Zobārsts

Zobārsts - speciālistiem, kas iesaistīti ārstējot slimību un traumu uz zobu, žokļu un mutes harmonikas.

Veidi profesijas zobārsts

 Zobārsts - ārsts, kas ārstēt zobus
 Nodarbošanās zobārsts - diezgan plašs jēdziens, kas apvieno vairākas jomas. Piemēram, pastāv vispārējs zobārsts, prosthodontist, zobu ķirurgs, ortodonts, periodontist, zobārsts un bērnu zobārsts.

Zobu terapeits ārstē sakņu kanālu un zobu bojāšanos, kā arī caur uzpildes materiāliem pieder māksliniecisko atjaunošanu zobiem. Katrs zobārsts jums pateiks, ka visvieglāk saglabāt zobu sākotnējā stadijā iznīcināšanu. Šodien, tomēr, mūsdienu materiāli un instrumenti ļauj jums, lai tiktu galā ar pat visvairāk šķietami bezcerīgās lietās. Šajā situācijā daudz kas ir atkarīgs no pieredzes un prasmju ārsta.

Zobu periodontist ārstē smaganu slimības, tas ir, mīkstie audi un gļotādu, kas ieskauj un atbalsta zobiem. Smaganas un zobi - vienota sistēma. Bez veselīgas smaganas, nedrīkst būt veseli zobi un vice versa. Tādējādi, periodontist ārstē gingivīts (smaganu iekaisums), stomatīts (iekaisums gļotādas), periodontīts (komplikācija gingivīts) un citām slimībām.

Sliktākais slimība, pēc zobārsta ir periodonta slimību, kas notiek, ja inficētas atstarpi starp smaganām un zobu. Tas rada šādiem simptomiem - slikta elpa, sāpes smaganas. Ja slimība netiek ārstēta, laika gaitā tas novedīs pie tā, ka zobi vairs palikt savā ligzdas sāk regulēt un krist. Ārstējot periodontīta galvenais uzdevums zobārsts ir apturēt iekaisuma procesu un atgriešanos veseliem zobiem un smaganām. Šim nolūkam parasti izmanto narkotikas, bet reizēm jums ir jāizmanto ķirurģiskas ārstēšanas metodes.

Zobu ķirurgs veic attieksmi pret zobu, ko nevar izārstēt ar konservatīvām metodēm. Iesaistīta noņemšanas zobi, asas dobumā starp smaganām un zobiem (kiretāžu) ar periodontīta, pārstādīšana kaulu audu (gatavojoties protezēšana) ķirurgs, attīrīšana no cistas uc

Podiatrist - speciālistiem, kas iesaistīti zobu protezēšana. Saīsināt arī sauc par ārsta-protēzists.

Prosthetists parasti nodarbojas ar tiem pacientiem, kuri jau ir apmeklējuši konsultēties pie zobārsta-ārsta, bet ārsts nav konstatēts, ka iespējams atjaunot zobu ar saviem līdzekļiem. Protēzists, savukārt, piedāvā pacienta iespējas protezēšanas zobus un novērš pelējuma uz kuriem zobu tehniķis Izstrādājumi protēzes. Pēc tam, protēzists veic to montāžu, fit un nodrošina pacienta muti.

Šodien zobārsts zobu protēzes var iesaistīties dažādās versijās - kronīšus, inlejas, tiltiem un implanti. Protēzes tiek izmantotas arī, bet laika gaitā to izmantošana pārdalot mazāk un mazāk.

Ortodonte specializējas koriģēt sakodiens. Malocclusion - diezgan izplatīta problēma, kas ir ne tikai estētiska rakstura. Malocclusion bieži kavē pareizu izrunu un runas notiek, ir cēloņi smaganu slimības un zobu samazinājuma. Apspriešanās ortodonte pacients izvēlas īpašas lencēm vai šinas.

Bērnu zobārsts ārstē zobus pacientiem vecumā no 0 līdz 17 gadiem. Šajā vecuma periodā zobus un žokļu bērna ir veidošanās procesā, tāpēc problēma bērnu zobārsts ir iekļauts, lai ņemtu vērā visas īpatnības vecumā attīstību. Ārsts ne tikai ārstē zobu kariesu, bet arī uzrauga veidošanos zobiem un sakodienu.  Konsultējoties ar zobārsta privātpraksē

Bet galvenokārt, ļoti zobārsti iet pāri saviem šaurajām specialitātēm. Tā, piemēram, zobārsta sekmīgi var apvienot savā profesijā ar nodokļiem periodontist, kurš ir iesaistīts arī, ārstējot smaganu slimības.

Kur notiek zobārstu?

Šodien, profesija zobārstam ir viens no visvairāk pieprasītie un tādēļ augsti maksā. Konsultējieties ar savu zobārstu var atsaukties pacientus gan valsts, gan privātajām zobārstniecības klīnikām.

Īpaši pieprasījuma vispārējās zobārstiem privātajām zobārstniecības klīnikām. Šāds zobārsts var viegli pārbaudīt pacienta, self-diagnoze, lai veiksmīgu ārstēšanas plānu un īstenot to.

Kādas īpašības būtu zobārsts?

Nodarbošanās zobārsts ietver precizitāti un atbildību, tieksme uz roku darbu, labi attīstīta smalko motoriku, kā arī draudzīgumu un spēju atrast kopīgu valodu ar pacientiem.

Kādas prasmes būtu zobārstu?

Zobārsts jābūt gatavai tam, ka viņam būs nepārtraukti uzlabot savas prasmes.

Viņam ir jāzina, rūpīgi fizioloģija un cilvēka anatomiju, jo īpaši struktūru zobu, mutes, žokļu. Turklāt tai būtu jāspēj saprast medikamentus un materiālus, lai varētu lietot zobu instrumentus un aprīkojumu, lai varētu lasīt rentgenu un pašu metodes diagnostikā un ārstēšanā.

Яндекс.Метрика