Vertebrologs

Slimības mugurkaula nozīmē nopietnu medicīnisku un sociālu problēmu. Tas ir saistīts ne tikai ar to plašu izplatīšanu, bet arī ar to, ka tie skāra biežāk nekā cilvēki darbspējas vecumā. Bet pēdējos gadu desmitos, viņi arvien vairāk tiek diagnosticēta bērniem. Ja simptomi mugurkaula cilvēku slimībām vērsties pēc palīdzības pie terapeita, neirologs, ortopēds. Un bieži vien ir pārsteigti, kad viņi tiek nosūtīti apspriešanai mugurkaula kopš daži cilvēki zina par šo speciālistu. Vertebrologs - ārsts, kas specializējas mugurkaula slimībām

Vertebrology - ir viena no jaunākajām jomām medicīnas zinātnē. Tā atrodas krustpunktā neiroķirurģija, ortopēdijas un neiroloģijas un ir pētīt fizioloģija un patoloģijas mugurkaula.

Vertebrologs - ārsts, kam pieder visas mūsdienu metodes diagnostikā un ārstēšanā dažādām slimībām mugurkaula. Atšķirībā neirologa vai ortopēda, viņš ir vēl vairāk "šauru" profesionālās un specializējas tikai mugurkaula.

Tas ir nepieciešams konsultēties vertebrologs?

Ja jūs cieš no pastāvīgas galvassāpes, sāpes kaklā vai muguras, tad jums vajadzētu veikt iecelšanu ar mugurkaula. Papildus tam nekavējoties jāmeklē un cilvēki, kas rodas šādi simptomi:

 • Mainīgais raksturs muguras sāpēm vai tās intensitātes pieaugums, kā arī izskats sāpes izstaro (norādīts) ekstremitātēs vai citu orgānu;
 • Izskats vājuma ekstremitātēs, ādas jutības traucējumi (parestēzija);
 • Disfunkcija iegurņa orgānu (urīna nesaturēšana, urīna aizture, utt).

Bieži vien, bērni un pusaudži arī sūdzējās par muguras sāpēm un biežas galvassāpes, kuras cēlonis nereti slēpjas patoloģijas mugurkaula. Tāpēc bērns vienmēr jākonsultējas ar bērnu vertebrologs, kas var ātri identificēt iespējamās slimības un noteikt atbilstošu ārstēšanu.

Ka izturas vertebrologs?

Pieņemšanā uz Spine cilvēki parasti nāk ar šādām slimībām:

 • Deģeneratīvas-distrofiski slimības mugurkaula, piemēram, muguras sāpes;
 • Herniated starpskriemeļu disku;
 • Muguras stenoze;
 • Audzēji muguras un mugurkaula;
 • Mugurkaula deformācija;
 • Skriemeļu lūzumu bez bojājumiem vai kaitējumu muguras smadzeņu vielas;
 • Šīs anomālijas mugurkaula;
 • Par muguras smadzeņu traumu un mugurkaula sekas.

Apstrāde izmanto Spine

Visas ārstēšanai mugurkaula slimību metodes iedala darboties un ķirurģijas. Pašlaik visas operācijas ar mugurkaula slimībām, tiek veiktas saskaņā ar vietējo vai vispārējo anestēziju. Šī izvēle par minimāli invazīvām procedūrām. Neskatoties uz to, ka tie ir daudz sarežģītāka, nekā tradicionālās ķirurģijas tehnoloģijām, tie ir daudz priekšrocību - mazāk traumatisku un vieglāk pieļaujama. Tādēļ interese pārskatot mugurkaula, neaizmirstiet norādīt, vai ārsts tur metodes endoskopiska ķirurģija un citi minimāli invazīvām procedūrām. Savlaicīga konsultācija ar vertebrologs - garantē pilnīgu atgūšanu

Viena no mūsdienu ārstēšanas metodēm mugurkaula skriemeļu lūzumu ir vertebroplasty. Tās būtība slēpjas faktā, ka lūzums vietā, jo tas ir noslēgts ar speciālu līmi. Līme ievada skarto skriemeļa caur punkcijas adatu zem ultraskaņas vadībā. Nav griezumi nav apmierināti. Vertebroplasty bieži veic uz ambulatoro pamata, kā tās īstenošanai nav nepieciešama vispārējā anestēzija, operācija nav pievienots asiņošana un komplikāciju risks ir minimāls.

Starp konservatīvām metodēm ārstēšanai izmantoto Spine vilkmi, masāža, fizioterapija, manuālā terapija. Diemžēl, pieaugušiem pacientiem, šīs metodes bieži neļauj panākt pilnīgu izārstēt slimības. Tāpēc tie tiek izmantoti kā līdzeklis likvidēt sāpes gadījumos, kad nevar veikt operāciju kāda iemesla dēļ. Bet praksē bērna vertebrologs konservatīvām metodēm ir nozīmīga loma, jo tos var izmantot ne tikai, lai apturētu tālāku slimības progresiju, bet pat panākt pilnīgu atgūšanu no bērna, protams, ar nosacījumu, ka ārstēšana tika uzsākta savlaicīgi.

Manuālā terapija mugurkaula slimību tiek izmantots diezgan bieži. Šī ārstēšanas metode ir augsta efektivitāte. Bet tas var veikt tikai pieredzējuši ārsti. Nepareiza manipulācijas ne tikai negūst labumu, bet var izraisīt sliktu veselību. Ja jūs vai jūsu radiniekiem, ir ieteicams šo ārstēšanas metodi, nevilcinieties lūgt ārsta kvalifikāciju, esamību nepieciešamo sertifikātu un licenču, prasmēm, lūgt atsauksmes un mugurkaulā klīnikā, kas vairumā gadījumu vienmēr var atrast internetā.

Яндекс.Метрика