība, kā arī entuziasmu narkotikām vai alkoholu.

 Apspriešanās ar bērnu psihiatra
 Primārā diskusija ārsts un pacients ilgst apmēram pusotru stundu. Psihiatrs reģistratūrā klausās uzmanīgi sūdzībām pacienta, skatoties viņa uzvedību, pētot jūtas, veic visus nepieciešamos izmeklējumus. Jautājumi psihiatrs vērsta uz identificēšanu un precizēt diagnozi. Interesējošos jautājumus psihiatra var lūgt pacientam un tuvākajiem radiniekiem. Lai apstiprinātu un precizētu parasti provizorisko diagnozi ārsts norīko papildu izmeklēšanas metodes. Visbiežāk, ārsts bioķīmisko, hormonālas un neiropsiholoģisko studiju un pētniecības sirds un asinsvadu, gremošanas un citas sistēmas. Dažos gadījumos, ieceļ cerebrospinālajā šķidruma analīzes, tomogrāfijas.

Pamatojoties uz aptaujas rezultātiem psihiatrs nosaka diagnozi un nosaka ārstēšanu. Ārsts ārstēšanā var izmantot elementus eksistenciālā terapija, uzvedības terapija, un Erickson hipnoze un psihoanalīze.

Konsultācijas bērnu psihiatrs

Bērnu psihiatrs - speciālists diagnostikai, ārstēšanai un profilaksei garīgās attīstības traucējumiem bērniem un pusaudžiem. Bērnu psihiatrs nodarbojas ar slēptu un atklāta korekcijas novirzes uzvedībā un attīstībā dažāda veida psihiskiem traucējumiem bērniem un pusaudžiem. Konsultēties psihiatrs ir jāsazinās, ja jūsu bērnam ir fobiju, neiroze, bulīmija, anoreksija.

Konsultācija bērnu psihiatrs parasti veic klātbūtnē vecākiem.

Apspriešanās psihiatrs var noteikt iedzimtas spējas bērnu un novērtēt viņa personību.

Atbildes uz jautājumiem, bērnu psihiatrs reizēm palīdz ārsts pieņem lēmumu par lietas nodošanu specializētā skolā vai bērnudārzā, atbrīvojumu no skolas eksāmenos, nodošanu bērna individuālo nodarbību.

Яндекс.Метрика